07.06.2021
Справа № 932/2771/21
Провадження № 3/932/1707/21
7 червня 2021 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Карягіна Н.О., за участі прокурора Карпенка Р.І., розглянувши матеріали справи, надіслані з Управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого ТОВ ВКФ «Механомонтаж» депутата Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, на чергових місцевих виборах, які відбулися 25.10.2015 року, ОСОБА_1 обрано депутатом Бабушкінської районної у м. Дніпрі ради. У подальшому Бабушкінську районну у м. Дніпрі раду було перейменовано на Шевченківську районну у м. Дніпрі раду.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов'язаних з корупцією, та суб'єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону.
Відповідно ст. 141 Конституції України та даних Міністерства юстиції України, Шевченківська районна у м. Дніпрі рада з 01.12.2020 року знаходиться у стані припинення, на підставі цього каденція депутатів Шевченківської районної у м. Дніпрі ради VІІ скликання припинено.
02.09.2020 року відповідно до рішення № 80/60 Дніпровської міської ради про створення адміністрацій районів Дніпровської міської ради, було вирішено реорганізувати районні у м. Дніпрі ради та їх виконавчі комітети шляхом приєднання їх до виконавчих органів Дніпровської міської ради.
Відповідно до рішення № 81/60 про затвердження положень про адміністрації районів Дніпровської міської ради, яке набирає чинності з 26.10.2020 року, у пункті 1.3 положення про адміністрацію Шевченківського району Дніпровської міської ради зазначено, що Адміністрація є правонаступником Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Дніпрі ради у зв'язку з їх реорганізацією шляхом приєднання.
Згідно п.2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчується в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Перша сесія VІІІ скликання Дніпровської міської ради відбулася 27.11.2020 року. на підставі викладеного каденція депутатів районних у м. Дніпрі рад була припинена.
Відповідно до абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, п.п. 2 «а» і «в» п.2 ч.1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно п.2 ч.5 2 розділу порядку затвердженого наказом НАЗК № 168/19 від 12.12.2019 року «декларація перед звільненням» - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону, подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. "а", "в" п.2 ч.1 ст. 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а», «в» п.2 ч.1 ст. 3 Закону.
ОСОБА_1 будучи депутатом Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, набув обов'язку електронного декларування з 01.01.2017 року.
ОСОБА_1 подав за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, декларацію лише 11.03.2021 року о 11.06 год.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши діяльність депутату Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, згідно з п.п. «б» п.1 ч 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом декларування, а також відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом правопорушення за цією статтею, несвоєчасно та без поважних причин подав за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме об 11.06 год. 11.03.2021 року декларацію, тобто поза межами двадцяти денного строку встановленого законодавством, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні даного корупційного правопорушення не визнав та пояснив, що він з 2015 року є депутатом Шевченківської районної у м. Дніпрі ради. На сесії Шевченківської районної у м. Дніпрі ради у жовтні 2020 року їх не повідомляли про закінчення їх каденції достроково, у зв'язку з із реорганізацією районних у м. Дніпрі рад. Також він не був обізнаний про проведення 27.11.2020 року першої сесії VІІІ скликання Дніпровської міської ради і у зв'язку із цим про закінчення його каденції, як депутата Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, і про обов'язок подання декларації перед звільненням саме з цього дня.
Прокурор підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Вислухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає закриттю виходячи з наступного.
Згідно до ст. 141 Конституції України, до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п'ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради.
Відповідно до ст.ст. 4, 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано. Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності передбачених законом підстав, засвідчених офіційними документами.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 на підставі чергових місцевих виборів у 2015 році було обрано депутатом Бабушкінської районної у м. Дніпрі ради, яка у подальшому була перейменована на Шевченківську районну у м. Дніпрі раду, строком на п'ять років.
Згідно з протоколом пленарного засідання 1 сесії 7 скликання Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради від 15.12.2015 року було визнано повноваження депутатів Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради, серед яких ОСОБА_1 .
Відповідно до копії витягу з рішення № 80/60 Дніпровської міської ради про створення адміністрацій районів Дніпровської міської ради від 02.09.2020 року, було вирішено реорганізувати районні у м. Дніпрі ради та їх виконавчі комітети шляхом приєднання їх до виконавчих органів Дніпровської міської ради і головам адміністрацій районів, керівникам виконавчих органів Дніпровської міської ради здійснити заходи щодо введення в дію структури, згідно цього рішення, в повному обсязі з 26.10.2020 року до 31.12.2020 року, і у вказаному рішенні відсутнє посилання щодо припинення у зв'язку із цим достроково повноважень депутатів відповідних рад, саме з 27.11.2020 року або з початку роботи депутатів міської ради.
Крім того, у доданих до протоколу документах відсутній протокол першої сесії VІІІ скликання Дніпровської міської ради від 27.11.2020 року, на підставі якого каденція депутатів районних у м. Дніпрі рад відповідно до протоколу була припинена, а також інші докази на підтвердження припинення повноваження депутатів Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, зокрема депутата ОСОБА_1 , саме з 27.11.2020 року.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Закрити провадження у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови або її може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Н.О. Карягіна