Рішення від 08.06.2021 по справі 200/1885/21-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2021 р. Справа№200/1885/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Бабіча С.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько - Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Бахмутсько - Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач), відповідно до якого просить суд:

« - визнано протиправними дії Бахмутсько - Лиманського Об'єднаного Управління ПФУ Донецької області, (ідентифікаційний код - 42172734), щодо визначення розміру недоотриманої пенсії померлої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за запитом приватного нотаріусу Скиба Т.В.. не за весь час затримки у її виплаті, а лише за період із 30.11.2017 року до 31.03.2020 року включно;

- зобов'язано відповідача - Бахмутське - Лиманське Об'єднане Управління ПФУ Донецької області, (ідентифікаційний код - 42172734), сформувати та направити до приватного нотаріусу Скиба Т.В. (адреса: 61105, вулиця Киргизька будинок 19-А, м. Харків) для включення до складу спадщини після померлої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідну довідку із врахуванням усієї суми недоотриманої пенсії померлого пенсіонера ОСОБА_2 , без обмеження будь яким строком та із врахуванням індексації та усіх проведених надбавок за час життя».

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що є спадкоємцем майна, у тому числі і недоотриманої суми пенсії, яка належала її померлій бабусі ОСОБА_2 , якій протиправно припинили виплачувати пенсію, яка нараховувалась їй до дня смерті і зберігається на рахунках Пенсійного фонду України, та яка на час звернення до суду є виплаченою не у повному обсязі.

Позивач зазначає, що у листопаді 2020 року для отримання розміру недоотриманої пенсії за життя померлим пенсіонером ОСОБА_2 , задля встановлення спадкової маси, приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Скиба Т.В., звернулася до відповідача із письмовим запитом; за результатами якого було отримано письмову відповідь обґрунтовану тим, що сума недоотриманої пенсії за дні життя померлого пенсіонера ОСОБА_2 за період з 30.11.2017 року по 31.03.2020 року, склала суму 81512,91 грн.

Позивач вважає, що дана сума з боку відповідача вказана не вірно (зменшена), вказана не за весь час затримки у виплаті, у зв'язку із незаконним застосуванням з боку відповідача положень ст. 46 Закону України «про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, надав письмовий відзив на позовну заяву, відповідно до якого, серед іншого, зазначив, що реалізація права, зокрема, на пенсійне забезпечення, осіб, які перебували на обліку в органах Пенсійного фонду України на тимчасово неконтрольованій території Донецької і Луганської областей, здійснюється відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», відповідно до яких передбачено, що отримати пенсію на контрольованій українською владою території зазначені особи можуть за умови реєстрації їх як внутрішньо переміщених осіб. Переведення пенсійних виплат здійснюється у спрощеному порядку за матеріалами електронних пенсійних справ.

Зазначеними актами законодавства не визначено строки виплати пенсій внутрішньо переміщених осіб за минулий час. Такий порядок передбачений лише статтею 46 Закону № 1058, відповідно до якої за минулий час без обмеження будь - яким строком виплачуються нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію. В інших випадках нараховані суми виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.

Відповідач звернув увагу на те, що при нарахуванні недоотриманої пенсії за минулий час померлого пенсіонера з числа внутрішньо переміщених осіб органи Пенсійного фонду України застосовують норми пункту 1 статті 46 Закону України № 1058.

01.12.2020 року на адресу управління надійшов запит нотаріуса Скиби Т.В. про розмір недоотриманої пенсії за померлу ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .

Відповідач зазначає, що розмір недоотриманої пенсії розраховується за період відповідно до частини першої статті 46 Закону України № 1058, а саме де датою звернення за отриманням пенсії є день звернення спадкоємця з усіма необхідними документами. Запит нотаріуса про суму недоотриманої пенсії ОСОБА_2 надійшов до управління 01.12.2020 року. Розмір недоотриманих сум пенсійних виплат розраховано відповідно до вимог частини першої статті 46 Закону, а саме з 30.11.2017 року по 31.03.2020 року у розмірі 81 512,91 грн..

Відповідач вважає, що пенсія за період з 01.03.2016 року по 29.11.2017 року, не була врахована у зв'язку із відсутністю вини Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області у неотриманні пенсійних виплат у даному періоді.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 березня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі № 200/1885/21-а за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 14 квітня 2021 року суд вирішив здійснювати розгляд справи у порядку загального позовного провадження та призначив підготовче засідання у даній справі на 11 травня 2021 року.

