Справа № 944/2651/21
Провадження №3/944/1777/21
09.06.2021 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Білецька М.О., з участю прокурора Тарновського Ю.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справ, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який працює лікарем КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», до адміністративної відповідальності не притягувався, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади директора КНП Яворівської районної ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», являючись згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин - о 10:54 год. 20.04.2021, подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади директора КНП Яворівської районної ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», являючись згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин - о 11:17 год. 20.04.2021, подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та щиро розкаявся. Просив суворо не карати.
Прокурор Тарновський Ю.А. в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 являється суб'єктом відповідальності за вчинене правопорушення, пов'язане з корупцією та дійсно його вчинив, що підтверджується матеріалами справи, вину у скоєному визнав, у зв'язку з чим підлягає притягненню до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просив накласти стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією цієї статті.
Заслухавши поясненя особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вивчивши та дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, за які передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 у 2020 році займав посаду директора КНП Яворівської районної ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до статті 172-6 КУпАП був суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".
Згідно з ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Розпорядженням Голови Яворівської районної ради Львівської області №62 від 30.04.2020 «Про звільнення з посади директора КНП ЯРР ЛО «Яворівська центральна районна лікарня» ОСОБА_1 звільнено з 01 травня 2020 року з займаної посади директора КНП ЯРР ЛО «Яворівська центральна районна лікарня» у зв'язку із закінченням строку трудового договору (контракту).
Згідно змін до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за №1300/34271, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першому частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, в період до 00:00 год. 02.06.2020.
Однак, як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції лише о 10:54 год. 20.04.2021, тобто з порушенням строків, визначених законом.
Крім цього, відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік в період з 01.01.2021 до 00:00 год. 01.04.2021.
Однак як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік лише о 11:17 год. 20.04.2021, тобто з порушенням строків, визначених законом.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколами про вчинення адміністративних правопорушень №322 від 22.05.2021 та №323 від 22.02.2021, які підписані ОСОБА_1 та в яких викладені обставини вчинених правопорушень, скріншотами з офіційного сайту НАЗК, розпорядженням голови Яворівської районної ради №140 від 14 серпня 2018 року «Про призначення ОСОБА_1 на посаду директора Комунального некомерційного підприємства Яворівської районної ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», Наказом №1 від 14.08.2018 «Про призначення на посаду директора КНП ЯРР ЛО «Яворівська ЦРЛ», Розпорядженням №62 від 30.04.2020 голови Яворівської районної ради «Про звільнення з посади директора КНП ЯРР ЛО «Яворівська центральна районна лікарня», яким ОСОБА_1 звільнено з 01.05.2021 з посади директора Комунального некомерційного підприємства Яворівської районної ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», наказом №79-к від 30.04.2021 Комунального некомерційного підприємства Яворівської районної ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», про звільнення з посади директора КНП ЯРР ЛО «ЯЦРЛ» ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням строку трудового договору (контракту), а також іншими матеріалами справи про адміністративні правопорушення.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст.251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
В діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст. 33 КпАП України при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно з ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 враховую характер вчинених правопорушень, особу винного, повне визнання вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вчинення ним кількох адміністративних правопорушень та вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.7 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн. Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 36, 221, 283, 284 КпАП України, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Білецька М.О.