Постанова від 09.06.2021 по справі 456/2718/21

Справа № 456/2718/21

Провадження № 3/456/1453/2021

ПОСТАНОВА

іменем України

09 червня 2021 року місто Стрий Львівської області

Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Микитин В.Я., перевіривши матеріали, котрі надійшли від Департаменту запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого директором ТОВ «Дослідно-механічний завод «Карпати» ( АДРЕСА_1 ), раніше протягом року до адміністративної відповідальності притягався,

за ст. 212-15 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

08.06.2021 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області від Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, разом із протоколом про адміністративне правопорушення № 53-15/123 від 24.05.2021 року, складеним відносно ОСОБА_1 , якому інкримінується вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП.

Суддя, перевіривши зазначені матеріали, дійшов такого висновку.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження усіх обставин справи в їх сукупності.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, котрі мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В силу приписів ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1 -129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

У протоколі про адміністративне правопорушення № 53-15/123 від 24 травня 2021 року зазначено місце вчинення правопорушення - місце реєстрації юридичної особи, котра здійснила внесок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Поряд з цим, постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року за № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» у Львівській області утворено Стрийський район (з адміністративним центром у місті Стрию) у складі у тому числі території

Новороздільської міської громади.

Проте, Законом України «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 03.11.2020 року за № 950-ІХ щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів» Розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону доповнено пунктом 3-1 такого змісту: «3-1. До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 01.01.2022 року».

До набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року № 807-IX юрисдикція за місцезнаходженням у м. Новий Розділ Львівської області підпадала та передбачає звернення у Миколаївський районний суд Львівської області.

У підсумку, до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, розгляд матеріалів справи про адміністративне правопорушення, разом з протоколом про адміністративне правопорушення № 53-15/123 від 24.05.2021 року, складений стосовно ОСОБА_1 , якому інкримінується вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, належить до територіальної юрисдикції Миколаївського районного суду Львівської області.

Таким чином, оскільки справа не підсудна Стрийському міськрайонному суду Львівської області, вважаю необхідним повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, разом з вказаним вище протоколом про адміністративне правопорушення, до Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, для визначення підсудності, з урахуванням викладених обставин юрисдикції, та направлення справи до відповідного суду, юрисдикцією якого у відповідності з КУпАП передбачений розгляд справи.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 245, 251-252, 256, 276, 278, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 212-15 КУпАП, - повернути без розгляду Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, для визначення їх підсудності та направлення за належністю.

Роз'яснити Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, що розгляд вищевказаних матеріалів справи про адміністративне правопорушення належить до територіальної юрисдикції Миколаївського районного суду Львівської області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.Я. Микитин