Справа № 420/2464/21
07 червня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.
Розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративною позовною заявою громадянина Молдови ОСОБА_1 (персональний номер НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Одеської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43333459; адреса: вул. Івана та Юрія Лип, 21-А, м. Одеса, 65078) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
19 лютого 2021 до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов громадянина Молдови ОСОБА_1 , у якому представник позивача просить суд:
визнати протиправним рішення Голови комісії з реорганізації Одеської митниці Держмитслужби Дениса Пудрика, вказане у листі Одеської митниці Держмитслужби від.07.12.2020 року, №7.10.3./21- 03/8.19/18119 в частині: щодо здійснення видачі громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, вилученого за протоколом про порушення митних правил від 02.02.2020 N90163/50000/20 після сплати усіх необхідних платежів за зберігання автомобіля;
зобов'язати службових осіб Одеської митниці Держмитслужби видати зі складу конфіскованого майна законному власнику - громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) речі, які були вилучені за протоколом про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, з метою забезпечення штрафних санкцій, а саме: вантажний автомобіль «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 19.02.2021 року о 12:33:29 справа №420/2464/21 розподілена на суддю Аракелян М.М.
Ухвалою суду від 24.02.2021 року позовну заяву залишено без руху з підстав необхідності приведення суб'єктного складу відповідачів у відповідність до заявлених позовних вимог.
11.03.2021 року за вх.№12155/21 від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви разом із уточненою позовною заявою, у якій громадянин Молдови ОСОБА_1 звертається із позовом до Одеської митниці Держмитслужби та просить суд:
визнати протиправним рішення Одеської митниці Держмитслужби, вказане у листі Одеської митниці Держмитслужби від.07.12.2020 року, №7.10.3./21- 03/8.19/18119 в частині: щодо здійснення видачі громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, вилученого за протоколом про порушення митних правил від 02.02.2020 N90163/50000/20 після сплати усіх необхідних платежів за зберігання автомобіля;
зобов'язати Одеську митницю Держмитслужби видати зі складу конфіскованого майна законному власнику - громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) речі, які були вилучені за протоколом про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, з метою забезпечення штрафних санкцій, а саме: вантажний автомобіль «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Ухвалою суду від 16.03.2021 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін згідно ст.262 КАС України.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що під час проведення митного оформлення у лютому 2020 року Одеською митницею Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил та вилучено належне позивачу майно, а саме вантажний автомобіль, свідоцтво про реєстрацію автомобіля, пульт запуску двигуна, мотоцикл та митну декларацію позивача. За результатом розгляду справи №521/10433/20 позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення митних правил у розмірі 100% вартості товару та конфіскації товару, а саме мотоциклу. Ухвалою Малиновського районного суду м.Одест від 10.11.2020 року роз'яснено, що конфіскації підлягає лише мотоцикл, інше майно підлягає поверненню позивачу. На підставі цього позивач звернувся до митного органу із заявою про повернення належного йому майна, у відповідь на що отримав відмову, вмотивовану необхідністю першочергово сплатити витрати, пов'язані зі зберіганням вилученого товару. Позивач із таким рішенням не погоджується та вказує, що в контексті перетину митного кордону вантажним автомобілем жодних порушень не встановлено, а тому його вилучення було невмотивованим, а вимагати кошти за його зберігання підстави відсутні. Позивач звернув увагу, що спірною постановою не визначено, що вантажний автомобіль є предметом порушення митних правил, транспортним засобом, який підлягає конфіскації, або транспортним засобом у кількості , необхідний для забезпечення стягнення штрафу або вартості товарів відповідно до ч.2 ст.541 Митного кодексу України. З цих підстав позивач вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Ухвала суду від 26.03.2021 року та копія позову з додатками отримані представником відповідача 23.03.2021 року (а.с.75), однак у встановлений судом строк відзив до суду не надано.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, які мають значення для вирішення спору, оцінивши надані позивачем докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
Під час розгляду справи судом встановлено, що згідно протоколу про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, складеного головним державним інспектором відділу митного оформлення N91 митного поста «Аккерман» Одеської митниці Держмитслужби Коляда Олександром Костянтиновичем, у громадянина Молдови ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) було вилучено:
вантажний автомобіль «FORD - TRANSIT» 2008 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова, власником якого є громадянин Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 );
свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ;
пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ;
мотоцикл марки КМЗ модель MB 750 1974 року випуску, тип - мотоцикл з боковим причепом - В1, шасі № НОМЕР_4 , країна реєстрації Україна, реєстраційний номер НОМЕР_5 ;
митну декларацію громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ).
Постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 16.09.2020 року справа №521/10433/20 громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) притягнуто до адміністративної відповідальності згідно протоколу про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, за вчинення адміністративного порушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України, та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, а саме: 16793,93 гривень, з конфіскацією мотоцикла/марки КМЗ модель MB 750 1974 року випуску, тип - мотоцикл з боковим причепом - В1, шасі № НОМЕР_4 , країна реєстрації Україна, реєстраційний номер НОМЕР_5 (а.с.30-32).
Постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 10.11.2020 року роз'яснено вищевказану постанову суду від 16.09.2020 року, та зобов'язано службових осіб Одеської митниці повернути законному власнику - громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) речі, які були вилучені за протоколом про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, з метою забезпечення штрафних санкцій, а саме: вантажний автомобіль «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 (а.с.33-34).
Позивач 18.11.2020 року за №162/4-вих. звернувся до митного органу із заявою про видачу йому речей, вилучених за постановою №0163/50000/20 від 02.02.2020 року (а.с.40-44).
У своєму листі від 07.12.2020 року №7.10-3/21-03/8.19/18119 Одеська митниця Держмитслужби повідомила наступне:
«Підстави та видача товарів і транспортних засобів зі складу митниці здійснюється відповідно до розділу ЇХ Порядку роботи складу митниці ДФС, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 627 (Далі - Порядок).
Відповідно до п.п. 9.8 Порядку видача товарів та транспортних засобів комерційного призначення зі складу Митниці здійснюється за умови подання документів, що засвідчує особу (повноваження особи та відшкодування витрат Митниць на їх зберігання. Витрати митниці за зберігання товарів, транспортних засобів THM4atoBO вилучених у справах про порушення митних правил, понесені в ході .провадження та розгляду справи відшкодовується в порядку визначеному статтями 519 та 520 Митного кодексу України. Витрати митниці за зберігання товарів, транспортних засобів, тимчасово вилучених у справі про порушення митних правил, після набрання законної сили рішенням, винесеним у справі про порушення митних правил відшкодовується у разі, якщо особу визнано винною, а вилучені у справі про порушення митних правил товари та/або транспортні засоби підлягають поверненню власнику.
У зв'язку з вищевикладеним. Одеською митницею Держмитслужби буде здійснено видачу автомобіля «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , вилученого за протоколом про порушення митних правил від 02.02.2020 №0163/50000/20, після сплати усіх необхідних платежів».
Не погодившись із зазначеним, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати суб'єкт владних повноважень повернути вилучене майно, власником якого він є.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Митного кодексу України законодавство України з питань державної митної справи складається з Конституції України, цього Кодексу, інших законів України, що регулюють питання, зазначені у статті 7цього Кодексу, з міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також з нормативно-правових актів, виданих на основі та на виконання цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Згідно з ч.1 ст.3 Митного кодексу України при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації органом доходів і зборів України.
Відповідно до ч.1 ст.459 Митного кодексу України, адміністративна відповідальність за порушення митних правил встановлюється цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст.461 Митного кодексу України конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу.
Відповідно до ст. 465 Митного кодексу України конфіскація як адміністративне стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому вилученні товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, і безоплатній передачі їх у власність держави. При цьому моторні транспортні засоби та несамохідні транспортні засоби, що буксируються ними, розглядаються як самостійні об'єкти конфіскації. Конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначаються цим Кодексом та іншими законами України. Конфіскація товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, застосовується незалежно від того, чи є ці товари, транспортні засоби власністю особи, яка вчинила правопорушення.
