Рішення від 02.06.2021 по справі 905/81/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002

РІШЕННЯ

іменем України

02.06.2021 Справа № 905/81/21

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Чернової О.В., при секретарі судового засідання Шакуровій І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м. Київ в особі Регіональної філії “Донецька залізниця” Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м. Лиман Донецької області

до відповідача: Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради Донецької області, м. Костянтинівка Донецької області

про стягнення збитків за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 406 596,18 грн., -

За участю представників сторін:

від позивача: Комісарова А.В., довіреність б/н від 27.11.2020

від відповідача: не з'явився

Відповідно до ч.3 ст.177 ГПК України - 01.03.2021 строк підготовчого провадження продовжено на 30 днів до 14.04.2021 року.

У судовому засіданні 12.05.2021 оголошено перерву до 02.06.2021 року.

У судовому засіданні 02.06.2021 оголошено перерву до 13:00 год. 02.06.2021 року.

Акціонерне товариство “Українська залізниця”, м. Київ в особі Регіональної філії “Донецька залізниця” Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м. Лиман Донецької області звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до Костянтинівської міської ради Донецької області, м. Костянтинівка Донецької області про стягнення збитків за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 406 596,18 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на понесення ним збитків у розмірі 406 596,18 грн. внаслідок невиконання відповідачем зобов'язань за договором Дон/Л-17023/НЮ віл 22.03.2017 в частині здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд за 2017 рік.

Нормативно свої вимоги позивач обґрунтовує посиланням на ст.9 Закону України «Про залізничний транспорт», ст.ст. 89, 91, 102 Бюджетного кодексу України, ст.ст. 173, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 22, 526, 610, 611, 623 Цивільного кодексу України, ст.ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України.

З дотриманням приписів ст.6 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, для розгляду справи №905/81/21 визначено суддю Чернову О.В.

Ухвалою судді господарського суду Донецької області від 14.01.2021 позов прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження та відкрито провадження у справі №905/81/21.

03 лютого 2021 року на електронну пошту господарського суду Донецької області від позивача надійшло клопотання №223 від 02.02.2021 про заміну відповідача по справі з: Костянтинівської міської ради Донецької області на: Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради Донецької області.

В обґрунтування клопотання позивач зазначив про допущену технічну помилку, внаслідок чого було невірно зазначено найменування відповідача.

08.02.2021 року через електронну пошту господарського суду Донецької області від відповідача надійшов відзив №13 від 15.01.2021 на позовну заяву, в якому останній заперечив проти вимог позивача, зазначивши про пред'явлення позову до неналежного відповідача.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 08.02.2021 замінено неналежного відповідача - Костянтинівську міську раду Донецької області належним - Управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради Донецької області у справі №905/81/21.

05 квітня 2021 року через канцелярію господарського суду Донецької області від відповідача - Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради Донецької області надійшов відзив №01-20-3026-02 від 01.04.2021, в якому останнє заперечило проти позовних вимог з підстав відсутності договору щодо виплати компенсаційних виплат за пільговий проїзд залізничним транспортом окремих категорій громадян. При цьому, відповідачем зазначено, що відповідно до договору №70 від 01.03.2017 за лютий - грудень 2017 року управлінням прийняті нарахування в межах наданих кошторисних призначень на 2017 рік на суму 93 500,00 грн., які у грудні 2018 сплачені.

Разом з цим, відповідач просить суд про застосування строку позовної давності.

27.04.2021 року на адресу господарського суду Донецької області від відповідача надійшли заперечення №01-20-3806-02 від 23.04.2021 на відповідь на відзив, в яких останній заперечив проти позовних вимог з підстав, викладених у відзиві.

У підготовчому судовому засіданні 12.04.2021 судом закрито підготовче провадження та призначено справу №905/81/21 до розгляду по суті на 12.05.2021 року.

14 травня 2021 року до господарського суду Донецької області від позивача надійшли додаткові письмові пояснення №959 від 13.05.2021, в яких зазначено, що протягом 2017 року на рахунки останнього від відповідача не надходило виплат, лише у грудні 2018 року ним сплачено суму у розмірі 93 500,00 грн., які розподілені пропорційно між приміським та міжміським сполученням з урахуванням суми наданих послуг, отже компенсація у приміському сполученні склала 28 050,01 грн. та міжміському - 65 449,99 грн.

