Справа № 521/20635/20
Номер провадження 3-в/521/62/21
10 червня 2021 року місто Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Крижановський О.В., за участю секретаря Дженкова В.А., розглянувши подання начальника Малиновського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, про вирішення питанняпов'язаних з виконанням постанови відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд
В провадженні Малиновського районного суду м.Одеси перебуває подання начальника Малиновського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області щодо вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови Малиновського районного суду м.Одеси від 22.03.2021 року, якою накладено адміністративне стягнення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 173 КУпАП у вигляді громадських робіт на штраф у сумі 170 грн.
Вивчивши подання та додані до нього матеріали, суддя вважає, що подання не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
З подання начальника Малиновського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області вбачається, що 22.02.2021 року до Малиновського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області надійшла постанова суду від 24.12.2020 року до виконання.
03.03.2021 року за вих.№28/17/1853/21 до Малиновського районного суду м.Одеси було направлено подання відносно порушника ОСОБА_2 для вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови суду, так як порушник ОСОБА_2 офіційно ніде не працює.
27.04.2021 року до Малиновського відділу пробації надійшла постанова Малиновського районного суду м.Одеси від 22.03.2021 року відносно порушника ОСОБА_2 .
Відповідно до п.13.14 усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до ст.304 КУпАП вирішуються судом, який виніс постанову.
Відповідно до ст.304 КУпАП, питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно з ст.1 КУпАП України завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, як зазначено в ст.245 КУпАП України є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності й застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення. Загальною особливістю таких стягнень є їхній виховний, каральний та профілактичний характер. Стягнення, як правило, полягають у позбавленні або обмеженні певних прав, благ. Цим досягається мета покарання порушника та запобігання скоєнню нових проступків.
гідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 298КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Як передбачено ст. 325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді суспільно корисних робіт визначений "Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт", затвердженим наказом Міністерстваюстиції України N 474/5від 19.03.2013 року (далі Порядок).
Відповідно до п. 13.9 Порядку після отримання постанови суду (судді) порушнику надсилається виклик до уповноваженого органу з питань пробації.
Згідно п. 13.10 Порядку, якщо у призначений день порушник не з'явився за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, на наступний день уповноважений орган з питань пробації надсилає повторний виклик. Якщо порушник не з'явився до уповноваженого органу з питань пробації після двох викликів, уповноважений орган з питань пробації надсилає запит до відповідного органу реєстрації, або органу державної виконавчої служби, або органу поліції з метою з'ясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду (судді) місцем проживання.
Зі змісту п. 13.13 зазначеного вище Порядку вбачається, що якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Однак, Главою 31-АКУпАП "Провадження про виконання постанови про застосування суспільно корисних робіт" у чинній редакції не передбачено можливість зміни на інший вид адміністративного стягнення.
Разом з тим, суд роз'яснює, що відповідно дост. 325-4 КУпАПу разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Окрім того, у поданні не зазначено, яке саме питання необхідно вирішити у зв'язку з виконанням постанови.
Таким чином, суддя вважає, що подання старшого інспектора Малиновського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 304, 325-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
В задоволенні подання начальника Малиновського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, про вирішення питанняпов'язаних з виконанням постанови відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Крижановський О.В.