Рішення від 01.06.2021 по справі 260/3919/20

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2021 року м. Ужгород№ 260/3919/20

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

при секретарі судових засідань - Гулай М.В.

та осіб, які беруть участь у справі:

представник позивача - Фалес Р.С.;

відповідач - не з'явився;

представник відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Управління Держпраці у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу у сумі 10000,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що підчас проведення позапланової перевірки з питань додержання законодавства про зайнятість населення у ФОП ОСОБА_2 , яка надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, встановлено, що така не подала до органу державної служби зайнятості за місцем здійснення діяльності Інформацію за формою звітності № 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні" за два звітні періоди підряд, чим порушила вимоги п.4 ч. 4 ст. Закону України "Про зайнятість населення". ФОП ОСОБА_2 порушення не усунула та не виконала вимоги припису ЗК 307/1985 від 04 вересня 2020 року.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги з мотивів, наведених у позовні заяві та просив суд позов задоволити.

Будучи належним чином повідомленими про день, час та місце судового розгляду справи відповідач та представник відповідача у судове засідання не з'явилися, однак, 01 червня 2021 року представником відповідача подано заяву про розгляд справи за його відсутності, за наявними у справі матеріалами. Із змісту поданої зави також вбачається, що представник відповідача вказує на чинність рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу від 22 вересня 2021 року, а також дій щодо їх складання.

Заслухавши думку представника позивача, розглянувши подані сторонами документи, матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до листа Закарпатського обласного центру зайнятості від 27 серпня 2020 року за № 1185-02, наказу Управління Держпраці у Закарпатській області від 31 серпня 2020 року № 110 "Про проведення позапланових перевірок" та направлення на проведення перевірки від 31 серпня 2020 року № 537, з 03 вересня 2020 року по 04 вересня 2020 року головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, проведено позапланову перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання вимог законодавства про зайнятість населення.

Із змісту листа Закарпатського обласного центру зайнятості від 27 серпня 2020 року № 1185-02 зазначено, що ОСОБА_2 , яка надає послуги з посередництва у працевлаштуванні не подала до центру зайнятості за два звітні періоди підряд Інформацію за формою звітності № 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні".

Під час проведення позапланової перевірки з питань додержання законодавства про зайнятість населення у відповідача, яка надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, встановлено, що ОСОБА_2 не подала до органу державної служби зайнятості за місцем здійснення діяльності Інформацію за формою звітності № 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні" за два звітні періоди підряд, а саме - за перший квартал 2020 року та другий квартал 2020 року, чим порушила вимоги п. 4 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про зайнятість населення".

За результатами проведеної перевірки складено Акт № ЗК 307/1985/ПЕРЕВІРКА. Вказаний акт перевірки відповідач підписала без зауважень та отримала його, про що свідчить її особистий підпис.

04 вересня 2020 року головним державним інспектором винесено припис № ЗК 307/1985/ПЕРЕВІРКА/П про усунення виявлених порушень.

У судовому засіданні встановлено, що відповідач не усунула та не виконала вимоги вищевказаного припису.

Крім того, з листа Закарпатського обласного центру зайнятості від 12 листопада 2020 року за № 1624-02 вбачається, що відповідач станом на 12 листопада 2020 року не подала до центру зайнятості Інформацію за формою звітності № 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні".

Так, відповідно до вимог п. 4 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про зайнятість населення" суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб'єкти господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців зобов'язані подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики.

Згідно п. 3 Розділу І Порядку подання форми звітності № 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні", затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України 03 червня 2019 року № 851, форма звітності № 1-ПА подається щоквартально міським, районним і міськрайонним центрам зайнятості не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 53 вказаного Закону у разі неподання або порушення порядку подання суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, відповідно до цього Закону відомостей про працевлаштованих ним осіб стягується штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений Постановою КМУ від 17 липня 2013 року № 509 (далі - Порядок накладення штрафів).

Як вбачається із матеріалів справи, 29 вересня 2020 року першим заступником начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Грициком В.І. розглянуто справу про накладення штрафу за відсутності ОСОБА_2 .

За результатами розгляду справи винесено Постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення № ЗК 307/1985/ПЕРЕВІРКА-ФС-24 від 29 вересня 2020 року, якою на ФОП ОСОБА_2 відповідно до ч. 4 ст. 53 Закону України "Про зайнятість населення" за неподання Інформації за формою звітності № 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні" накладено штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення, а саме: 10000,00 грн.

Відповідно до вимог абз. 3 п. 4 Порядку постанова про накладення штрафу складається у двох примірниках за формою, встановленою Мінекономіки, один з яких залишається в уповноваженої посадової особи, що розглядала справу, другий - надсилається протягом трьох днів з дня складення суб'єктові господарювання або роботодавцю, стосовно якого прийнято постанову, або вручається його представникові, про що на примірнику робиться відповідна позначка, засвідчена підписом такого суб'єкта господарювання або роботодавця чи їх представника. У разі надсилання примірника постанови засобами поштового зв'язку в матеріалах справи робиться відповідна позначка.

Як встановлено судом, постанова про накладення штрафу від 29 вересня 2020 року була надіслана засобами поштового зв'язку ФОП ОСОБА_2 рекомендованим листом 01 жовтня 2020 року (штрих-кодовий ідентифікатор 8801500670225). Однак, лист повернувся із відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Доказів оскарження вказаної постанови відповідачем чи представником відповідача не надано.

Разом з тим, у відповідності до вимог ч. 10 ст. 53 Закону України "Про зайнятість населення" у разі несплати (відмови від сплати) протягом місяця передбачених цією статтею штрафів їх стягнення здійснюється в судовому порядку. Суми штрафів, зазначених у частинах другій, п'ятій та шостій цієї статті, зараховуються до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а ті, що зазначені у частинах третій, четвертій, сьомій та восьмій, - до державного бюджету.

Не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються у судовому порядку регіональними центрами зайнятості на підставі матеріалів справи, що передаються їм територіальними органами Держпраці, виконавчими органами міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (щодо штрафів, передбачених частинами другою, п'ятою і шостою статті 53 Закону України "Про зайнятість населення") (абз. 3 п. 11 Порядку).

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Позивачем доведено та наявними в матеріалах справи підтверджено накладення штрафу у сумі 10000,00 грн. та правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, у зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Керуючись ст.ст. 5, 19, 77, 78, 139, 243, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Управління Держпраці у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу у сумі 10000,00 грн. - задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) на користь Державного бюджету України (банк отримувача: ГУДКСУ у Закарпатській області МФО 899998, 38015610, УК у м. Ужгороді/ м. Ужгород/21081100, № рахунку НОМЕР_2 ) штраф у розмірі 10000,00 (десять тисяч гривень 00 коп.)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 08 червня 2021 року.

СуддяС.А. Гебеш