Ухвалою суду від 11 травня 2021 року закрито підготовче провадження у справі № 200/1885/21-а та призначено справу до судового розгляду по суті на 24 травня 2021 року

Представники сторін у судове засідання призначене на 24 травня 2021 року не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином.

Представник позивача надав через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без його участі

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Пунктом 1 частини 3 вказаної статті встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними матеріалами справи, у порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, повно і всебічно встановивши всі її обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог, з огляду на таке.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 (а.с. 9-12, 23).

Відповідач, Бахмутське-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: вул. Перемоги, буд. 53, м. Бахмут, Донецька область, 84502 є органом державної влади, про що зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

ОСОБА_1 була взята на облік як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, що підтверджується відповідною довідкою управління соціального захисту населення від 18 травня 2015 року № 1419053532 (а.с. 18), згідно з якою позивач постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 і перемістилась та зареєструвалась за адресою:

АДРЕСА_2 включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р.

Судом встановлено та не є спірним, що ОСОБА_1 є онукою та спадкоємицею померлої бабусі ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 , свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 , свідоцтвом про народження серії НОМЕР_5 , свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_6 (а.с. 13, 15, 19, 21).

Згідно витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі за № 62592704 від 24.11.2020 року приватним нотаріусом Скиба ТВ. було зареєстровано спадкову справу № 66807757, номер у нотаріуса 40/2020, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 (спадкодавця) ОСОБА_2 (а.с. 20).

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_7 від 17 жовня 2020 року, виданого Холодногірським районним у місті Харкові відділом державної реєстрації актів Цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 у віці 90 рокі, про що 17 жовтня 2020 року складено відповідний актовий запис № 73 (а.с. 14).

24 листопада 2020 року приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Харківської області звернулась до відповідача із запитом № 119/02-14, відповідно до якого просив повідомити, яка сума несплаченої пенсії та інших виплат та за який період, належить померлий ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка постійно була зареєстрована за адресою - АДРЕСА_3 , на день смерті була взята на облік як внутрішньо переміщена особа та зареєстрована в місті Бахмут, Донецька область. Зазначено, що, зазначені відомості необхідні для оформлення спадкових справ (а.с. 48).

Листом Бахмутське-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомило приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу, що пенсіонерка, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , не отримувала пенсію за період з 30.11.2017 року по 31.03.2020 року, в загальній сумі 81512,91 грн., у зв'язку зі смертю, дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 . Вказано, що сума боргу може бути зменшена з урахуванням ст. 46 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 22).

Згідно довідки відповідача "Про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії" та витягу з програми ІКІС ПФУ: "Підсистема призначення та виплати пенсії" встановлено, що ОСОБА_2 , знаходилась на обліку в Бахмутсько-Лиманському об'єднаному УПФУ Донецької області, та що відповідач припинив виплату їй пенсії за період з квітня 2016 року по березень 2020 року(а.с. 38).

Позивач, вважаючи, що сума пенсії, яка належала її померлій бабусі та залишилась недоотриманою у зв'язку зі смертю, виплачується членам сім'ї без обмежень будь-яким строком, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Згідно зі ст. 1 Закону №1058-IV, пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до ст. 52 Закону №1058-IV сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.

Члени сім'ї, зазначені в частині першій цієї статті, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

У разі звернення кількох членів сім'ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.

У разі відсутності членів сім'ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Вищевказана норма закону кореспондується зі статтею 91 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991 року, згідно якої суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, передаються членам його сім'ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

При зверненні кількох членів сім'ї належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.

Зазначені суми виплачуються, якщо звернення за ними надійшли не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.

Пунктом 2.26 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 7 липня 2014 року № 13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1) визначено, що для виплати недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки, документ, що посвідчує особу заявника.

Члени сім'ї надають паспорт або інші документи, які підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті.

Для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщини, у зв'язку з відсутністю членів сім'ї або в разі не звернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право на спадщину.

Згідно зі ст. 1216 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

При вирішенні даної адміністративної справи суд враховує, що у рішенні Верховного суду від 20.02.2020 року по справі № 428/5418/18 суд погодився з висновками судів першої та апеляційної інстанції про те, що положення частини 1 статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які регулюють виплату пенсіонеру певних сум пенсії не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії, не розповсюджуються на правовідносини з приводу отримання спадкоємцями померлого пенсіонера тих сум пенсії, які перейшли у спадщину.

