03 червня 2021 року о/об 09 год. 35 хв.Справа № 280/2294/21 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 )
до Семенівської сільської ради (72355, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Семенівка, вул.Першотравнева, буд.57; код ЄДРПОУ 20525354)
про часткове визнання незаконним рішення,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Семенівської сільської ради (надалі - відповідач), в якому позивач просить суд: визнати незаконним підпункт 2.1 пункту 2 рішення Семенівської сільської ради (восьмого скликання) Мелітопольського району Запорізької області прийняте на 10 сесії №36-10/20 від 30.09.2020 «Про внесення змін до рішення Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20».
У позовній заяві зазначено наступне. 30.09.2020 Семенівська сільська рада (восьмого скликання) Мелітопольського району Запорізької області) на 10 сесії прийняла рішення №36-10/20 «Про внесення змін до рішення Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20;» (надалі за текстом позовної заяви - рішення №36-10/20 від 30.09.2020). Підпунктом 2.1 пункту 2 рішення №36-10/20 від 30.09.2020, Семенівська сільська рада керуючись пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 12 Земельного кодексу України, враховуючи доповідну записку депутата Новомиколаївського старостинського округу ОСОБА_2 від 31.08.2020 та рішення постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології від 15.09.2020, вирішила, внести зміни до рішення Семенівської сільської ради 30.07.2020 №25-07/20 «Про надання громадянам дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах сіл Новомиколаївського старостинського округу, Мелітопольського району, Запорізької області» (надалі за текстом позовної заяви - рішення №25-07/20 від 30.07.2020) виключивши з додатку 1 до рішення №25-07/20 від 30.07.2020 строку 34 «34 ОСОБА_1 2,0 с.Зеленчук». Вказане рішення Семенівської сільської ради №36-10/20 від 30.09.2020 позивач вважає протиправним та незаконним. Так, під час прийняття рішення №25-07/20 від 30.07.2020, про надання позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність, Семенівська сільська рада не знайшла жодних підстав, вичерпний перелік яких передбачений ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, для відмови позивачу у наданні такого дозволу. Однак, з невідомих позивачу причин, Семенівська сільська рада безпідставно та не правомірно 30.09.2020 на 10 сесії приймає рішення №36-10/20, яким як зазначалось, виключила позивача з Додатку 1 до рішення №25-07/20 від 30.07.2020. Застосування положень ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.12 Земельного кодексу України, не є підставою для внесення змін відповідачем до своїх рішень або їх скасування. Також, посилання відповідача в рішенні №36-10/20 від 30.09.2020, як на підставу зміни рішення №25-07/20 від 30.07.2020, доповідної записки депутата Новомиколаївського старостинського округу ОСОБА_2 , та рішення постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології від 15.09.2020 є неправомірним та безпідставним. Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. Підставою для внесення змін до вищезазначеного рішення №25-07/20 від 30.07.2020 стала доповідна записка депутата Новомиколаївського старостинського округу Шумейко М.М. від 31.08.2020 за вх.№2222. У доповідній записці депутат ОСОБА_2 повідомив, що ним були підписано погодження виділення земельної ділянки ОСОБА_1 , без схем розташування бажаної для відведення земельної ділянки. ОСОБА_1 стверджувала, що оформлює свій город, який перебуває у її користуванні. Також, депутат ОСОБА_2 наполягав на винесені на розгляд сесії питання щодо скасування рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 , для ведення особистого селянського господарства, як такого що було прийнято у результаті навмисного введення в оману погоджуючу сторону - депутата старостинського округу. 15.09.2020 відбулось засідання постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології, на якому розглядалось звернення депутата ОСОБА_2 , про скасування рішення Семенівської сільської ради в частині надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам, зокрема за рахунок земельних ділянок с.Зеленчук. Постійною депутатською комісією сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології було вирішено: «З метою створення рівноправних та прозорих умов виділення земельних ділянок, використання їх за цільовим призначенням, забезпечення доцільного, економічного та ефективного використання і розпорядження землями, задоволення потреб територіальної громади та справедливої реалізації прав громадян на отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, на підставі звернення депутата ОСОБА_2 , відсутності рішення громади с.