СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/9781/21
пр. № 3/759/4158/21
26 травня 2021 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Сенько М.Ф., розглянувши справу про адмінправопорушення, матеріали якої надійшли з УПП в м. Київ, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українець, гр-н України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
звинуваченого у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
За протоколом ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 25 квітня 2021 року близько 04 год. 25 хв., керував в м. Київ по вул. Зодчих, 72, автомобілем «Хюндай» р.н. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці очей не реагують на світло, тремтіння пальців рук, тощо), на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану наркотичного сп'яніння від проходження такого огляду відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що автомобілем він не керував, працівники поліції його не зупиняли, підійшли на вулиці, запропонували йому пройти огляд на стан сп'яніння, повідомивши що сааме ОСОБА_1 керував вказаним автомобілем, однак останній відмовився від проходження такого огляду, так як транспортним засобом він не керував.
За результатами розгляду справи суд вважає, що допустимих доказів вчинення з боку водія вказаного правопорушення суду не подано
Так, згідно з даними, що містяться на записі з боді камери працівників поліції., ОСОБА_1 відмовився від огляду на стан сп'яніння у лікаря -нарколога, однак відсутні дані про керування ОСОБА_1 транспортним засобом.
За протоколом ААБ № 207301 від 25.04.2021р., у водія нібито були виявлені ознаки наркотичного сп'яніння.
Акт проходження водієм огляду на стан сп'яніння не складався, як і направлення до лікаря-нарколога.
Дослідивши матеріали справи, пояснення ОСОБА_1 в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст. 280 КУпАП регламентовано, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За вище викладених обставин, суд приходить до висновку про те, що наявні в матеріалах справи докази не доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки відсутні дані про керування останнім транспортним засобом.
За таких обставин протокол не відповідає вимогам статей 256, 266 КУпАП, а тому є недопустимим доказом.
Будь-які інші докази на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 правопорушення, суду не представлено.
Оскільки суду не надано належних та допустимих доказів, які б підтвердили факт порушення ОСОБА_1 , провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.ст.283, 284, 285 КУпАП, суд
постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.Ф. Сенько