01 березня 2021 року Справа № 160/5956/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОзерянської С.І.
за участі секретаря судового засіданняЗакопай А.Р.
за участі:
представника позивачапредставника відповідача Пашковського Д.В. Шаповал В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
01.06.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Укргазбуд", у якій позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.01.2020 року № 0002850504.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що податкове повідомлення-рішення № 0002850504 від 29.01.2020 року прийняте з порушенням вимог чинного законодавства та підлягає скасуванню, оскільки призводить до штучного формування поточного податкового боргу, і як наслідок, порушує права та законні інтереси ПрАТ "Укргазбуд".
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.07.2020 року відкрито провадження у справі № 160/5656/20 та розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Заперечуючи проти позовних вимог позивача, відповідачем подано 12.08.2020 року відзив на позов, який долучено до матеріалів справи. Так, в обґрунтування заперечень на позовні вимоги, відповідачем зазначено, що на підставі рішення виконкому міської ради від 20.04.1995 № 532 Дніпропетровською міською радою народних депутатів Дніпропетровської області України видано Спеціалізованому управлінню електромонтажних робіт № 5 приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" державний акт від 17.05.1995 року серія ДПД 69 на право постійного користування землею площею 0, 8187 га (кадастровий номер 1210100000:03:024:0006) за місцезнаходженням вул. Стартова, 5, м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська область для фактичного розміщення виробничої ділянки. Код (КВЦПЗ) підрозділу 18.00 - землі загального користування ПАТ "Укргазбуд" був застосований при розрахунку декларацій на 2017 та 2018 роки, тому, перевіряючими застосовано код (КВЦПЗ) підрозділу 11.02 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних, і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. При звірці задекларованих показників плати за землю (орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності) з інформацією про нормативно грошову оцінку земельної ділянки за 2017-2018 роки, наданою на замовлення Соборного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області на земельну ділянку розташовану на території Соборного району м. Дніпра, площею 0, 8187 га (кадастровий номер 1210100000:03:024:0006) встановлено численні розбіжності. У відповідності з вимогами чинного законодавства України, загальна сума земельного податку, яка повинна бути нарахована ПрАТ "Укргазбуд" за період з 01.01.2017 року 30.09.2018 року складає 762 703, 77 грн., у т.ч за 2017 рік - 268 400, 15 грн. та за 9 місяців 2018 року - 494 303, 62 грн. ПрАТ "Укргазбуд" при нарахуванні річної суми земельного податку за вищевказану земельну ділянку було занижено нормативно грошову оцінку земельної ділянки за 2017 рік та 9 місяців 2018 року внаслідок застосування коефіцієнту функціонального використання Кф із зазначенням "1,2" замість"2,0". Зокрема, ставки земельного податку за 9 місяців 2018 року, у т.ч.: за січень, лютий внаслідок застосування ставки "1%" замість "3%" та за березень-вересень внаслідок застосування ставки "1%" замість "2,3%". Таким чином, ПрАТ "Укргазбуд" порушено п.п.16.1.4 п. 16.1 ст. 16, пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271, абз. 1 п. 284.1, п. 286.1 ст. 286, п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VII (зі змінами та доповненнями), що призвело до зниження суми земельного податку за земельну ділянку площею 0, 8187 га (кадастровий номер 1210100000:03:024:0006), яка знаходиться на території Соборного району за період з 01.01.2017 року по 30.09.2018 року на загальну суму - 575 592, 76 грн., у т.ч.: за 2017 рік на суму - 161 479, 59 грн. та 9 місяців 2018 року на суму - 414 113, 17 грн.
31.08.2021 року позивачем подано відповідь на відзив, в якій підтримано позицію викладену в позовній заяві.
12.10.2020 року та 02.11.2020 року представником відповідача до суду подано пояснення в яких він підтримав позицію наведену у відзиві на позовну заяву.
У судовому засіданні 01.03.2021 року представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити з підстав, зазначених у позові.
У судовому засіданні 01.03.2021 року представник відповідача проти позову заперечував, просив у його задоволенні відмовити з підстав зазначених у відзиві на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
У ході судового розгляду справи судом були встановлені наступні обставини у даній справі.