Згідно з ст. 472 Митного кодексу України недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Відповідно до ст.511 Митного кодексу України товари - безпосередні предмети порушення митних правил та відповідні документи, необхідні як докази у справі про порушення митних правил, можуть тимчасово вилучатися. Документи, які перебувають в електронному вигляді, вилучаються разом з відповідними носіями. У разі виявлення порушень митних правил, передбачених частиною шостою статті 470, статтями 471-473, 476, частиною шостою статті 481, статтями 482-484 цього Кодексу, тимчасове вилучення товарів, у тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення, які підлягають конфіскації відповідно до цих статей, а також відповідних документів є обов'язковим. У разі вчинення порушення митних правил особою, яка не має в Україні постійного місця проживання або адреси, допускається тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів у кількості, необхідній для забезпечення стягнення штрафу або вартості товарів, транспортних засобів відповідно до частини другої статті 541 цього Кодексу. Тимчасово вилучені товари, у тому числі транспортні засоби особистого користування, транспортні засоби комерційного призначення та документи повинні бути перелічені у протоколі, що складається в передбачених цим Кодексом випадках, або в доданому до нього описі з точним зазначенням кількості, міри, ваги та особливих ознак цих товарів, транспортних засобів та документів, а також вартості товарів, транспортних засобів.
Згідно з ст.528 Митного кодексу України справа про порушення митних правил розглядається суддею одноособово. У справі про порушення митних правил суд (суддя) виносить одну з постанов, передбачених частиною першою статті 527 цього Кодексу. У разі якщо за результатами перевірки законності та обґрунтованості постанови суду у справі про порушення митних правил ця постанова буде скасована, а справа закрита, або адміністративне стягнення за порушення митних правил буде змінено, конфісковані товари, транспортні засоби, сума штрафу або її відповідна частина повертаються особі, яка притягалася до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, або її представникові. Якщо конфісковані товари, транспортні засоби неможливо повернути в натурі, повертається їхня вартість за вирахуванням сум належних митних платежів за ставками, що діяли на день конфіскації. Повернення грошових коштів, зазначених у цій частині, здійснюється органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, з державного бюджету.
Суд звертає увагу, що постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 16.09.2020 року справа №521/10433/20 громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) притягнуто до адміністративної відповідальності згідно протоколу про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, за вчинення адміністративного порушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України, та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, а саме: 16793,93 гривень, з конфіскацією мотоцикла/марки КМЗ модель MB 750 1974 року випуску, тип - мотоцикл з боковим причепом - В1, шасі № НОМЕР_4 , країна реєстрації Україна, реєстраційний номер НОМЕР_5 (а.с.30-32).
Постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 10.11.2020 року роз'яснено вищевказану постанову суду від 16.09.2020 року, зобов'язано службових осіб Одеської митниці повернути законному власнику - громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) речі, які були вилучені за протоколом про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, з метою забезпечення штрафних санкцій, а саме: вантажний автомобіль «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 (а.с.33-34).
Суд погоджується із тим, що постанова суду від 10.11.2020 року не вказує, у якому саме порядку речі мають бути повернуті.
Втім, оцінюючи спірні дії Одеської митниці в контексті принципу співмірності та пропорційності суд вважає посилання суб'єкта владних повноважень у листі на необхідність відшкодування вартості зберігання такими, що не відповідають нормам чинного законодавства.
Жодним положенням Порядку роботи складу митниці ДФС, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 р. №627 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.07.2012 р. за №1097/21409, на якій посилається у своїй відповіді відповідач, не передбачено можливості затримання автомобіля особи для гарантії оплати штрафу, коли вартість автомобіля багатократно перевищує суму штрафу, який необхідно сплатити особі.
Як встановлено судом, сума штрафу за постановою суду склала 16793,93 гривень і відповідає вартості вже конфіскованого товару - мотоцикла/марки КМЗ модель MB 750 1974 року випуску, тип - мотоцикл з боковим причепом - В1, шасі № НОМЕР_4 , країна реєстрації Україна, реєстраційний номер НОМЕР_5 .
