проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
"03" червня 2021 р. Справа № 905/2119/20
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Лакіза В.В., суддя Геза Т.Д., суддя Здоровко Л.М.
за участю секретаря судового засідання Перікової К.В.
за участю представників сторін :
позивач- не з'явився,
відповідач-не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Добропільського міського центру зайнятості, м. Добропілля, Донецька область (вх.№ 1203 Д/2)
на рішення Господарського суду Донецької області від 17.03.2021 у справі №905/2119/20 (суддя Бокова Ю.В., повний текст рішення складено 22.03.2021)
за позовом Добропільського міського центру зайнятості, м. Добропілля, Донецька область
до Печерської Ксенії Юріївни , м. Добропілля, Донецька область
про стягнення допомоги по частковому безробіттю на період карантину в розмірі 6 623,84 грн,
У грудні 2020 року Добропільський міський центр зайнятості звернувся до Господарського суду Донецької області з позовом до Печерської Ксенії Юріївни про стягнення допомоги по частковому безробіттю на період карантину в розмірі 6 623,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що 17.06.2020 фізичною особою-підприємцем Печерською К.Ю. (надалі ФОП Печерська К.Ю.) подано до Добропільського міського центра зайнятості заяву про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та відомості про фізичну особу-підприємця, яка є застрахованою особою та щодо якої виконуються вимоги ч.3 ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" за березень-травень на суму 6 623,84 грн.
Наказом Донецького обласного центру зайнятості № 92 від 22.06.2020 було прийняте рішення щодо надання відповідачу допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Під час проведення аналізу даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань позивачем було виявлено, що ФОП Печерською К.Ю. 26.06.2020 було припинено підприємницьку діяльність за власним рішенням. Таким чином, на думку позивача, сума допомоги в розмірі 6 623,84 грн, яка була отримана відповідачем 30.06.2020 підлягає поверненню.
Рішенням Господарського суду Донецької області від 17.03.2021 у справі №905/2119/20 у задоволенні позовних вимог Добропільського міського центру зайнятості до Печерської Ксенії Юріївни про стягнення допомоги по частковому безробіттю на період карантину в розмірі 6 623,84 грн відмовлено.
Рішення місцевого господарського суду мотивовано тим, що на момент прийняття рішення Донецьким обласним центром зайнятості про надання допомоги у період карантину Печерській К.Ю., оформлене наказом від 22.06.2020 №92, остання знаходилась в статусі фізичної особи-підприємця, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та, відповідно, мала право на отримання такої допомоги. Вказаний наказ не було визнано недійсним в установленому законом порядку.
Крім того, судом встановлено, що відповідачем було подано всі необхідні документи, визначені частиною другою статті 47-1 Закону № 5067-VI та п. 9 Порядку № 306.
Позивач із вказаним рішенням суду першої інстанції не погодився, звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення Господарського суду Донецької області від 17.03.2021 у справі №905/2119/20 скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції під час прийняття рішення було неправильно застосовано норми матеріального та процесуального права.
Крім того, апелянт наголошує на тому, що відповідачем не виконано обов'язок щодо закриття поточного рахунку у банку та неповідомлення центру зайнятості про припинення підприємницької діяльності, а кошти було зараховано на поточний рахунок відповідача як фізичної особи-підприємця в той час, коли особа вже припинила свою підприємницьку діяльність.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.04.2021 сформовано колегію суддів у наступному складі: головуючий суддя - Лакіза В.В., суддя Геза Т.Д., суддя Здоровко Л.М.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 26.04.2021 відкрито апеляційне провадження у справі 905/2119/20 та призначено справу до розгляду на 03.06.2021.
Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу.
У судове засідання 03.06.2021 представники сторін не з'явились, були належним чином завчасно повідомлені про час, дату і місце судового засідання.
Неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Враховуючи те, що справа розглядалася у суді першої інстанції у порядку спрощеного провадження та явка представників учасників у судове засідання обов'язковою не визнавалась, в силу статті 269 Господарського процесуального кодексу України усі доводи і вимоги апелянт має викласти в апеляційній скарзі, і у клопотанні апелянт не навів суду доводів, що унеможливлюють суду апеляційної інстанції розглянути апеляційну скаргу за відсутності представника апелянта.
Крім того, представники, добросовісно користуючись своїми правами, у разі неможливості з'явитись в судове засідання, мали право звернутись до суду з клопотанням про проведення судового засідання у режимі відеоконференції відповідно до положень статті 197 Господарського процесуального кодексу України, самостійно обравши зручне для себе територіальне розташування суду або поза його межами, чого представниками здійснено не було.
