Справа № 545/1091/21
Провадження № 3/545/382/21
"10" червня 2021 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області - Путря О.Г., при секретарі - Розсоха Я.С., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Полтавській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шостаківка, Шаргородського району, Вінницької області, громадянина України, одруженого, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 , працюючого водієм у ТОВ « Мостобудівельний Загін-112 » ( Київська область, м. Бровари, вул. Січових Стрільців-2-а ) , інші дані суду не відомо,
за ст. 124 КУпАП ,-
ОСОБА_1 , 08.04.2021 року о 14 год. 50 хв. на 345 км автодороги Київ-Харків-Довжанський, керуючи транспортним засобом МАЗ 6516с9-521-005 , д.н.з. НОМЕР_1 , на перехресті нерівнозначних доріг , виїзжаючи із другорядної дороги, не надав перевагу у русі транспортному засобу ПАЗ 32053, д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався по головній дорозі, внаслідок чого допустив із ним зіткнення. В результаті пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив п. 16.11 ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
Автомобіль МАЗ 6516с9-521-005, д.н.з. НОМЕР_1 належить ТОВ « ОТП Лізинг ».
ОСОБА_1 в ході розгляду справи свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву.
Підтвердив, що керуючи транспортним засобом МАЗ на перехресті нерівнозначних доріг , виїзжаючи із другорядної дороги, не надав перевагу у русі транспортному засобу ПАЗ , який рухався по головній дорозі, внаслідок
чого допустив із ним зіткнення, чим порушив п. 16.11 ПДР України.
В судовому засіданні інший учасник ДТП - водій автомобіля ПАЗ 32053, д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_2 пояснив, що рухався по головній дорозі, керував автобусом, перевозив пасажирів по маршруту Полтава-Ковалівка. В кінці мосту через річку Ворскла , перед ним із другорядної дороги неочікувано виїхав автомобіль МАЗ 6516с9-521-005 , д.н.з. НОМЕР_1 , не встиг загальмувати, в результаті чого і відбулося зіткнення. Одночасно зазначив, що регулювальника руху на момент ДТП на дорозі не було.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його провина повністю підтверджується матеріалами справи в їх сукупності, а саме: поясненнями учасників ДТП, схемою місця пригоди із зафіксованими пошкодженнями транспортних засобів , яку обидва учасника ДТП підписали без заперечень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 , обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, необхідно визнати його винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.283-284,287-290 КУпАП , суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави .
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 грн. (одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача : Казначейство України ( ЕАП ), рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету : 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя О.Г. Путря