ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"04" червня 2021 р. справа № 300/1080/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Гундяка В.Д., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення,-
25.05.2020 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі - відповідач) про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу за вислугу років. ОСОБА_1 зазначив, що рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі №7-р (ІІ) 2019 відновлено порядок перерахунку пенсій призначених працівникам прокуратури відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" у первинній редакції. Вказав, що на його заяву про перерахунок пенсії на підставі довідки від 02.03.2020 року за №18-175вих-20 та рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-(ІІ)/2019, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області протиправно, на переконання позивача, відмовило у здійсненні такого перерахунку. Тому просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 30.03.2020 року перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області за №18-175вих-20 від 02.03.2020 року без обмеження її граничного розміру, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, визначеної у такій довідці, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.06.2020 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.06.2020 року провадження у справі було зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі за №560/2120/20 (провадження Пз/9901/9/20).
17.06.2020 від Головного управління Пенсійного фонду України надійшов відзив на адміністративний позов за №0900-0805-7/10495 від 16.06.2020 року. У відзиві представник відповідача зазначила, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р(ІІ)/2019 працівникам прокуратури згідно з Законом України "Про прокуратуру" перерахунок пенсії проводиться, зокрема, у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Вказала, що ОСОБА_1 при зверненні з заявою про перерахунок пенсії долучив довідку про розмір заробітної плати, видану на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657. Дана довідка видана не у зв'язку із збільшенням заробітної плати після 13.12.2019 року, а тому не є підставою для перерахунку пенсії, призначеної у відповідності до Закону України "Про прокуратуру".
26.02.2020 року та 06.07.2020 року від позивача та відповідача надійшли відповідь на відзив та заперечення на відповідь на відзив відповідно, проте у відповідності до частин 3 статті 263 КАС України, у справах, визначених частиною 1 цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив. Тому в суду відсутні правові підстави надавати оцінку зазначеним документам в межах розгляду даної адміністративної справи.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.04.2021 поновлено провадження в даній адміністративній справі у зв'язку з тим, що рішення Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20 від 14.09.2020 року набрало законної сили 20.01.2021 року. Постанову Великої Палати Верховного суду оприлюднено у Єдиному державному реєстрі судових рішень 01.03.2021 року.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні письмові докази, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних мотивів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області і отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Як вбачається з матеріалів справи, прокуратурою Івано-Франківської області видано довідку за №18-175вих-20 від 02.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відповідно до відомостей якої розмір заробітної плати (грошового забезпечення), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 06 вересня 2017 року за відповідною (прирівняною) посадою - начальника відділу становить 42 529,35 грн.
Крім того, у вказаній довідці зазначено, що її складено на підставі Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-(ІІ)/2019 та Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури".
Як вбачається з матеріалів справи, 30.03.2020 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою щодо проведення перерахунку пенсії згідно довідки за №18-175вих-20 від 02.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) ОСОБА_1 .
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області листом від 10.04.2020 року за №828-847/Ш-02/8-0900/20 відмовило позивачу в перерахунку пенсії за вислугу років. У даному листі зазначено, що підстав для проведення перерахунку пенсії на підставі поданої позивачем довідки про розмір заробітної плати немає, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12.2019 року, чого не відбулось. Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про умови праці прокурорів" від 11.12.2019 року №1155 встановлено, що зміна розміру посадових окладів для працівників прокуратури, передбачена цією постановою не є підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Позивач вважаючи дії відповідача протиправними та такими, що порушують його право на належне пенсійне забезпечення, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.
Суд при розгляді даної адміністративної справи враховує правові висновки, викладені в рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 року у зразковій справі №560/2120/20 (№ Пз/9901/9/20) - про перерахунок пенсій прокурорів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019, залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 року, в якому зазначено, що ознаками цієї типової справи є: а) позивач - особа, яка отримує пенсію, призначену відповідно до Закону №1789-ХІІ або Закону №1697-VII; б) відповідач-територіальні органи Пенсійного фонду України; в) предмет спору - вимога зобов'язати відповідача перерахувати пенсію відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ або статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII; г) звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії після 13.12.2019 року. Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення осіб до суду з позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України з вимогами перерахувати пенсію відповідно до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ або статті 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII після ухвалення Конституційним Судом України рішення від 13.12.2019 року № 7-р(II)/2019.
Оскільки правовідносини зразкової та даної справи регулюються одними й тими ж нормами права, та мають подібний предмет, дана справа є типовою по відношенню до зразкової справи, в силу приписів частини 3 статті 291 КАС України, при розгляді даної справи суд враховує правові висновки Верховного Суду та Великої Палати Верховного Суду, викладені у рішеннях за результатами розгляду зразкової справи.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії, конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Приписами частини 18 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-XII від 05.11.1991 (надалі - Закон №1789-XII) (в редакції чинній до 28.12.2014) було передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року №76-VIII частину 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
Відповідно частини 20 статті 86 прийнятого Верховною Радою України 14.10.2014 року нового Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (надалі - Закон №1697-VII), призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Отже, первинна редакція частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII та частина 17 (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-XII від 05.11.1991 року містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
Розділ XII «Прикінцеві положення» Закону №1697-VII щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у тому числі стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15.07.2015 року. Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон України "Про прокуратуру" №1789-XII (крім пункту 8 частини 1 статті 15, частини 4 статті 16, абзацу 1 частини 2 статті 46-2, статті 47, частини 1 статті 49, частини 5 статті 50, частин 3, 4, 6 та 11 статті 50-1, частини 3 статті 51-2, статті 53).