Суд звертає увагу, що вантажний автомобіль «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 не є предметом порушення митних правил, а тому і їх затримання, а як наслідок і вимога відшкодування вартості зберігання є протиправними.
Такі висновки суду підтверджуються також постановою від 10.11.2020 року, де Малиновський районний суд м.Одеси вказав на необхідність повернення вказаних речей позивачу.
Згідно ч.3 ст.541 МК України витрати митного органу, пов'язані із зберіганням товарів, транспортних засобів, щодо яких прийнято постанову про конфіскацію, до моменту винесення такої постанови повинні бути відшкодовані особою, яка вчинила порушення митних правил. Порядок відшкодування зазначених витрат встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Розмір суми, що підлягає відшкодуванню, розраховується в порядку, передбаченому законодавством України для визначення собівартості платних послуг.
Щодо вантажного автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; свідоцтва про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульта запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 постанова суду про конфіскацію не виносилась, не є вони і предметом порушення митних правил, а тому суд констатує, що до них не можливо застосувати положення щодо відшкодування витрат, пов'язаних зі зберіганням товарів, транспортних засобів.
Відповідно до ч.1 та ч.4 ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної творчої діяльності.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно з ч.1 ст.321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідач відзив на позов не надав, причини цього суду не повідомив, тому суд згідно ч.4 ст.159 КАС України кваліфікує неподання відзиву на позов як його визнання.
Таким чином, суд дійшов висновку про визнання протиправним рішення Одеської митниці Держмитслужби, викладене у листі Одеської митниці Держмитслужби від.07.12.2020 року, №7.10.3./21- 03/8.19/18119 в частині щодо здійснення видачі громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, вилученого за протоколом про порушення митних правил від 02.02.2020 N90163/50000/20 після сплати усіх необхідних платежів за зберігання автомобіля.
Належним та ефективним способом захисту у спірних правовідносинах суд вважає зобов'язання Одеської митниці Держмитслужби видати зі складу конфіскованого майна законному власнику - громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) речі, які були вилучені за протоколом про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, з метою забезпечення штрафних санкцій, а саме: вантажний автомобіль «FORD- TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Цей процесуальний обов'язок не реалізований відповідачем.
Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при поданні позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 908 грн. (а.с.15).
Суд дійшов висновку про стягнення з Одеської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43333459) за рахунок бюджетних асигнувань на користь громадянина Молдови ОСОБА_1 (персональний номер НОМЕР_1 ) суми сплаченого судового збору у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн., поклавши ці витрати на відповідача.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 260-262, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов громадянина Молдови ОСОБА_1 (персональний номер НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Одеської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43333459; адреса: вул. Івана та Юрія Лип, 21-А, м. Одеса, 65078) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправним рішення Одеської митниці Держмитслужби, викладене у листі Одеської митниці Держмитслужби від.07.12.2020 року, №7.10.3./21- 03/8.19/18119 в частині: щодо здійснення видачі громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, вилученого за протоколом про порушення митних правил від 02.02.2020 N90163/50000/20 після сплати усіх необхідних платежів за зберігання автомобіля.
Зобов'язати Одеську митницю Держмитслужби видати зі складу конфіскованого майна власнику - громадянину Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) речі, які були вилучені за протоколом про порушення митних правил №0163/50000/20 від 02.02.2020 року, з метою забезпечення штрафних санкцій, а саме: вантажний автомобіль «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 , рік випуску 2008, vin. НОМЕР_3 країна реєстрації Молдова; Свідоцтво про реєстрацію автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 ; пульт запуску двигуна від вантажного автомобіля «FORD - TRANSIT» реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Стягнути з Одеської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43333459) за рахунок бюджетних асигнувань на користь громадянина Молдови ОСОБА_1 (персональний номер НОМЕР_1 ) суму сплаченого судового збору у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн. 00 коп.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повний текст рішення складено та підписано суддею 07.06.2021 року у зв'язку із перебуванням головуючого судді Аракелян М.М. у відпустці з 17.05.2021 року по 31.05.2021 року включно.
Суддя М.М. Аракелян