Суд звертає увагу, що згідно наданої відповідачем довідки відповідача "Про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії" та витягу з програми ІКІС ПФУ: "Підсистема призначення та виплати пенсії" за період з квітня 2016 року по березень 2020 року ОСОБА_2 була нарахована пенсія (а.с. 58-63).

Таким чином право померлої ОСОБА_2 , щодо отримання пенсії її онукою спадкоємцем ОСОБА_1 з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2020 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини другої статті 46 Закону України № 1058-ІV.

Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправними дій відповідача.

Суд зазначає, що дія - це активна поведінка, під час якої приймаються певні рішення, вчиняються певні активні дії, які змінюють існуюче (статичне) положення, а бездіяльність - це пасивна поведінка, тобто невиконання будь-яких активних дій в конкретних умовах.

Доказів прийняття рішень про припинення виплати пенсії ОСОБА_3 чи вчинення саме активних дій щодо припинення виплат суду не надано.

У даних спірних правовідносинах мали місце не дії відповідача а його бездіяльність, у формі невиплати ОСОБА_3 заборгованості з пенсії.

Згідно з частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем не надано суду доказів правомірності його бездіяльності щодо ненадання приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу Скиба Т.В. інформації щодо розміру пенсії ОСОБА_2 , яка була їй нарахована, але не отримана нею за своє життя.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача врахувати індексацію та усіх проведених надбавок за час життя, суд зазначає про таке.

Згідно зі ст. 2, ст. 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" № 1282-XII від 03.07.1991 року (далі - Закон № 1282-ХІІ) індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка (з 01.01.2016 - 103 відсотка). Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів (ст. 9 Закону).

Частиною 2 ст. 5 Закону №1282-ХІІ передбачено, що підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 року, з наступними змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1078).

Згідно пункту 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка (з 01.01.2016 - 103 відсотка). Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Враховуючи, що позивачу на запит нотаріуса не сформовано довідки про розмір недоотриманої пенсії померлої ОСОБА_2 за весь період недоотриманої пенсії, то вимоги в цій частині задоволенню не підлягають, оскільки відсутні підстави вважати, що при формуванні довідок права позивача будуть порушення в частині визначення розміру пенсії із врахуванням індексації.

Дана позовна вимога ґрунтується на припущенні позивача про можливі порушення суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду, які, можливо, матимуть місце у майбутньому,тому не підлягає задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України визначено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Пунктом 10 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи викладене, застосувавши положення ч.2 ст. 9 та п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України суд, з метою забезпечення ефективного захисту прав позивача, дійшов висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненадання приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу Скибі Т.В. інформації щодо розміру пенсії ОСОБА_2 , яка була їй нарахована, але не отримана нею за її життя, а також зобов'язання відповідача сформувати та направити до приватного нотаріуса Скиби Т.В. (адреса: 61105, вулиця Киргизька будинок 19-А, м. Харків) для включення до складу спадщини після померлої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідну довідку із врахуванням усієї суми недоотриманої пенсії померлого пенсіонера ОСОБА_2 , без обмеження будь яким строком та із врахуванням індексації.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, враховуючи фактичне задоволення тієї ж кількості немайнових вимог, що були заявлені у позові, сплачена позивачем сума судового збору у розмірі 908,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись Конституцією України, Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Кодексом адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Бахмутсько - Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Бахмутсько - Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо ненадання приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу Скиба Т.В. інформації щодо розміру пенсії ОСОБА_2 , яка була їй нарахована, але не отримана нею за її життя.

Зобов'язати Бахмутське - Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: вул. Перемоги, буд. 53, м. Бахмут, Донецька область, 84502) сформувати та направити до приватного нотаріуса Скиби Т.В. (адреса: 61105, вулиця Киргизька будинок 19-А, м. Харків), для включення до складу спадщини після померлої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідну довідку із врахуванням усієї суми недоотриманої пенсії померлого пенсіонера ОСОБА_2 , без обмеження будь яким строком.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) судовий збір в розмірі 908,00 (дев'ятсот вісім) гривень за рахунок бюджетних асигнувань Бахмутське - Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: вул. Перемоги, буд. 53, м. Бахмут, Донецька область, 84502).

У задоволенні іншої частини вимог - відмовити.

Повне судове рішення складене 08 червня 2021 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Приймаючи до уваги прийняття даного рішення у порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.І. Бабіч