18 травня 2021 року № 320/4119/20
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-Європлюс" про стягнення податкового боргу,
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної податкової служби у Тернопільській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-Європлюс", в якому просить суд стягнути з рахунків ТОВ "УПК-Європлюс" (код ЄДРПОУ 32497680) у банках, що обслуговують боржника - 250571,62 грн. в рахунок погашення боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилась заборгованість перед бюджетом в розмірі 250571,62 грн. Враховуючи те, що податковим органом було здійснено заходи спрямовані для погашення вказаної податкової заборгованості, однак така залишається не погашеною, позивач звернувся з даним позовом до суду, в якому просить стягнути її в примусовому порядку.
Ухвалою суду від 19.05.2020 відкрито провадження в даній адміністративний справі, розгляд якої здійснюється за правилами спрощеного провадження без проведення судового засідання.
Відповідач правом, передбаченим статтею 162 КАС України на подання відзиву не скористався.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, Товариство з обмеженою відповідальністю "УПК-Європлюс" (далі за текстом - ТОВ "УПК-Європлюс" або Відповідач) зареєстроване за адресою: 07501, Київська обл., Баришівський р-н., смт. Баришівка, вул. Торф'яна, буд. 28. Відповідач є платником місцевих податків і знаходиться за неосновним місцем обліку в Обухівському управлінні ГУ ДПС у Київській області.
Згідно довідки про наявність податкового боргу за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі - 250571,62 грн. в т.ч.: по платежу адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на суму - 250000,00 грн. (штрафні санкції).
Заборгованість по даному платежу виникла у зв'язку з несплатою узгодженого грошового зобов'язання нарахованого згідно податкового повідомлення-рішення №0000303201 від 13.01.2020 року на загальну суму - 250000,00 грн. винесеного на підставі Акта перевірки №513/19-00-32-01/32497680 від 23.12.2019 року, яким встановлено факт роздрібної торгівлі пальним, без наявної ліцензії на реалізацію.
Заборгованість по платежу: екологічний податок на суму - 571,62 грн. (основний платіж - 502,04 грн., штрафні санкції - 69,58 грн.. пеня - 0,00 грн.).
По даному платежу заборгованість виникла у зв'язку з несплатою узгодженого грошового зобов'язання нарахованого згідно податкової декларації від 19.01.2020 року на суму - 502,04 грн. та податкового повідомлення-рішення №0078465403 від 05.12.2019 року на загальну суму - 170,00 грн. винесеного на підставі Акта перевірки №1393/19-00-54-03/32497680 від 27.11.2019 року, яким встановлено факт несвоєчасного подання податкової звітності з екологічного податку (з урахуванням переплати, яка становить - 100,42 грн.).
Зазначені податкові повідомлення-рішення, відповідачем не були оскаржені ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов'язання визначені ними, вважаються узгодженими.
У добровільному порядку відповідач узгоджені податкові зобов'язання не сплачує, тому на виконання вимог ст. 59 ПК України, було направлено відповідачу податкову вимогу форми "Ю" від 04.02.2020 №2027-54.
Станом на день звернення до суду, відповідачем вимога не оскаржувалася, не скасована та не відкликана, а відтак податкова вимога форми "Ю" від 03.06.2019 №164365-55 є дійсною.
Однак, вищевказані дії ГУ ДПС у Тернопільській області не призвели до повного погашення податкового боргу, що стало підставою для звернення з даним позовом до суду.
За приписами, наведеними у статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків ( п. 56.11. ст. 56 ПК України).
Виконанням податкового обов'язку згідно п. 38.1 ст. 38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи випискою з інтегрованої картки платника податку та розрахунком суми боргу.
У відповідності до ст. 240 ПК України платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації (ст. 250 ПК України).
Згідно з статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі Закон №481/95-ВР), - суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п'ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років.
Згідно із ст. 17 Закону № 481 /95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів зокрема у разі, - роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250000 гривень.
В пункті 57.3 статті 57 ПК України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідачу виставлялась податкова вимога форми «Ю» №2027-54 від 04.02.2020 року, яка відповідачем оскаржувана не була, а отже є узгодженою.
Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Згідно з пунктом 87.2 статті 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Виходячи з норм статті 95 ПК України податкова заборгованість платників податків стягується органами державної податкової служби на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків; реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у податкового органу через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем суду надано не було.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 250571,62 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-Європлюс" (код ЄДРПОУ 32497680) що обслуговують такого платника та за рахунок готівки, що належить товариству кошти у розмірі податкового боргу в сумі 250571 (двісті п'ятдесят тисяч п'ятсот сімдесят один) грн. 62 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лиска І.Г.