Так, Приватне акціонерне товариство "Укргазбуд" зареєстроване 29.04.1994 року як юридична особа за адресою: Київська область, Броварський район, с. Зазим'є, вул. Деснянська, буд. 141, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Київській області, що підтверджується копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Приватне акціонерне товариство "Укргазбуд" є правонаступником АТФ «Укргазбуд» та ПАТ «Укргазбуд» та здійснює свою діяльність як безпосередньо так і через відокремлені підрозділи без статуту юридичних осіб.
Приватне акціонерне товариство "Укргазбуд" знаходиться на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області як платник податку на землю.
На підставі рішення виконкому Дніпропетровської міської ради від 20.04.1995 року № 532 Дніпропетровською міською радою народних депутатів Дніпропетровської області видано Спеціалізованому управлінню електромонтажних робіт № 5 приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" Державний акт від 17.05.1995 року Серії ДПД 69 на право постійного користування землею площею 0, 8187 га, кадастровий номер 1210100000:03:024:0006 за місцезнаходженням по вул. Стартова, 5, м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська область для фактичного розміщення виробничої ділянки.
Згідно даних Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для розрахунку плати за землю від 16.05.2008 року № 1797 стосовно земельної ділянки наданої СУЕМР-5 АТФ "Укргазбуд" площею 0, 8187 га кадастровий номер - 1210100000:03:024:0006 зазначена наступна інформація: землі не с/г призначення; код ділянки яка оподатковується - 69138004; поштова адреса - Стартова, вул. 5 (Жовтневий); назва об'єкту - територія виробничого майданчика: зональний коефіцієнт Км2 - 2.35; сукупний локальний коефіцієнт КмЗ - 0.82; коефіцієнт функціонального використання Кф 1,20; грошова оцінка земельної ділянки віднесена до періоду з 01.01.2008 по 31.12.2008 - 4 619 504.30 грн. Довідка дійсна протягом 2008 року. Базова вартість одного квадратного метра землі становить 244,01 грн. з урахуванням коефіцієнтів індексації 1.028.
За 2017 р. та 2018 р. ПрАТ "Укргазбуд" подано до ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області звітні податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності), за земельну ділянку, яка знаходиться за адресою вул. Стартова, 5, м. Дніпро, Дніпропетровська область, Соборний район на підставі державного акту на право постійного користування землею площею 0, 8187 га кадастровий номер - 1210100000:03:024:0006.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" з питань повноти нарахування плати за землю (орендна плата та/або земельний податок) за земельну ділянку, що перебуває у користуванні ПрАТ "Укргазбуд" на підставі акту постійного користування площею 0, 8187 га, кадастровий номер - 1210100000:03:024:0006 за період з 01.01.2017 року по 30.09.2018 року.
За результатом проведеної перевірки складно акт № 16093/04-36-05-04/14277604 від 13.12.2019 року, яким встановлено порушення п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, пп.271.1.1 п. 271.1 ст. 271, абз.1 п. 284.1 ст. 284, п. 286.1 ст. 286, п. 289,1 ст. 289 Податкового кодексу України, внаслідок чого, було встановлено заниження земельного податку за земельну ділянку, розташовану на території Соборного району м. Дніпра за період з 01.01.2017 року по 30.09.2018 року на загальну суму - 575 592, 76 грн., у тому числі: за 2017 рік на суму - 161 479, 59 грн. та 9 місяців 2018 року на суму - 414 113, 17 грн.
На підставі акту перевірки ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення: № 0002850504 від 29.01.2020 року про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб у розмірі 719 490, 95 грн., з яких: 575 592, 76 грн. - за податковим зобов'язанням, 143 898, 19 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.
Не погодившись із вищезазначеним податковим повідомленням-рішенням, ПрАТ "Укргазбуд" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.
Згідно статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.(п.1.1 ст. 1 Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Статтею 269 Податкового кодексу України визначено, що платником податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Статтею 270 Податкового кодексу України передбачено, що об'єктом оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до підпункту 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Згідно з пунктом 274.1 статті 274 Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно пп. 1 п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідні центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з підпунктом 14.142 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України дані державного земельного кадастру - це сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.
Відповідно до підпункту 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
З аналізу вище викладених норм податкового законодавства вбачається, що об'єктом оподаткування є земельні ділянки, надані в оренду або користування, а для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Водночас, правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні визначає Закон України "Про оцінку земель".