Починаючи з 01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни:
- частину 18 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.2011 (діяла до 15.07.2015) викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України";
- частину 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII (яка набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: "20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019 положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Відповідно до частини 2 статті 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
У пункті 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII втратили чинність 13.12.2019 року.
Приписами частини 1 статті 97 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що Суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання.
Конституційний Суд України у пункті 3 резолютивної частини рішення від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 установив такий порядок його виконання:
- частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення (з 13 грудня 2019 року);
- частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
"Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
Таким чином, з 13.12.2019, тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України рішення від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019, у Законі України «Про прокуратуру» 14.10.2014 №1697-VII відсутня вимога про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.
При цьому, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури з 13.12.2019 є підвищення саме заробітної плати відповідної категорії працівників.
Враховуючи наведене, реалізація позивачем наявного у нього права на перерахунок раніше призначеної їй пенсії за вислугу років має бути здійснена відповідачем за дотримання таких вимог, як звернення до управління пенсійного фонду з відповідною заявою та подання документів, підтверджуючих розмір заробітної плати за відповідною посадою.
Як вже зазначено судом вище, позивач звертався до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років, до якої долучив довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій видану прокуратурою Івано-Франківської області 02.03.2020 за №18-175вих-20.
Відповідач відмовляючи в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , серед іншого, посилається на положення постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1155 "Про умови оплати праці прокурорів", за змістом пункту 7 якої зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".
Проте, як вбачається з довідки прокуратури Івано-Франківської області, її видано відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», положення якої жодних обмежень щодо проведення перерахунку пенсій прокурорам не містить, на відміну від приписів постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 року №1155.
Доводи відповідача, що після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України №7-(ІІ)/2019 від 13.12.2019 нормативно-правового акту про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури не ухвалено, а тому відсутні підстави для перерахунку пенсії, є помилковими. Оскільки з 13.12.2019 норма частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII є чинна, та яка визначає умовою перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.
Одночасно суд приймає до уваги те, що протягом усього періоду дії статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII, якою встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мав право на перерахунок пенсії, проте був позбавлений можливості таке право реалізувати з огляду на бездіяльність Кабінету Міністрів України.
Також Верховний Суд в постанові від 24.04.2019 року у справі №826/8546/18 констатував, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII покладено саме на Уряд.
Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.
Реалізація такого права була забезпечена саме рішенням Конституційного Суду №7-(ІІ)/2019 від 13.12.2019 року.
У рішенні по зразковій справі Верховний Суд також констатував, що твердження Пенсійного органу про той факт, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VІІ, обов'язковою умовою є прийняття Урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. І така нерівність має усуватись Пенсійним Фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019 року.
Суд зазначає, що Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування. Таке рішення Уряду і є рішенням про "підвищення заробітної плати прокурорським працівникам".
Враховуючи наведене, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону №1697-VII на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області 02.03.2020 за №18-175вих-20.
Одночасно суд зазначає, що перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії, а відповідно до частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Частина 20 статті 86 Закону №1697-VII, як вже зазначено судом вище, набрала чинності з 13.12.2019 року, а тому ефективним способом відновлення порушених прав позивача є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з 30.03.2020 року. Поширення дванадцятимісячного періоду або будь-якого іншого періоду в цьому випадку є неможливим.
Однак вимога позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсійного забезпечення без обмежень граничного розміру, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати до задоволення не підлягає.
Так відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд зазначає, що відповідач ще не приймав рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на підставі вищезазначеної довідки, а тому у суду відсутні підстави вважати, що права ОСОБА_1 у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені, відтак вимога в частині зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсійного забезпечення без обмежень граничного розміру, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати є передчасною.
Враховуючи викладене, на переконання суду дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу за вислугу років є протиправними, а тому відповідача слід зобов'язати здійснити з 30.03.2020 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до вимог статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області 02.03.2020 за №18-175вих-20 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
Суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області підлягає до часткового задоволення.
У відповідності до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Документально підтвердженими судовими витратами в даній справі є витрати позивача на сплату судового збору в загальному розмірі 1681,60 грн. згідно квитанцій від 20.05.2020 року за №14992260 та №14992189.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 840,80 грн. на користь позивача частину сплаченого судового збору, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
На підставі статті 129-1 Конституції України, Закону України "Про прокуратуру», рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(II)/2019, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугу років.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести з 30.03.2020 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 02.03.2020 за №18-175вих-20 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
В задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. судових витрат зі сплати судового збору.
Згідно ст.255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників справи:
позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ;
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ,76018.
Суддя Гундяк В.Д.