м. Вінниця
08 червня 2021 р. Справа № 120/3027/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: ОСОБА_1 до: Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про: визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішення відповідача від 16.12.2020 за №905090160444 про відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років.
З метою здійснення з 13.12.2019 перерахунку пенсії по вислузі років позивачу без обмеження максимальним розміром з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, зазначеної у довідці Вінницької обласної прокуратури від 01.12.2020 за №21/223 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 12.04.2021 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Установлено строк для подання відзиву.
23.04.2021 стороною відповідача подано до суду відзив щодо заявлених позовних вимог, з якого слідує, що останній заперечує проти задоволення позову. Зазначено, що пенсія за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру» ОСОБА_1 була призначена з 01.04.2005 та обчислена із заробітної плати на посаді заступника прокурора Ленінського району м.Вінниці. Після призначення пенсії позивач продовжував працювати, 16.09.2015 був звільнений з органів прокуратури з посади начальника відділу організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Прокуратури Вінницької області та звертався за перерахунком пенсії, надавши довідку про заробітну плату по вказаній посаді. В перерахунку пенсії Позивачу було відмовлено у зв'язку із відсутності на той час законних підстав.
Перерахунок пенсії з посади начальника відділу ОСОБА_1 було проведено на виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області.
Таким чином, оскільки пенсію позивачу було призначено з посади заступника прокурора місцевої прокуратури, а факт звільнення з посади працівника обласної прокуратури відбувся до 13.12.2019, підстав для проведення перерахунку його пенсії з урахуванням довідки від 01.12.2020 №21/223 немає.
Отже, Головне управління рішенням №905090160444 від 16.12.2020 відмовило у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років з більшого заробітку з урахуванням наданої довідки про складові заробітної плати по посаді начальника відділу від 01.12.2020 за №21/223.
Дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд встановив наступне.
В органах прокуратури позивач працював більше ніж 28 років, починаючи з 10.08.1987. Так, позивач вказує, що з 25.07.1988 по 02.04.2000 позивач працював на різних посадах в прокуратурі Вінницької області. 03.04.2000 позивач був призначений заступником прокурора м. Вінниці, а з 01.06.2001 - у зв'язку з ліквідацією прокуратури м. Вінниці призначений на посаду заступника прокурора Ленінського району м. Вінниці.
З 01 квітня 2005 року позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ. Пенсія позивачу була призначена та обчислена зі заробітної плати по посаді заступника прокурора Ленінського району м. Вінниці, на якій позивач працював з 01.06.2001 по 30.08.2005.
Після призначення пенсії позивач продовжував працювати в органах прокуратури.
Наказом прокурора області №1143л від 15.10.2010 позивач був призначений на посаду начальника відділу підтримання державного обвинувачення в судах прокуратури Вінницької області.
У зв'язку з частковою зміною у структурі та штатному розписі прокуратури Вінницької області з 21.11.2012 позивач призначений на посаду виконуючого обов'язки начальника відділу організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури області, а з 25.12.2012 - призначений на посаду начальника відділу організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури Вінницької області.
З 16.09.2015 наказом в. о. прокурора Вінницької області №1311к позивача звільнено із займаної посади у зв'язку з реорганізацією та скороченням у структурі та штатному розписі прокуратури Вінницької області згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України, що підтверджується записом трудової книжки (а.с. 22-27).
Отже, оскільки позивач працював в органах прокуратури з 10.08.1987 до 16.09.2015, тому згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ він на даний час отримує пенсію, виходячи з розміру 90% від заробітку.
В зв'язку з підвищенням посадових окладів прокурорсько-слідчих працівників, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", позивач звертався до управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці з проханням здійснити перерахунок пенсії, надавши відповідну довідку прокуратури Вінницької області про розмір середньомісячного заробітку. У зв'язку з чим розмір пенсії було перераховано з розрахунку 90% середньомісячного заробітку та до квітня 2015 року позивач отримував пенсію в розмірі 6354,3 грн.
На виконання постанови Вінницького міського суду від 20.11.2015 (справа №127/25460/15-а), пенсія позивачу була перерахована із 08.10.2015 із середньомісячного заробітку, вказаного у довідці прокуратури Вінницької області про розмір заробітної плати № 18-Ф-613 від 23.09.2015, виходячи з 90 % зазначеного у довідці середньомісячного заробітку на посаді начальника відділу організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури Вінницької області.
