Справа № 426/1766/21
09 червня 2021 року , м.Сватове
Сватівський районний суд Луганської області в особі судді Реки А.С., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Новочервоне Сватівського району Луганської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,працюючого на посаді заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення Сватівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки,
за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,-
Встановив:
16 травня 2021 року о 13 годині 00 хвилин майор ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення Сватівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, тобто будучи військовою службовою особою, неналежно виконуючи свої службові та функціональні обов'язки, передбачені законами, статутами Збройних Сил України, положеннями, інструкціями, наказами, через несумлінне ставлення до них, перебуваючи на території Сватівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: АДРЕСА_1 , в особливий період, недбало поставився до військової служби, а саме порушив порядок прийому громадян, військовослужбовців, членів їх сімей, допустивши та територію (у приміщення) Сватівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки цивільну особу у день та час, який не передбачений наказом військового комісара Сватівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 24 грудня 2020 року № 15/дск «Про організацію службової діяльності у Сватівському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки у 2021 році», чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Правопорушення було виявлено в ході проведеної перевірки у ІНФОРМАЦІЯ_3 за письмовим рішенням начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 на підставі службового листа старшого слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську від 17.05.2021 року № 13-02/134-13-51/7288.
Відповідно до ч.2 ст. 19, ст. 68 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Згідно ст. 16 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» від 24 березня 1999 № 548-XIV (зі змінами) визначено, що кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Згідно абз. 2 ст. 58 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» від 24 березня 1999 № 548-XIV (зі змінами), військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України.
Відповідно до пункту 5.2.1 наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_5 встановлено наступний порядок прийому громадян, військовослужбовців, членів їх сімей, працівників Збройних Сил України (які займають посади державної служби у РТЦК та СП - державних службовців, які не займають посади державної служби у РТЦК та СП) посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад, підприємств, установ, організацій та навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування та форми власності інших відвідувачів - усіх громадян з особистих питань: військовим комісаром - вівторок, четвер з 09.00 до 13.00, з 14.00 до 16.00 години.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надавши на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, з якої вбачається, що провину у скоєному правопорушенні він визнає та щиро кається у скоєному, зобов'язується у подальшому подібних правопорушень не вчиняти.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд визнає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, оскільки його вина підтверджується дослідженими судом матеріалами адміністративної справи, а саме:
даними протоколу ДНС-2/1530 про військове адміністративне правопорушення від 20 травня 2021 року (а.с. 1-3);
витягом із наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_5 (з основної діяльності) від 24 грудня 2020 року № 15*** «Про організацію службової діяльності у Сватівському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки у 2021 році» (а.с. 7-11);
письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (а.с. 12-16);
копією книги обліку одноразових перепусток Сватівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Статус військовослужбовця підтверджується дослідженою в судовому засіданні копією посвідчення офіцера серії НОМЕР_2 , виданого 26 серпня 2020 року військовим комісаром ОСОБА_4 (а.с. 18-20).
Згідно вимог ч. 5 ст. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення військовослужбовці за вчинення військових адміністративних правопорушень несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б цього Кодексу, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 26 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Таким чином, оцінивши зібрані у справі докази, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 2 ст. 172-15 КУпАП кваліфіковані вірно, оскільки останній, являючись військовою службовою особою неналежно виконував свої службові та функціональні обов'язки в умовах особливого періоду.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 є військовою посадовою особою та має постійний дохід від проходження військової служби.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , суддя вважає щире розкаяння винного.
Обставини, що обтяжують відповідальність особи, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутні.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану ОСОБА_1 , враховуючи характер вчиненого правопорушення, суддя вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 23, 26, 33-35, 172-20, 268, 278, 280-287, 307, 308 КУпАП та ст. 5 Закону України «Про судовий збір»,
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП та піддати стягненню у вигляді штрафу у розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) грн. 00 коп. /Отримувач: ГУК у Луг.обл./Сватівський р-н/, код отримувача (ЄДРПОУ): 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA238999980313050106000012271, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сватівський районний суд Луганської області.
Суддя: А.С.Река