Справа № 444/1698/21
Провадження № 3/444/870/2021
04 червня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби "Рава-Руська" Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), громадянина Республіки Польща, ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого підприємцем, посвідчення особи громадянина Республіки Польща НОМЕР_1 видане 07.12.2017р. уповноваженим органом Республіки Польща, дійсне до 07.12.2027р.
за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 01.06.2021 року о 18 год. 40 хв. вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктом пропуску через державний кордон України, на напрямку 644 прикордонного знаку, на відстані 1500 метрів від державного кордону, територія Рава-Руської об'єднаної територіальної громади Львівського району Львівської області, внаслідок чого 01.06.2021 року був затриманий прикордонним нарядом "Група реагування від відділу прикордонної служби "Рава-Руська Львівського прикордонного загону. Своїми діями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в судове засідання не з"явився, однак в матеріалах справи наявна його заява про розгляд справи у його відсутності.
Факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 326693 від 02.06.2021 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 01.06.2021 року, протоколом про адміністративне затримання від 01.06.2021 року, рапортами інспекторів відділу прикордонної служби "Рава-Руська" Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, поясненнями правопорушника, а також іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як він вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Обставини, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) судом не встановлені.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, майновий стан правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Згідно ст. 16 Кодексу України про адміністративні правопорушення іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суд приходить до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що знарядь чи засобів вчинення правопорушення немає.
Ті речі, які виявлено та вилучено для тимчасового зберігання суд вважає не є знаряддями і засобами вчинення правопорушення. Суд враховує, що такі повернуто ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).
Згідно вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в останній редакції), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн.
Керуючись ст. 7, ч. 1 ст. 204-1, ст. 248, 279, 283, 284, 327Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя,-
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в сумі 3400,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) судовий збір в розмірі 454,00 до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
Суддя: Мікула В. Є.