Відповідно до статті 5 Закону України "Про оцінку земель" грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Статтею 15 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що підставою для проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.
Згідно із статтею 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Відповідно до вимог статті 20 Закону України "Про оцінку земель" дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, на підставі рішення виконкому міської ради від 20.04.1995 року № 532 Дніпропетровською міською радою народних депутатів Дніпропетровської області видано Спеціалізованому управлінню електромонтажних робіт № 5 приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" державний акт від 17.05.1995 року серія ДПД 69 на право постійного користування землею" площею 0, 8187 га кадастровий номер 1210100000:03:024:0006 за місцезнаходженням вул. Стартова, 5, м. Дніпропетровськ Дніпропетровська область для фактичного розміщення виробничої ділянки.
Згідно даних Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для розрахунку плати за землю від 16.05.2008 року № 1797 стосовно земельної ділянки наданої СУЕМР-5 АТФ "Укргазбуд" площею 0, 8187 га кадастровий номер - 1210100000:03:024:0006 зазначена наступна інформація: землі не с/г призначення; код ділянки яка оподатковується - 69138004; поштова адреса - Стартова, вул. 5 (Жовтневий); назва об'єкту - територія виробничого майданчика; зональний коефіцієнт Км2 - 2.35; сукупний локальний коефіцієнт КмЗ - 0.82; коефіцієнт функціонального використання Кф 1,20; грошова оцінка земельної ділянки віднесена до періоду з 01.01.2008 по 31.12.2008 4 619 504.30 грн. Довідка дійсна протягом 2008 року. Базова вартість одного квадратного метра землі становить 244,01 грн. з урахуванням коефіцієнтів індексації 1.028.
В примітці зазначено: дані Державного земельного кадастру стосуються тільки нормативної оцінки, а розрахунок плати за землю здійснюється відповідно до діючого законодавства; у разі зміни назви, юридичного статусу, придбання або відчуження будівель та споруд, землекористувачу необхідно у місячний термін з моменту настання таких змін звернутись до міського управління земельних ресурсів для забезпечення внесення змін у земельно - кадастрову документацію; у разі змін в діючому законодавстві, прийняття міською радою рішень щодо змін в грошовій оцінці земель міста дійсна довідка втрачає чинність; у разі закінчення дії документів що встановлюють право користування землею, землекористувачу необхідно у місячний термін з моменту закінчення дії документів зареєструвати у Державному земельному кадастрі обов'язок внесення плати за землю та отримати уточнені дані для розрахунку плати за землю.
Так, за 2017 р. та 2018 р. ПрАТ "Укргазбуд" подано до ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області звітні податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності) за земельну ділянку, яка знаходиться по вул. Стартова, 5, м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська область, Соборний район) на підставі державного акту на право постійного користування землею, а саме:
- за 2017 рік, у якій позивачем самостійно обчислено річну суму земельного податку у розмірі 106 920, 56 грн. із розбивкою вказаної суми помісячно по 8 910, 05 грн. виходячи з нормативної грошової оцінки земельної ділянки у розмірі 13 059 796,86 грн. та ставки податку 1%;
- за 2018 рік у якій позивачем самостійно обчислено річну суму земельного податку у розмірі 106 920, 56 грн. із розбивкою вказаної суми помісячно по 8 910, 05 грн. виходячи з нормативної грошової оцінки земельної ділянки у розмірі 13 059 796,86 грн. та ставки податку 1%.
З досліджених судом копій декларацій з земельного податку за 2017-20018 року, судом було встановлено, що річна сума земельного податку у розмірі 106 920,56 грн. була розрахована позивачем враховуючи розмір нормативної грошової оцінки 13 059 796,86 грн.
На запит Соборного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 15.04.2019 року № 44615/10/04-36-52-43 "Про надання довідок про нормативно грошову оцінку земельних ділянок за 2017-2018 роки з визначенням цільового призначення вищевказаної земельної ділянки кадастровий номер - 1210100000:03:024:0006", Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області надано відповідь листом від 17.05.2019 року № 8-4-0.38-768/107-189, якою повідомлено, що за 2017-2018 роки станом на 01.01.2017 року та станом на 01.01.2018 року складає 3 278, 37 грн. на рік на 1 кв.м із застосуванням Кф=2.
