Ухвала від 10.06.2021 по справі 465/4506/21

465/4506/21

1-кс/465/1255/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.06.2021 року м. Львів

Слідчий суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №3 ЛРУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019140080003232,

ВСТАНОВИВ:

До Франківського районного суду м. Львова надійшло клопотання слідчого СВ ВП №3 ЛРУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019140080003232 від 13.12.2019 р., внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

Подане клопотання обґрунтоване тим, що в провадженні СВ ВП №3 ЛРУП ГУНП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12019140080003232 від 13.12.2019 р. з правовою кваліфікацією діяння за ч.3 ст.190 КК України по факту вчинення шахрайських дій. Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.11.2019 р. представник ОСОБА_5 - ОСОБА_6 отримала грошові кошти в сумі 346310 гривень внаслідок продажу частки квартири ОСОБА_5 , які вона мала повернути останньому, однак, до сьогодні так і не повернула, тим самим шляхом зловживання довірою вчинила шахрайські дії, внаслідок яких спричинила ОСОБА_5 матеріальної шкоди на суму 346310 гривень.

Як зазначено слідчим, в ході проведення досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні було допитано в якості потерпілого ОСОБА_5 , в якості свідка - ОСОБА_7 . Також в порядку ст.40 КПК України слідчим надавалося доручення для встановлення місцеперебування ОСОБА_6 та допиту її в якості свідка. Однак, на даний час місцезнаходження вказаної особи невідоме. За місцем проживання така відсутня, телефонного зв'язку з останньою немає. Водночас без допиту вказаної особи неможливо встановити наявність прямого умислу та корисливих мотивів в діях ОСОБА_6 .

Як зазначено слідчим у поданому клопотанні, на даний час про підозру у кримінальному провадженні №12019140080003232 нікому не повідомлено.

Згідно клопотання слідчого строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019140080003232 закінчується 13.06.2021 р., проте, існує потреба у продовженні такого строку на дванадцять місяців для проведення і завершення комплексу слідчих та інших процесуальних дій, спрямованих на встановлення всіх обставин вчинення злочину, зокрема, планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ до нотаріальної справи, заведеної приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8 при посвідченні договору купівлі-продажу Ѕ частки квартири від 12.11.2019 р.

У зв'язку з цим ініціатор клопотання просить продовжити строк досудового слідства у кримінальному провадженні №12019140080003232 на дванадцять місяців.

Слідчий та прокурор, будучи належним чином повідомленими про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання без його участі.

Згідно з ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. Виходячи з наведеного, фіксування технічними засобами не здійснювалося.

В ході судового розгляду встановлено, що слідчим СВ ВП №3 ЛРУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019140080003232, внесеному 13.12.2019 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.190 КК України за фактом вчинення шахрайських дій.

Відповідно до ч.1 ст.219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно із положеннями ч.2 ст.219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Кримінальним процесуальним законом передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.

Як вбачається з представлених суду матеріалів, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019140080003232 завершується 13.06.2021 р.

Злочин, передбачений ч.3 ст.190 КК України, по факту вчинення якого проводиться досудове слідство, з урахуванням положень ст.12 КК України відноситься до категорії тяжких.

На даний час у кримінальному провадженні №12019140080003232 слідчим проведено ряд слідчих і процесуальних дій, однак, підозри нікому не оголошено.

В разі завершення строку досудового розслідування вказане кримінальне провадження підлягатиме закриттю. Однак, слідчим з об'єктивних причин ще не завершено проведення запланованих слідчих та інших процесуальних дій, спрямованих на встановлення обставин справи і особи, причетної до вчинення злочину. А тому, закриття кримінального провадження у зв'язку із закінченням строку досудового слідства суперечитиме завданням кримінального провадження, визначеним у ст.2 КПК України.

В ході розгляду встановлено, що клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування є обґрунтованим, з нього, а також доданих матеріалів кримінального провадження слідує, що виконання всіх необхідних слідчих і процесуальних дій у кримінальному провадженні №12019140080003232, з огляду на його складність, потребує додаткового часу.

Відповідно до ч.1 ст.295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Згідно з ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу. Пунктом 3 ч.4 ст.219 КПК України визначено, що строк, на який може бути продовжено досудове слідство щодо тяжких та особливо тяжких злочинів, становить дванадцять місяців.

З урахуванням наведеного та враховуючи, що подане слідчим клопотання не містить ознак протиправності чи необґрунтованості, а виконання завдання кримінального провадження щодо проведення повного досудового розслідування неможливе без продовження строків досудового розслідування, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 219, 294, 295-1 КПК, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП №3 ЛРУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування - задоволити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019140080003232 від 13.12.2019 р., внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 13 червня 2022 р.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
97574608
Наступний документ
97574610
Інформація про рішення:
№ рішення: 97574609
№ справи: 465/4506/21
Дата рішення: 10.06.2021
Дата публікації: 31.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Франківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.06.2021)
Дата надходження: 08.06.2021
Предмет позову: -
Розклад засідань:
10.06.2021 09:30 Франківський районний суд м.Львова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВЕЛИЧКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ВЕЛИЧКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