Поряд з цим, одним із принципів господарського судочинства відповідно до статті 2 Господарського процесуального кодексу України, є розумність строків розгляду справи судом.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку; розумним вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
Враховуючи, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду апеляційної скарги, учасники справи належним чином повідомлені про час, дату і місце судового засідання, і неявка представників сторін не перешкоджає розгляду скарги, а також з огляду на встановлений статтею 273 Господарського процесуального кодексу України строк розгляду скарги на рішення суду, колегія суддів вважає за можливе розглянути скаргу в даному судовому засіданні.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, 17.06.2020 Печерська К.Ю. яка є фізичною особою-підприємцем, звернулась до Добропільського міського центру зайнятості із заявою про отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУЮ-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 та надала документи, передбачені пунктами 2 та 3 Закону України "Про зайнятість населення" № 5067-VІ: наказ № 1 від 17.03.2020 "Про зупинення діяльності на період карантину", відомості про фізичну особу-підприємця, який є застрахованою особою, щодо якого виконуються вимоги ч. 3 ст.47-1 Закону № 5067-VІ окремо за березень - травень 2020, довідку про сплату єдиного внеску від 17.06.2020 за вересень 2019 по лютий 2020.
На підставі пункту 2 наказу Донецького обласного центру зайнятості від 22.06.2020 №92 про надання та відмову у наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину з метою реалізації статті 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 № 5067-VI, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 "Про затвердження порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України за метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2" та протоколу № 31 від 22.06.2020 засідання робочої групи Донецького обласного центру зайнятості з розгляду документів, поданих роботодавцями для отримання допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню короновірусної хвороби (COVID-19), створеної наказом Донецького обласного центру зайнятості від 07.04.2020 № 31, було надано допомогу по частковому безробіттю на період карантину Печерській Ксенії Юріївні.
Відповідно до п. 7.2. зазначеного наказу в.о. директора Добропільського міського центру зайнятості було зобов'язано забезпечити перерахування коштів фізичним особам-підприємцям, які зазначені в пункті 2 наказу, з урахуванням вимог пунктів 15 та 23 Порядку.
Платіжним дорученням від 26.06.2020 № 581 позивачем було перераховано на користь ФОП Печерської Ксенії Юріївни допомогу по частковому безробіттю в сумі 6 623,84 грн. згідно до ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення".
Позивач зазначав, що під час проведення аналізу даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було виявлено, що ФОП Печерською К.Ю. 26.06.2020 було припинено підприємницьку діяльність за власним рішенням.
Позивач вважає, що сума допомоги в розмірі 6 623,84 грн, яка була отримана відповідачем 30.06.2020 підлягає поверненню.
05.11.2020 Добропільский міський центр зайнятості звернувся до відповідача з претензією № 04/2360/01-45-20 з вимогою щодо повернення допомоги по частковому безробіттю в сумі 6 623,84 грн протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня отримання претензії.
Рішенням господарського суду Донецької області від 17.03.2021 у даній справі у позові відмовлено повністю, з підстав викладених вище (т.1 а.с.66-69).
Дослідивши матеріали справи, викладені в апеляційній скарзі доводи апелянта, колегія суддів не вбачає правових підстав для задоволення апеляційної скарги з огляду на наступне.
Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 № 5067-VI (далі - Закон № 5067-VI).
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 № 540-ІХ, Закон № 5067-VI було доповнено статтею 47-1 "Допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". Дана норма закону набула чинності з 02 квітня 2020 року.
Відповідно до ч.1 статті 47-1 Закону № 5067-VI допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - допомога по частковому безробіттю на період карантину), надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, за зверненням роботодавця або фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою.
Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам - підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Відповідно до ч.2 цієї статті для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, звертається до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та подає такі документи:
1) заяву у довільній формі;
2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
3) відомості про працівників та/або фізичну особу - підприємця, який є застрахованою особою (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно з цією статтею;
4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Матеріалами справи підтверджується подання відповідачем документів, які передбачені пунктами 2 та 3 закону № 5067-VІ, а саме:
-наказ № 1 від 17.03.2020 "Про зупинення діяльності на період карантину";
- відомості про фізичну особу-підприємця, який є застрахованою особою, щодо якого виконуються вимоги ч. 3 ст.47-1 Закону № 5067-VІ окремо за березень - травень 2020;
- довідку про сплату єдиного внеску від 17.06.2020 за вересень 2019 по лютий 2020. (т.1 а.с.1-31)
Згідно відомості №3 від 17.06.2020 року сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину за березень 2020 року склала 1059,84 грн.
Згідно відомості №4 від 17.06.2020 року сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину за березень 2020 року склала 2782,00 грн.
Згідно відомості №5 від 17.06.2020 року сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину за березень 2020 року склала 2782,00 грн.
Колегія суддів зазначає, що позивач виплатив відповідачу допомогу по частковому безробіттю на період карантину за березень 2020 року по травень 2020 року, тобто за той період коли відповідач перебував у статусі фізичної особи-підприємця, як застрахована особа.
Відповідно до ч. 4, 5, 6, 7 ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" № 5067-VI допомога по частковому безробіттю на період карантину встановлюється за кожну годину, на яку працівникові або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою, було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду, або з розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Виплата працівникам або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою, допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем або територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.
Роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.