При цьому, судом встановлено, що відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради від 13.07.2016 № 7/11 "Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 року №5/6 "Про місцеві податки та збори на території міста", яке набрало чинності з 01.08.2016 року, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, які перебувають у постійному користуванні фізичних та юридичних осіб (крім державної та комунальної форми власності), становить 1 відсоток від їх нормативної грошової оцінки.
Рішенням Дніпровської міської ради від 15.02.2017 № 12/18 "Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 року №5/6 "Про місцеві податки та збори на території міста", яке набуло чинності з 01.03.2017 року, визначено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, що перебувають у власності або у постійному користуванні юридичних і фізичних та осіб, у тому числі за землі загального користування, становить 1% від їх нормативної грошової оцінки.
Крім того, Рішенням від 06.12.2017 р. №13/27 "Про ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста", яке набуло чинності з 01.01.2018 року, ставки земельного податку та розмір орендної плати за землю: код 20 - за умови невизначеності кодів класифікації видів цільового призначення земель, що застосовується у витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (згідно з наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548) - 3%.
Згідно Рішення від 21.02.2018 року №8/30 "Про внесення змін до рішення міської ради від 06.12.2017 року №13/27 "Про ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста" (що набрало чинності з 01.03.2018 р.), ставка земельного податку за користування земельними ділянками певного цільового призначення: 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості - 2,30% від нормативної грошової оцінки (за період з 01.03.2018 року по 30.09.2018 року).
Враховуючи зазначене в період з 01.01.2017 року по 01.03.2017 року ставка податку складає 1% нормативної грошової оцінки, в період з 01.03.2017 року по 01.01.2018 року -1%, в період з 01.01.2018 року по 01.03.2018- 3%, з 01.03.2018 по 30.09.2018 року -2,3%.
При цьому позивачем було розраховано ставку податку за 2017 рік та січень-вересень 2018 року виключно у розмірі 1%.
Окремо суд звертає увагу, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №489 від 25.11.2016 року, який застосовується з 01.01.2017 року, було затверджено Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.
Відповідно до приміток 1 та 2 додатку 2 Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, яким встановлено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф), для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0 У разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки застосовується із зазначенням 2.0.
Оскільки, позивачем, як постійним землекористувачем, з 01.01.2017 року не було внесено інформацію до державного земельного кадастру за новими кодами КВЦПЗ, правомірним є застосування Кф 2.0.
Враховуючи лист Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 17.05.2019 року № 8-4-0.38-768/107-19 нормативна грошова оцінка 1 м. кв. земельної ділянки за адресою: м. Дніпро, вул. Стартова, 5 на 2017-2018 роки складає 3 287,37 грн. із застосуванням Кф -2,0.
При цьому, відповідач керувався при здійсненні розрахунку саме інформацією наданою Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області.
Таким чином, сума земельного податку на 2017 рік становить 268 400, 15 грн., на 2018 рік - 494 303, 62 грн.
За наведених обставин, суд погоджується з висновками податкового органу, що позивачем занижено задекларований ПрАТ "Укргазбуд" показник в податкових деклараціях плати за землю за 2017-2018 роки на загальну суму 575 592, 76 грн. в тому числі: за 2017 рік - 161 479, 59 грн., за 9 місяців 2018 року - 414 113, 17 грн.
Згідно з абзацом 2 пункту 123.1 статті 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Таким чином, оскільки за результатами перевірки діяльності платника податків ГУ ДПС у Дніпропетровській області встановлено заниження суми його податкових зобов'язань, тому контролюючим органом правомірно донараховано ПАТ "Укргазбуд" грошове зобов'язання та застосовано штрафні санкції у порядку та розмірах, визначених ПК України.
Протилежного позивачем не доведено, а судом не встановлено.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідачем належними та допустимими доказами доведено правомірність винесення податкового повідомлення-рішення від 29.01.2020 року № 0002850504, а тому позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, в зв'язку з чим у задоволенні позову необхідно відмовити повністю.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи відмову у задоволенні позовних вимог Приватного акціонерного товариства "Укргазбуд", суд приходить до висновку про відсутність підстав для присудження всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. 262-264, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 10 березня 2021 року .
Суддя С.І. Озерянська