Справа № 760/10741/21
Провадження № 3/760/4898/21
07 червня 2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , -
Водій ОСОБА_1 16.04.2021 року о 08:10 год. В м. Києві по просп. В. Лобановського, 8, керуючи т.з. «Шкода», д.н.з. НОМЕР_2 , рухаючи в крайній лівій смузі під час одночасного перестроювання не надав перевагу в русі т.з. «Рено», д.н.з. НОМЕР_3 на синьому фоні, який рухався праворуч, внаслідок чого здійснив зіткнення. Внаслідок зіткнення (ДТП) автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 10.3 ПДР, тобто вчинила правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП. На підставі вищевикладеного на водія ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №145691 від 16.04.2021 року.
ОСОБА_1 в суді своє вини в інкримінованому їй правопорушенні не визнала, зазначила, що Правил дорожнього руху України не порушувала. Судді пояснила, що стояла в заторі. Попереду автомобілі почали рухатись, автомобіль поліції вискочив та став попереду неї, при цьому зачепивши її автомобіль.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 , пояснив судді, що раніше з ОСОБА_1 знайомий не був. 16.04.2021 року близько 8 ранку був поряд із зупинкою М. Кривоноса. Побачив поліцейський автомобіль, який їхав по смузі громадського транспорту. Різко звернув у середню смугу і по дотичній, при перестроюванні, зачепив автомобіль ОСОБА_1 , котрий рухався в пробці. Поліцейський автомобіль їхав з синім проблисковим маячком.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, що притягується до відповідальності та свідка, суддя приходить до наступних висновків
Відповідно до п. 10.3 Правил дорожнього руху України визначено, що у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.
Відповідно до п. 3.2 Правил Дорожнього руху України у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов'язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).
Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов'язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов'язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.
Пунктом 26 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визначено, що суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередньо участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому, пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху.
Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.
Виходячи зі схеми місця ДТП та оцінюючи траєкторію руху автомобілів - учасників ДТП, вбачається, що автомобілі здійснювали одночасне перестроювання в одну смугу руху, при цьому автомобіль «Рено», д.н.з. НОМЕР_3 на синьому фоні, рухався з увімкненими проблисковими маячками, а тому водій т.з. «Шкода», д.н.з. НОМЕР_2 , повинна була надати перевагу в русі т.з. «Рено», д.н.з. НОМЕР_3 , чого не зробила в супереч вимогам п. 10.3 ПДР України.
Крім того, суддя критично ставиться до показань свідка ОСОБА_2 , оскільки при складання протоколу про адміністративне правопорушення у графі «Свідки чи потерпілі» відсутні персональні та контакті дані свідка, а тому суддя не може бути переконаний, що ОСОБА_2 був свідком даного ДТП. Крім того, його показання частково різняться з показаннями ОСОБА_1 , котра показала, що перед зіткненням її автомобіль стояв, а свідок зазначив протилежне. Враховуючи вище зазначене, суддя не може ґрунтувати своє рішення припущеннях.
Отже, з матеріалів справи вбачається, а долученими до неї документами підтверджується, що вказані вимоги Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_1 не були дотримані, що свідчать про те, що дії водія ОСОБА_1 перебувають у причинно-наслідковому зв'язку з пошкодженням транспортних засобів.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП повністю знайшла своє підтвердження під час судового розгляду та не викликає сумніву у судді.
Відповідно до ст. 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення та обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги наведене вище, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ст. 124 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ /21081300, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Номер рахунку (IBAN): UA698999980313040149000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя С.А. Агафонов