ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення заяви без руху
04 червня 2021 року м. Київ № 826/5463/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії
встановив:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 липня 2018 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
26 травня 2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, зареєстрованою судом 27 травня 2021 року, в якій просив:
-скасувати рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.06.2018 р. справа №826/5463/18, яким в задоволенні позову відмовлено та скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 25 вересня 2018 р., якою апеляційну скаргу залишено без задоволення;
-ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позов ОСОБА_1 до відповідача Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, ЄДРПОУ 40379527 та:
-визнати протиправними дії відповідача Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України» на дату призначення пенсії;
-зобов'язати відповідача Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві, ЄДРПОУ 40379527, здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України» на дату призначення пенсії в розмірі 90 відсотків від заробітної плати працюючого народного депутата України з 01 жовтня 2017 року та з 01 січня 2018 року.
Відповідно до частин першої та другої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є:
1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2) встановлення вироком суду або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного рішення у цій справі;
3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, яке підлягає перегляду.
Статтею 363 цього Кодексу встановлені порядок і строк подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Згідно з частиною першою статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано:
1) з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про існування таких обставин;
2) з підстави, визначеної пунктом 2 частини другої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли вирок (ухвала) у кримінальному провадженні набрав (набрала) законної сили;
3) з підстави, визначеної пунктом 3 частини другої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким скасовано судове рішення, що стало підставою для ухвалення судового рішення, яке підлягає перегляду.
Статтею 364 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені форма та зміст заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Відповідно до частини першої цієї статті заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Відповідно до частини другої цієї статті у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд, номер справи;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;
3) ім'я (найменування) інших учасників справи;
4) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими або виключними обставинами подається заява;
5) нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх відкриття або встановлення;
6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин;
7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Згідно частини третьої цієї статті до заяви додаються, зокрема:
1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи;
2) документ про сплату судового збору;
3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин;
4) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення;
У відповідності до частини першої статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п'ятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.
Заявник ОСОБА_1 , звертаючись до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, не вказав конкретну обставину, яка у розумінні статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України є саме нововиявленою, чим не дотримано положення пункту 5, 6 частини другої статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому суд наголошує, що відповідно до частини четвертої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України не є підставою для перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами:
1) переоцінка доказів, оцінених судом у процесі розгляду справи;
2) докази, які не оцінювалися судом, стосовно обставин, що були встановлені судом.
Крім того, як було наголошено вище, у відповідності з вимогами статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається у строк, визначений положеннями цієї статті.
Позивачем не зазначена конкретна нововиявлена (у розумінні статті 361 КАС України) обставина та, відповідно, дата, з настанням якої у позивача виникло право на звернення із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
У разі пропуску строку на подання заяви має бути подано клопотання про його поновлення (пункт 4 частина третя статті 364 КАС України) з відповідними доказами щодо поважності причин пропуску такого строку.
Окрім того, позивач, звертаючись із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами до Окружного адміністративного суду міста Києва просить скасувати крім рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, ще й постанову Київського апеляційного адміністративного суду, - що суперечить вимогам частини першої статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною третьою статті 366 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин суд вважає за доцільне залишити заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 169, 248, 361, 363, 364, 366, Кодексу адміністративного судочинства України суд -
ухвалив:
1.Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України і оскарженню не підлягає.
Суддя Шейко Т.І.