Період виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину у разі, якщо роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, вживалися заходи щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, не враховується при розгляді звернення за наступним одержанням допомоги по частковому безробіттю на період карантину з причин виробничого характеру.
Згідно з ч. 8 ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" № 5067-VI рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на регіональному рівні протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, документів, передбачених цією статтею, до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Розмір, порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 9 ст. 47-1 Закону № 5067-VI).
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 затверджено Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - Порядок № 306).
Пунктом 1 Порядку №306 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що він визначає механізм надання коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - карантин), повернення зазначених коштів у разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася така допомога, а також її розмір.
Відповідно до п. 3 Порядку № 306 допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центром зайнятості застрахованим особам, в тому числі працівникам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію), у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця або фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини, або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою.
Положеннями п. 9 Порядку № 306 визначено, що для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, звертається до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та подає такі документи:
1) роботодавець - заяву в довільній формі, в якій зазначається, зокрема, інформація про належність роботодавця до суб'єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України, разом із засвідченими роботодавцем копіями підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів, передбачених цим пунктом;
фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, заяву у довільній формі;
2) засвідчену роботодавцем/фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
3) роботодавець - відомості про працівників (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із статтею 47-1 Закону України "Про зайнятість населення", за формою згідно з додатком 1;
фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою та звертається за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину,відомості щодо себе за формою згідно з додатком 2.
У разі подання відомостей щодо себе та щодо найманих працівників фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, подає відомості за формами згідно з додатками 1 і 2;
4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, подану роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, на підставі звітних відомостей, що надаються до Пенсійного фонду України або ДПС, крім фізичних осіб - підприємців, які є застрахованими особами та відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з п. 10 Порядку № 306 рішення про надання або відмову в наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається обласним або Київським міським центром зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, документів, передбачених пунктом 9 цього Порядку.
Відповідно до абзацу 2 пункту 21 Порядку №306 передбачено лише одну підставу для повернення виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину - це подання фізичною особою- підприємцем недостовірних документів і відомостей, для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Проте, позивачем не було доведено, що відповідачем були надані недостовірні документи або відомості.
Судова колегія зазначає, що відповідачем були подані усі необхідні документи, які визначені законодавством.
Виходячи з цього судова колегія погоджується з висновком місцевого суду про те, що на момент прийняття рішення Донецьким обласним центром зайнятості про надання допомоги на період карантину Печерській К.Ю., яке оформлене наказом від 22.06.2020 № 92, остання знаходилась в статусі фізичної особи-підприємця, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та, відповідно, мала право на отримання такої допомоги. Вказаний наказ не було визнано недійсним в установленому законом порядку.
Таким чином, втрата відповідачем статусу фізичної особи-підприємця після призначення виплати допомоги на період карантину Печерській К.Ю Добропільським міським центром зайнятості жодним чином не впливає на правомірність отримання нею коштів у заявленому позивачем розмірі.
Стосовно доводу апелянта про те, що відповідачем не виконано обов'язок щодо закриття поточного рахунку у банку та неповідомлення центру зайнятості про припинення підприємницької діяльності, а кошти було зараховано на поточний рахунок відповідача як фізичної особи-підприємця в той час, коли особа вже припинила свою підприємницьку діяльність, судова колегія зазначає наступне.
Відповідно до п.145 постанови правління Національно банку України від 12.11.2003 № 492 банк закриває поточний рахунок юридичної особи - резидента, фізичної особи - підприємця (якщо немає залишку коштів на поточному рахунку фізичної особи - підприємця) на підставі інформації, отриманої від контролюючих органів та перевірки її в Єдиному державному реєстрі у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів про державну реєстрацію припинення юридичної особи / підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця або самостійного виявлення таких відомостей в Єдиному державному реєстрі.
Неповідомлення центру зайнятості про припинення підприємницької діяльності та не закриття поточного рахунку ФОП Печерської К.Ю. у банку не впливає на виплату суми допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка була виплачена за період до припинення підприємницької діяльності.
Згідно з положеннями статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Таким чином, апелянтом не надано до суду належних і допустимих доказів на підтвердження тих обставин, на які він посилається в апеляційній скарзі.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що рішення господарського суду Донецької області від 17.03.2021 у справі №905/2119/20 слід залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд апеляційної інстанції керуючись положеннями статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладає витрати за подання апеляційної скарги на апелянта.
Керуючись ст.ст. 254, 269, 270, 273, п. 1 ч. 1 ст. 275, ст. 276, ст. 282 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд,
Апеляційну скаргу Добропільського міського центру зайнятості залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Донецької області від 17.03.2021 у справі №905/2119/20 залишити без змін.
Повний текст постанови складено 09 червня 2021р.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Порядок та строки оскарження в касаційному порядку встановлені статтями 286-289 ГПК України.
Головуючий суддя В.В. Лакіза
Суддя Т.Д. Геза
Суддя Л.М. Здоровко