Зеленчук щодо порядку розподілу земельної ділянки сільськогосподарського призначення під розширення села Зеленчук площею 23,1 га, вид угідь рілля, та земель які не обліковуються за громадянами, внести зміни до п.2 рішення Семенівської сільської ради від 30.07.2020 №25-07/20 «Про надання громадянам дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах сіл Новомиколаївського старостинського округу, Мелітопольського району, Запорізької області», виключивши з додатку 1 до рішення строку 34: «34 ОСОБА_1 , 2,0 с.Зеленчук». Враховуючи доповідну записку депутата Новомиколаївського старостинського округу ОСОБА_2 від 31.08.2020, рішення постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології від 15.09.2020, керуючись п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.12 Земельного кодексу України, Регламентом Семенівської сільської затвердженим рішенням №07-01/20 від 11.11.2020, Семенівською сільською радою було прийняте рішення №36-10/20 від 30.09.2020 «Про внесення змін до рішення Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06; 30.07.2020 за № 25-07/20; від 27.08.2020 № 22-08/20». Рішення №36-10/20 від 30.09.2020 «Про внесення змін до рішення Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06; 30.07.2020 за №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20», було прийняте згідно ст.ст.31,32,43 Регламенту Семенівської сільської ради.
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою судді від 22.03.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
У рішенні Семенівської сільської ради від 30.07.2020 за №25-07/20 «Про надання громадянам дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах сіл Новомиколаївського старостинського округу, Мелітопольського району, Запорізької області» зазначено: «… Керуючись п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.12, 33, 116, 118, 121, 122, 134, 186 Земельного кодексу України, враховуючи рішення постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології від 09.07.2020, на підставі заяв громадян про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, з метою оформлення право установчих документів на право користування земельною ділянкою, сільська рада ВИРІШИЛА: 1.Надати громадянам дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованих на території Запорізької області, Мелітопольського району, с.Новомиколаївка, для ведення особистого селянського господарства з подальшою передачею у власність, згідно з додатком 1. 2.Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не гарантує передачу вказаної земельної ділянки сільською радою. Ризик фінансових витрат на виготовлення проектної документації несе особа-замовник виконання проекту. 3.Громадянам, зазначеним у додатку 1, замовити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та протягом року подати на затвердження згідно вимог чинного законодавства. 4.У випадку невиконання пункту 3 цього рішення, а також у випадку самовільної зміни цільового призначення земельних ділянок - дане рішення втрачає чинність. …».
У «Списку громадян, яким надаються дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах Новомиколаївського старостинського округу для ведення особистого селянського господарства», який є Додатком 1 до рішення Семенівської сільської ради від 30.07.2020 за №25-07/20 «Про надання громадянам дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах сіл Новомиколаївського старостинського округу, Мелітопольського району, Запорізької області», зазначено, зокрема: «№з/п - 34; П.І.П. - ОСОБА_1 ; Орієнтовна площа земельної ділянки, га - 2,0; Місцезнаходження земельної ділянки (адреса) - с.Зеленчук».
У Доповідній записці депутата Новомиколаївського старостинського округу ОСОБА_2 на адресу голови Семенівської сільської ради зазначено: «… Доводжу до Вашого відома, що мною були підписані акти погодження виділення земельної громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 без наявних схем місцярозташування бажаних до відведення земельних ділянок. Про цьому громадяни підтверджували факт використання цих земельних ділянок. Стверджували, що оформлюють свої городи. Прошу винести на розгляд сесії питання щодо скасування рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства, як таких що прийняті у результаті навмисного введення в оману погоджуючої сторони - депутата старостинського округу. …».
У рішенні Семенівської сільської ради від 30.09.2020 за №36-10/20 «Про внесення змін до рішень Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20» зазначено: «… Керуючись п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.12 Земельного кодексу України, враховуючи доповідну записку депутата Новомиколаївського старостинського округу ОСОБА_2 від 31.08.2020 та рішення постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології від 15.09.2020, сільська рада ВИРІШИЛА: … 2.Внести зміни до рішення Семенівської сільської ради від 30.07.2020 №25-07/20 «Про надання громадянам дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах сіл Новомиколаївського старостинського округу, Мелітопольського району, Запорізької області», виключивши з додатку 1 до рішення: 2.1 строку 34: «34 ОСОБА_1 2,0 с.Зеленчук»; …».
25.01.2021 за вх.№Г-023-з до Семенівської сільської ради надійшло клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, до якого було додано: 1) копію паспорта; 2) копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; 3) графічний матеріал на якому зображене бажане місце розташування земельної ділянки.
Судом досліджено: Витяг із Протоколу №11 від 15.09.2020 засідання постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології; Договір №200801000173-ГР на виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт від 22.08.2020; Акт виконаних робіт до Договору №200801000173-ГР від 22.02.2020; Рахунок №200801000173-ГР від 22.08.2020; Квитанцію АТ КБ Приватбанк про сплату ОСОБА_1 1500,00 грн. за топографо-геодезичні та картографічні роботи; інші матеріали справи.
При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
У ч.6 ст.118 Земельного кодексу України зазначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до абз.1 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно з п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Як зазначено у ст.12 Земельного кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
У нормах п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.12 Земельного кодексу України не передбачена можливість сільської ради скасовувати свої рішення та/або вносити до них зміни.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для прийняття відповідачем рішення від 30.09.2020 за №36-10/20 «Про внесення змін до рішень Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20» було: «доповідна записка депутата Новомиколаївського старостинського округу ОСОБА_2 від 31.08.2020 та рішення постійної депутатської комісії сільської ради з питань законності та врегулювання земельних відносин, регуляторної політики, будівництва, архітектури та екології від 15.09.2020».
При цьому, відповідачем не надано до суду переконливих доказів «навмисного введення в оману погоджуючої сторони - депутата старостинського округу».
Суд погоджується з викладеним позивачем у відповіді на відзив відповідача на позовну заяву: «… постійна комісія Семенівської сільської ради без належної оцінки та без зазначення конкретних аргументованих підстав та без посилання на відповідні положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і Земельного кодексу України вирішила безпідставно внести зміни до пункту 2 рішення Семенівської сільської ради №25-07/20 від 30.07.2020 виключивши з додатку 1 строку 34 «34 ОСОБА_1 2,0 с.Зеленчук» …».
Згідно з ч.2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що пп.2.1 п.2 рішення від 30.09.2020 за №36-10/20 «Про внесення змін до рішень Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20» прийнято відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірним і підлягає скасуванню.
Позивач у позовній заяві просить суд визнати «незаконним» пп.2.1 п.2 рішення Семенівської сільської ради від 30.09.2020 за №36-10/20 «Про внесення змін до рішень Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20», що суперечить п.2 ч.2 ст.245 КАС України.
Звідси, з огляду на приписи ч.2 ст.9, ч.2 ст.245 КАС України, з метою захисту прав та інтересів позивача суд вважає за можливе визнати протиправним та скасувати пп.2.1 п.2 рішення Семенівської сільської ради від 30.09.2020 за №36-10/20 «Про внесення змін до рішень Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20».
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Оскільки відповідачем у справі була Семенівська сільська рада, то з неї мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 908 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) до Семенівської сільської ради (72355, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Семенівка, вул.Першотравнева, буд.57; код ЄДРПОУ 20525354) про часткове визнання незаконним рішення - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати пп.2.1 п.2 рішення Семенівської сільської ради від 30.09.2020 за №36-10/20 «Про внесення змін до рішень Семенівської сільської ради від 25.06.2020 №39-06/20; від 30.07.2020 №25-07/20; від 27.08.2020 №22-08/20».
В іншій частині позовної заяви відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) з Семенівської сільської ради (72355, Запорізька область, Мелітопольський район, с.Семенівка, вул.Першотравнева, буд.57; код ЄДРПОУ 20525354) судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору в сумі 908 грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Рішення виготовлено у повному обсязі 03.06.2021.
Суддя О.О. Прасов