про залишення позовної заяви без руху
07 червня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/2435/21-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними, скасування постанов та стягнення коштів,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд прийняти рішення, яким:
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Голосіївського районного ВДВС міста Київ ГТУЮ у м. Києві Левіцького Тимофія Костянтиновича від 03.01.2017 р. ВП№52455700 про стягнення виконавчого збору в сумі 233733,54 грн;
- визнати протиправними та скасувати постанову державного виконавця Голосіївського районного ВДВС міста Київ ГТУЮ у м. Києві Яблонської Дарії Вікторівни від 18.03.2019 р. ВП№58639709 про відкриття виконавчого провадження;
- визнати протиправними та скасувати постанову державного виконавця Голосіївського районного ВДВС міста Київ ГТУЮ у м. Києві Яблонської Дарії Вікторівни від 12.09.2019 р. ВП№58639709 про арешт коштів боржника;
- визнати протиправними та скасувати постанову державного виконавця Голосіївського районного ВДВС міста Київ ГТУЮ у м. Києві Яблонської Дарії Вікторівни від 31.10.2019 р. ВП№58639709 про арешт коштів боржника;
- стягнути з Голосіївського районного ВДВС міста Київ ГТУЮ у м. Києві неправомірно стягнуті кошти в сумі 80141,22 гривень.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
На підставі матеріалів адміністративного позову встановлено, що позивач звернувся до суду з даним позовом 01.06.2021 р., в той час як оскаржувані рішення прийнято 03.01.2017 р., 18.03.2019 р., 12.09.2019 р., 31.10.2019 року. При цьому, позивач у позові вказує, що про порушення своїх прав дізнався 24.05.2021 р., після ознайомлення адвоката позивач із матеріалами виконавчих проваджень ВП№58639709 та ВП№52455700. Водночас судом встановлено, що у зв'язку із арештом коштів боржника державним виконавцем стягувались 11.12.2019 р. та 21.12.2019 р. грошові кошти з позивача. Крім того, позивач у позові вказує, що в межах спірних виконавчих проваджень з неї було стягнуто кошти в сумі 80141,22 гривень. Таким чином, суд вважає, що позивач у 2019 році повинен був дізнатись про порушення своїх прав та інтересів, однак більше року не вчиняв дій щодо оскарження постанов державного виконавця та не надав суду належних обґрунтувань пропущення десятиденного строку звернення до суду з даним позовом.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд звертає увагу, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2270 грн) і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (22700 грн).
За подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (11350 грн).
За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2270 грн). За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908 грн).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем подано адміністративний позов, який містить дві вимоги майнового характеру (оскарження постанови від 03.01.2017 р. ВП№52455700 про стягнення виконавчого збору в сумі 233733,54 грн та щодо стягнення з Голосіївського районного ВДВС міста Київ ГТУЮ у м. Києві неправомірно стягнуті кошти в сумі 80141,22 грн) та три вимоги немайнового характеру (оскарження постанов від 18.03.2019 р. ВП№58639709, від 12.09.2019 р. ВП№58639709, від 31.10.2019 р. ВП№58639709), за подання якого судовий збір складає 5862,75грн (3138,75 грн + 2724 грн), однак до позову додано квитанцію про сплату судового збору в сумі 908 гривень. Таким чином, позивач не надав суду доказів сплати судового збору в сумі 4954,75 гривень.
Таким чином, вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 та ст. 161 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:
- надати докази щодо дотримання десятиденного строку звернення до суду з позовом;
- докази сплати решти суми судового збору в сумі 4954,75 гривень.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 248 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна