ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
19 жовтня 2009 року № 2а-5275/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва
у складі головуючого -судді Качур І.А.
при секретарі Білові М.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні клопотання представника відповідача Українського центру оцінювання якості освіти щодо закриття провадження по справі за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними, скасування наказів,
Всеукраїнська громадська організація «Комітет конституційно-правового контролю України'звернулась з позовом до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними.
У судовому засіданні представник відповідача Українського центру оцінювання якості освіти подав клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з непідсудністю зазначеного спору Окружному адміністративному суду м.Києва та непідвідомчістю зазначеного позову адміністративній юрисдикції.
Представники позивача заперечили щодо заявленого клопотання.
Відповідно до п.1. ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ'від 06.03.08 року №2, якщо суддею відкрито провадження в адміністративній справі, але в позовній заяві є вимога, яку належить розглядати в порядку іншого судочинства, то в цій частині суд закриває провадження у справі.
Згідно п.1 ч.1 ст.3 КАС України , справи адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства , в тому числі на виконання делегованих повноважень. У випадках , якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування , їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані управлінські функції іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і відповідно не повинен вирішуватись адміністративним судом.
А тому заявлене клопотання щодо закриття провадження у справі щодо оскаржуваних дій Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти підлягає задоволенню, а позивачу роз'яснено право звернення з зазначеним позовом до суду загальної юрисдикції в порядку цивільного законодавства.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 157, 165 КАС України, суд, -
Клопотання представника відповідача Українського центру оцінювання якості освіти, щодо закриття провадження у адміністративній справі №2а-5275/09/2670 за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними, задовольнити.
Провадження у адміністративній справі №2а-5275/09/2670 за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про визнання дій та бездіяльності неправомірними - закрити
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Качур І.А.