Ураховуючи, що грошове забезпечення працівників прокуратури істотно збільшилося 08.12.2020 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії за вислугу років. До своєї заяви позивач надав довідку про розмір заробітної плати начальника самостійного відділу обласної прокуратури від 01.12.2020 року № 21/223, видану Вінницькою обласною прокуратурою відповідно до ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» та наказу Офісу Генерального прокурора від 08.09.2020 №414 «Про день початку роботи обласних прокуратур».
Спірним рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 905090160444 від 16.12.2020, у задоволенні заяви про перерахунок пенсії відмовлено з підстав того, що після 13.12.2019 року, тобто після прийняття рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)2019 нормативні акти про підвищення заробітної плати працівникам прокуратури не приймались.
Крім того, оскільки пенсію позивачу було призначено з посади заступника прокурора місцевої прокуратури, а факт звільнення відбувся до 13.12.2019, тому відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки від 01.12.2020 № 21/223.
Рішення відповідача позивач вважає протиправним, тому з метою його скасування звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих визначалося статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ.
Згідно із ч. 1, 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Відповідно до ч. 12, 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Тобто, станом на час призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у ч. 12 та 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ та відповідно застосовувалися до позивача у діючій редакції.
В подальшому, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 №3668-VІ до ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим же Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.
При цьому, положення ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ щодо підстав та порядку перерахунку пенсій прокурорам змін у зв'язку з прийняттям Закону №3668-VІ від 08.07.2011 року не зазнали. Відбулась лише зміна порядкового номеру частин статті, що регламентували вказаний порядок та підстави.
Так, згідно з ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції Закону №3668-VІ від 08.07.2011), обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсій. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий період може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Надалі, Законом України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ до ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ внесено зміни, зокрема, ч. 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
14.10.2014 року ухвалено новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, який набрав чинності з 15.07.2015 року.
Відповідно до ч. 20 ст. 86 Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону №1697-VІІ, попередній Закон України «Про прокуратуру» із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 Закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» були внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури, додатками до якої, затверджено нові збільшені схеми посадових окладів працівників прокуратури.
Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7-р(ІІ)/2019 у справі № 3-209/2018(2413/18, 2807/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
У своєму рішенні від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 Конституційний суд України зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону.
Частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ в первинній редакції передбачала низку підстав для перерахунку призначених пенсій. Проте, згідно з чинною редакцією оспорюваного положення Закону умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури вже не врегульовуються Законом, а повноваження щодо їх визначення делеговано Кабінету Міністрів України.
Враховуючи міжнародні стандарти діяльності органів прокуратури та юридичні позиції Конституційного Суду України, метою нормативного регулювання, зокрема питань соціального захисту працівників прокуратури, є уникнення втручання інших органів влади в діяльність прокуратури з метою додержання принципу поділу влади та закріплення виключно на рівні закону питань пенсійного забезпечення працівників прокуратури.
До повноважень Кабінету Міністрів України законодавець відніс право визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури без закріплення на законодавчому рівні відповідних критеріїв, чим поставив у залежність фінансування пенсійного забезпечення прокурорів від виконавчої влади. Таке нормативне регулювання призводить до втручання виконавчої влади в діяльність органів прокуратури, а також до недотримання конституційної вимоги щодо здійснення органами державної влади своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.
Конституційний Суд України констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.
Вирішуючи спір суд враховує, рішення Верховного Суду від 14.09.2020, що прийняте за результатом розгляду зразкової справи № 560/2120/20 (Пз/9901/9/20).
Відповідно до рішення від 14.09.2020 в зразковій справі № 560/2120/20 (Пз/9901/9/20) Верховний Суд дійшов висновку, що на момент прийняття Конституційним Судом України рішення від 13.12.2019 вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. І така нерівність має усуватись Пенсійним Фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019.
Відтак, суд відхиляє доводи відповідача, що викладені у спірному рішенні, які полягають у тому, що після 13.12.2019 року, тобто після прийняття рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)2019 нормативні акти про підвищення заробітної плати працівникам прокуратури не приймались, оскільки за висновками Верховного Суду зазначено, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування. Таке рішення уряду є рішенням про «підвищення заробітної плати прокурорським працівникам» (п. 52-53 рішення від 14.09.2020).
За наведеного вище, позивач має право на перерахунок пенсії, оскільки відповідно до рішення Конституційного Суду від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції, а саме призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Щодо строку з якого позивач просить йому здійснити перерахунок пенсії, а саме з 13.12.2019 та на підставі довідки Вінницької обласної прокуратури від 01.12.2020 №21/223, то суд зазначає наступне.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України № 6-р/2020 від 26.03.2020 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) окреме положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення «Бюджетного кодексу України у частині яка передбачає, що норми і положення ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» № 1697- VII від 14.10.2014 зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Законом України від 19.09.2019 № 113-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» (далі - Закон № 113), який набрав чинності 25.09.2019, запроваджено реформування системи органів прокуратури.
Відповідно до абзацу 3 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 113 за прокурорами та керівниками регіональних і місцевих прокуратур зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до дня їх звільнення або переведення до обласної чи окружної прокуратури.
Відповідно до наказу Офісу Генерального прокурора від 08.09.2020 №414, 11 вересня 2020 року визначено днем початку роботи обласних прокуратур.
Отже, відповідно до ст. 81 Закону №1697 та згідно Рішення Конституційного Суду України №6-р/2020 оплата праці прокурорів обласних прокуратур і видача довідок про збільшену заробітну плату для перерахунку пенсії за вислугу років здійснюється з 11.09.2020, а не з 13.12.2019, як просить позивач, саме на підставі довідки Вінницької обласної прокуратури від 01.12.2020 №21/223 (а.с. 19).
Також у самій довідці Вінницької обласної прокуратури від 01.12.2020 №21/223 вказано, що підставою для перерахунку пенсії є наказ Офісу Генерального прокурора від 08.09.2020 №414, а розмір заробітної плати (грошового забезпечення) обраховані за нормами чинними на 11.09.2020 за відповідною (прирівняною) посадою, тому ці складові не можуть застосовуватися для перерахунку пенсії до періоду з 13.12.2019 по 01.10.2020.
З урахуванням зазначеного, органи Пенсійного фонду України перераховують пенсії за вислугу років з 01.10.2020 прокурорам обласних прокуратур на підставі виданих органами прокуратури довідок про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) станом на 11.09.2020, в яких зазначено збільшений розмір посадового окладу за новими тарифами.
З урахуванням вищенаведеного суд дійшов висновку, що відповідач із 01.10.2020 зобов'язаний перерахувати та виплачувати позивачу пенсію на підставі довідки Вінницької обласної прокуратури від 01.12.2020 №21/223, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача перерахувати пенсію виходячи із розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати та без обмеження її граничного розміру, суд враховує наступне.
Так, підставою для задоволення цієї вимоги позивач вважає, зокрема, постанову Вінницького міського суду від 20.11.2015, якою зобов'язано управління ПФУ у м. Вінниці перерахувати позивачу з 08.10.2015 пенсію за вислугу років із середньомісячного заробітку, визначеного у довідці прокуратури Вінницької області №18-ф-613 від 23.09.2015, виходячи з 90 % визначеного у довідці середньомісячного заробітку. Вказане рішення набрало чинності та з 08.10.2015 і до цього часу позивач отримує пенсію за вислугу років, виходячи з 90 % визначеного у вказаній довідці середньомісячного заробітку.
Проте, спірним рішенням Пенсійного органу позивачу відмовлено у перерахунку пенсії з підстав того, що відсутні нормативно-правові акти про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури, а також, оскільки пенсію позивачу було призначено з посади заступника прокурора місцевої прокуратури, а факт звільнення відбувся до 13.12.2019, тому відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки від 01.12.2020 № 21/223, про що сам зазначає позивач у позовній заяві.
Відтак спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існує. Тому, позовні вимоги у цій частині задоволенню не підлягають адже є передчасними (заявлені на майбутнє).
Такий же висновок зроблено у зразковій справі, на яке зокрема і покликаєтья позивач у своєму позові, де Суд надаючи оцінку позовним вимогам про зобов'язання відповідача перерахувати пенсію виходячи із розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати та без обмеження її граничного розміру, зазначив, що спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у справі до суду не існувало. Тому, позовні вимоги у цій частині задоволенню не підлягають адже є передчасними (заявлені на майбутнє).
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що заявлені у цій справі позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
При вирішенні питання про розподіл понесених позивачем судових витрат суд керується ч. 3 ст. 139 КАС України, в силу якої при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Тому, частина сплаченого позивачем судового збору у сумі 454,00 грн підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у справі.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 16.12.2020 №905090160444 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.10.2020 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок, на підставі довідки Вінницької обласної прокуратури від 01.12.2020 № 21/223 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області частину сплаченого при зверненні до суду судового збору у розмірі 454 грн. 00 коп. (чотириста п'ятдесят чотири гривні 00 копійок).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Реквізити: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ); Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036)
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна