Провадження № 2-а/760/1023/21
в справі № 760/12679/21
/ про передачу адміністративного позову за підсудністю /
25 травня 2021 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи Івано-Франківська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) Івано-Франківське обласне бюро медико-соціальної експертизи, ОСОБА_2, Рогатинський районний відділ Державної міграційної служби Управління ДМС в Івано-Франківській області, Міністерство охорони здоров'я про зобов'язання вчинити дії по визнанню позивача інвалідом, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача та просив зобов'язати Міністерство оборони України визнати його інвалідом ІІ групи з дитинства відповідно до приписів МСЕК та висновків Рогатинської ЦРЛ.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, прихожу до висновку, що він підлягає передачі для розгляду до Окружного адміністративного суду м. Києва, виходячи з наступного.
З 15 грудня 2017 року набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України № 2147-VII від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до ч.3 ст.3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п.3 ч.1 ст.4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
За змістом ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 даної статті Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п.п.4, 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи:
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Оскільки, відповідач Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади і військового управління та позивач порушує питання про бездіяльність відповідача щодо визнання його інвалідом ІІ групи, цей спір підлягає розгляду Окружним адміністративним судом м. Києва.
§ 3 Глави 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено територіальну підсудність адміністративних справ.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У зв'язку із тим, що даний адміністративний позов не підсудний Солом'янському районному суду м. Києва, справа підлягає передачі до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 7, 20, 29, 171 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи Івано-Франківська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) Івано-Франківське обласне бюро медико-соціальної експертизи, ОСОБА_2 , Рогатинський районний відділ Державної міграційної служби Управління ДМС в Івано-Франківській області, Міністерство охорони здоров'я про зобов'язання вчинити дії по визнанню позивача інвалідом передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя