31 травня 2021 року ЛуцькСправа № 140/807/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправною бездіяльності щодо не нарахування та невиплати у належному розмірі пенсії по інвалідності, додаткової пенсії та підвищення до пенсії, передбачених статтями 39, 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ (далі - Закон № 796-ХІІ) з 01.01.2014 по 24.06.2014 та з 17.07.2018 по даний час, зобов'язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, відповідно до статті 39 Закону № 796-ХІІ (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік) за період з 01.01.2014 по 24.06.2014, з урахуванням раніше виплачених сум, а також з 17.07.2018 по даний час, зобов'язання провести перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як інваліду ІІІ групи та особі віднесеній категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до статті 50 Закону № 796-ХІІ в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 01.01.2014 по 24.06.2014, а також з 17.07.2018 по даний час, з урахуванням раніше виплачених сум, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії як для особи з інвалідністю, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до статті 54 Закону № 796-ХІІ, по ІІІ групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком за період з 01.01.2014 по 24.06.2014, а також з 17.07.2018 по даний час, з урахуванням раніше виплачених сум.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), є непрацюючим пенсіонером та проживає в с. В'язівне Волинської області, яке відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 № 106, віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.
Позивач вказує, що в період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 17.07.2018 нарахування та виплата пенсії по інвалідності, додаткової пенсії та підвищення до пенсії повинно було здійснюватися у розмірах, визначених статтями 39, 50, 54 Закону № 796-ХІІ, а не Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (далі - Порядок № 1210).
Вважаючи вказану бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 27.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 16).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 05.02.2021 № 0300-0802-8/6085 (а. с. 19) відповідач позов не визнав за їх безпідставністю.
Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні на адресу суду від учасників справи не надходило.
Ухвалою суду від 31.05.2021 залишено без розгляду позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання провести перерахунок та виплату у належному розмірі пенсії по інвалідності, додаткової пенсії та підвищення до пенсії, передбачених статтями 39, 50, 54 Закону № 796-ХІІ, за період з 01.01.2014 по 24.06.2014, та за період з 17.07.2018 по 17.07.2020.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4, частини другої, пункту 10 частини шостої статті 12, частин першої - третьої статті 257, частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) дану справу, як справу незначної складності, розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини та дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 має статус особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (категорія 1), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 (а. с. 6), перебуває на обліку в органах ПФУ як одержувачем пенсії по ІІІ групі інвалідності від захворювання, що пов'язане з наслідками аварії на ЧАЕС відповідно до Закону № 796-ХІІ, пенсію призначено з 24.04.2001, позивач не перебуває у трудових відносинах, про що зазначено у листі ГУ ПФУ у Волинській області від 09.11.2020 № 16122-15628/Г-02/8-0300/20 (а. с. 13).
Позивач, відповідно до паспортних даних (а. с. 5), проживає в с. В'язівне Волинської області, яке відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 № 106, віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.
18.06.2020 до ГУ ПФУ у Волинській області надійшла заява позивача про видачу довідки про розмір пенсії за період з 01.01.2014 по 31.08.2014, з 17.07.2018 по цей час, включаючи складові пенсії, які передбачені статтями 39, 50, 54 Закону № 796-ХІІ (а. с. 7).
Листом від 13.07.2020 № 1433/Г та довідкою від 13.07.2020 № 2889385069887811 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача про розмір виплаченої пенсії за період з 01.01.2014 по 31.05.2014, вказавши, що в складі пенсійної виплати були встановлені доплати згідно із статтями 54, 39, 50 Закону № 796-ХІІ, які визначені у розмірах 1043,90 грн., 10,50 грн. та 170,82 грн. відповідно, за період з червня по серпень 2014 року, а в складі пенсійної виплати розмір доплати згідно із статтями 39, 50, 54 Закону № 796-ХІІ з липня 2018 року становить 0,00 грн., 170,82 грн. та 1597,20 (в подальшому 1646,70 грн., 1720, 40 грн., 1801,80 грн.) відповідно (а. с. 8-10).
Крім того, 28.09.2020 до ГУ ПФУ у Волинській області надійшла заява позивача про перерахунок та виплату підвищення до пенсії та додаткової пенсії за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 17.08.2018 по даний час, відповідно до статей 39, 50, 54 Закону № 796-ХІІ (а. с. 12).
Листом від 09.11.2020 № 16122-15628/Г-02/8-0300/20 відповідач, у відповідь на звернення позивача, повідомив про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії як особі з інвалідністю ІІІ групи у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком та підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території внаслідок аварії на ЧАЕС у розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 17.07.2018 по даний час (а. с. 13).
З матеріалів справи також вбачається, що постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.06.2015 у справі № 162/2525/14-а (№ 876/3342/15) за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Любешівському районі Волинської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії постанову Любешівського районного суду Волинської області від 13.01.2015 скасовано та винесено нову постанову, якою позов задоволено частково, визнано неправомірними дії УПФУ в Любешівському районі Волинської області, зобов'язано УПФУ в Любешівському районі Волинської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , доплату пенсії як непрацюючому пенсіонеру, за проживання в зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з 25.06.2014 по 02.08.2014, з врахуванням статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зобов'язано УПФУ у Любешівському районі Волинської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , як особі, віднесеної до І категорії, інваліду ІІІ групи постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи основної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсій шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог статей 50, 54 Закону № 796-ХІІ у період з 25.06.2014 по 02.08.2014, з врахуванням статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а. с. 25-28).
При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Стаття 39 Закону № 796-ХІІ у редакції, чинній до 01.01.2015, була викладена так: «Громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах:
- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті. Пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 процентів від розміру мінімальної заробітної плати.
Громадянам, які працюють у зоні відчуження, а також у зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів, за рішенням Адміністрації зони відчуження, встановлюється доплата згідно з положенням, затвердженим Кабінетом Міністрів України».
28.12.2014 прийнято Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-VIII (далі - Закон № 76-VIII), який набрав чинності 01.01.2015, підпунктом 7 пункту 4 розділу І якого внесено зміни до Закону № 796-ХІІ шляхом виключення статей 31, 37, 39 та 45.
04.02.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 987-VIII (далі - Закон № 987-VIII), який згідно з розділом ІІ «Прикінцеві положення» набрав чинності з 01.01.2016 і який включив до Закону № 796-ХІІ статтю 39 «Доплата громадянам, які працюють у зоні відчуження» такого змісту: «Громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України».
Рішенням Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р/2018 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, підпункт 7 пункту 4 розділу І Закону № 76-VІІІ. Вирішено, що положення підпункту 7 пункту 4 розділу І Закону № 76-VІІІ, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 17.07.2018 № 6-р/2018 указав, що обмеження чи скасування Законом № 76-VІІІ пільг, компенсацій і гарантій, установлених Законом № 796-ХІІ, фактично є відмовою держави від її зобов'язань, передбачених статтею 16 Конституції України, у тому числі щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Приписи статті 3 Конституції України, згідно з якими держава відповідає перед людиною за свою діяльність (частина друга), зобов'язують державу обґрунтовувати зміну законодавчого регулювання, зокрема, у питаннях обсягу пільг, компенсацій та гарантій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Отже, Закон № 76-VІІІ у частині скасування або обмеження пільг, компенсацій і гарантій, установлених Законом № 796-ХІІ, щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, суперечить положенню частини другої статті 3 Конституції України, відповідно до якого держава відповідає перед людиною за свою діяльність. При цьому, в Рішенні Конституційного Суду України встановлено порядок його виконання щодо застосування статей 53 і 60 Закону № 796-ХІІ у редакціях, чинних до внесення змін Законом № 76-VІІІ, проте застережень щодо порядку застосування статті 39 Закону № 796-ХІІ вказане Рішення не містить.
Отже, з 17.07.2018 відновила дію редакція статті 39 Закону № 796-ХІІ, яка була чинною до 01.01.2015. Ця редакція статті за своїм змістом та правовим регулюванням передбачає доплати значно більшим категоріям осіб, ніж це передбачено у редакції Закону № 987-VIII, і відновлює соціальні виплати тим особам, право на доплати яким не передбачено із включенням статті 39 Законом № 987-VIII.
Стаття 39 Закону № 796-ХІІ (у редакції Закону № 987-VIII), яка чинна з 01.01.2016, врегульовує питання доплат виключно особам, які працюють у зоні відчуження. Однак редакція статті 39, яка була чинна до 01.01.2015, врегульовувала питання здійснення доплат таким категоріям громадян: 1) особам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення (у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, у зоні гарантованого добровільного відселення, у зоні посиленого радіоекологічного контролю); 2) непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях; 3) студентам, які там навчаються; 4) пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення; 5) громадянам, які працюють у зоні відчуження, а також у зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у рішенні від 21.01.2019 та Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 у зразковій справі № 240/4937/18 за позовом ОСОБА_1 до Овруцького ОУПФУ про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії дійшли висновку, що відновлення дії попередньої редакції нормативно-правового акта - статті 39 Закону № 796-ХІІ до внесення змін Законом № 76-VIII спричиняє колізію правозастосування з огляду на чинність із 01.01.2016 статті 39 Закону № 796-ХІІ у редакції Закону № 987-VIII. І ця колізія має вирішуватися з додержанням принципу верховенства права (статті 3, 8 Конституції України та стаття 6 КАС України) в частині визнання людини, її прав та свобод найвищими цінностями, які визначають зміст та спрямованість держави, з урахуванням дискреції держави щодо визначення порядку та розміру гарантій, зумовленої фінансово-економічними можливостями для збереження справедливого балансу між інтересами особи та суспільства, без порушення сутності відповідних прав. Такий підхід до розуміння наслідків визнання неконституційними нормативно-правових актів (або окремих положень) та усунення колізії, що виникла внаслідок цього, забезпечує стабільність конституційного ладу в Україні, гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина, цілісність, непорушність та безперервність дії Конституції України, її верховенство як Основного Закону держави на всій території України. Отже, з моменту ухвалення Конституційним Судом України рішення від 17.07.2018 № 6-р/2018 відновлено право особи на отримання підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення - у зоні гарантованого добровільного відселення, на підставі статті 39 Закону № 796-ХІІ.
Крім того, Велика Палата у постанові від 18.03.2020 у зразковій справі № 240/4937/18 дійшла правового висновку про те, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р/2018 та статті 39 Закону № 796-ХІІ із 17.07.2018 непрацюючий пенсіонер, який проживає на території радіоактивного забруднення, має право на щомісячне отримання підвищення до пенсії у розмірі двох мінімальних заробітних плат, як установлено статтею 39 Закону № 796-ХІІ.
При цьому, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 у зразковій справі № 240/4937/18 наведені обставини зразкової справи, які обумовлюють типове застосування норм матеріального права: а) позивач проживає на території радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; б) позивач є непрацюючим пенсіонером; в) відповідачем є відповідне управління ПФУ; г) предметом спору є нарахування та виплата із 17.07.2018 підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення, в розмірі, визначеному частиною другою статті 39 Закону № 796-ХІІ, у редакції, чинній до 01.01.2015.
Отже, дана справа у частині позовних вимог відповідає ознакам типової та при її розгляді підлягають врахуванню правові висновки Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі № 240/4937/18.
З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України та висновків щодо застосування норм права, викладених у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21.01.2019 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 у зразковій справі № 240/4937/18, суд дійшов висновку про те, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р/2018 та статті 39 Закону № 796-ХІІ позивач має право на щомісячне отримання підвищення до пенсії як непрацюючий пенсіонер, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, як установлено статтею 39 Закону № 796-ХІІ.
Додатково суд звертає увагу, що 01.01.2017 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, та за змістом пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року, починаючи з 01 січня 2017 року.
Відтак, враховуючи ухвалу суду від 31.05.2021 у цій справі про залишення позову без розгляду в частині позовних вимог, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд у даній справі з наведених вище підстав дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог шляхом прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, та зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області з 18.07.2020 провести позивачу нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно із Законом про Державний бюджет на відповідний рік).
Разом з тим, у задоволенні позовних вимог про зобов'язання провести перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як інваліду ІІІ групи та особі віднесеній категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до статті 50 Закону № 796-ХІІ в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 18.07.2020, з урахуванням раніше виплачених сум, та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії як для особи з інвалідністю, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до статті 54 Закону № 796-ХІІ, по ІІІ групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком за період з 18.07.2020, з урахуванням раніше виплачених сум, необхідно відмовити з огляду на те, що у вказаний період виплати за статтями 50, 54 Закону № 796-ХІІ були здійснені позивачу у розмірах, визначених Порядком № 1210.
Відповідно до статті 50 Закону № 796-ХІІ особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
За приписами частини третьої статті 54 Закону № 796-ХІІ умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Так, підпунктом 2 пункту 11 Порядку № 1210 визначено, що мінімальний розмір пенсії становить: для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: осіб з інвалідністю III групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 110 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.
Згідно із пунктом 13 Порядку № 1210 щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачується у таких розмірах: для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: особам з інвалідністю III групи - 170,82 гривні.
З довідки ГУ ПФУ у Волинській області від 13.07.2020 № 1433/Г вбачається, що виплати за статтями 50, 54 Закону № 796-ХІІ здійснювалися саме у визначених Порядком № 1210 розмірах (а. с. 9), протиправності у діях відповідача щодо проведення вказаних виплат судом не встановлено.
Додатково суд звертає увагу, що рішенням Конституційного Суду України від 07.04.2021 № 1-р(ІІ)/2021 визнано такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною), частину третю статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII у редакції Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII щодо уповноваження Верховною Радою України Кабінету Міністрів України визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
При цьому, рішенням Конституційного Суду України від 07.04.2021 № 1-р(ІІ)/2021 також установлено, що частина третя статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII у редакції Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII щодо уповноваження Верховною Радою України Кабінету Міністрів України визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, визнана неконституційною, втрачає чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код 13358826) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) з 18 липня 2020 року нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно із Законом про Державний бюджет на відповідний рік).
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М.Валюх