У судове засідання 02.06.2021 представник позивача підтримав позовні вимоги з урахуванням додаткових пояснень щодо розподілу отриманої компенсації у розмірі 93 500,00 грн.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи по суті повідомлений належним чином.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази в порядку ст.210 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

15.02.2017 року рішенням Костянтинівської міської ради №62 «Про затвердження Порядку надання пільг та здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд в залізничному транспорті приміського та міжміського сполучення окремим категоріям громадян міста Костянтинівки за рахунок коштів міського бюджету» затверджено Порядок надання пільг та здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд в залізничному транспорті приміського та міжміського сполучення окремим категоріям громадян міста Костянтинівки за рахунок коштів міського бюджету, відповідно до якого компенсаційні виплати здійснюються на підставі договору про виплату компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського та міжміського сполучення.

Разом з цим, визначено перелік категорій пільговиків, за проїзд яких проводяться компенсаційні виплати за рахунок коштів міського бюджету.

01 березня 2017 року між Управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради (далі - Платник) та Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» (далі - Виконавець) укладено договір на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд в залізничному транспорті приміського та міжміського сполучення №70 (далі - Договір), згідно п.1.1. якого предметом цього договору є відношення Сторін щодо надання пільг та здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд в залізничному транспорті приміського та міжміського сполучення окремим категоріям громадян міста Костянтинівки за рахунок коштів міського бюджету.

Відповідно до п.2.1.1. Договору Виконавець зобов'язується щомісячно надавати послугу з перевезення пільгових категорій громадян згідно переліку категорій пільговиків, наведених в додатку 1 до порядку затвердженого рішенням виконавчого комітету Костянтинівської міської ради в межах чинності зазначених в ньому законодавчих актів.

Не пізніше 15 числа місяця, що настає за звітним, надавати платнику розрахунок втрат доходу від пільгових перевезень пасажирів в залізничному транспорті приміського та міжміського сполучення у минулому місяці за формою згідно додатку 2 до порядку, а також зведену відомість по типах квитків за минулий місяць за формою згідно додатку 3. Щомісячно до 5-го числа, що настає за звітним, надавати Платнику акти звіряння заборгованості за надані послуги (п.2.1.2., 2.1.3. Договору).

Згідно п.2.2.3. Договору Платник зобов'язується здійснювати розрахунки з Виконавцем за надані послуги пільговій категорії громадян на підставі наданих щомісячних звітів по мірі надходження грошових коштів на оплату пільг за рахунок коштів міського бюджету в межах кошторисних призначень на відповідний бюджетний рік.

Пунктом 6.1. визначено, що цей Договір набуває чинності з 01.02.2017 та діє до повного використання бюджетних асигнувань передбачених у міському бюджеті на 2017 рік на зазначені цілі, але не довше ніж 31.12.2017.

Договір підписаний Сторонами у встановленому чинним законодавством порядку.

На підтвердження факту Облікових форм надання пільгового проїзду окремих категорій громадян, які мають відповідні пільги при користуванні залізничним транспортом, позивачем складені Облікові форми про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, згідно яких розмір недоотриманих коштів становить 406 596,18 грн. (а.с.32-42).

Також, на підтвердження викладеного позивачем надано загальні зведені відомості по типах пільг та квитків у приміському сполученні за 2017 рік.

21.12.2017 між сторонами складено та підписано Акт звіряння заборгованоcті станом на 01.01.2018, згідно якого за даними розпорядника коштів місцевого бюджету заборгованість на користь позивача складає 93 500,00 грн. (а.с.183).

Претензією №2021/6282 від 11.12.2019 року позивач звернувся до відповідача з вимогою сплатити заборгованість протягом 7 календарних днів у розмірі 406 596,18 грн. (а.с.30,31).

Посилаючись на понесення збитків у розмірі 406 596,18 грн. внаслідок надання пільгового проїзду окремих категорій громадян, які мають відповідні пільги при користуванні залізничним транспортом, відшкодування яких здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, позивач звернувся до суду з розглядуваним позовом.

Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги Позивача такими, що підлягають задоволенню частково, з огляду на наступне.

За змістом пунктів 1, 6 статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; основи соціального захисту тощо визначаються виключно законами України.

Як вбачається зі ст. 19 Закону України Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії виключно законами України визначаються, зокрема, пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв'язку та критерії їх надання. Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Соціальні пільги на пасажирські перевезення для ряду категорій громадян встановлено, зокрема, Міжурядовою Угодою про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них від 12.03.1993, Законами України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу, Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Про охорону дитинства, Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист.

У ч. 6 ст. 9 Закону України Про залізничний транспорт визначено, що для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

Пунктом 6 Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №252 від 19.03.1997 (тут і далі який був чинним на момент укладення спірних договорів), зокрема, закріплено обов'язок суб'єктів господарської діяльності, які займаються перевезенням та обслуговуванням пасажирів, забезпечити надання пільг особам, які мають на це право згідно із законодавством України.

Норми зазначених вище нормативно правових актів, зокрема, закріплюють реалізацію державних гарантій певним категоріям громадян та є нормами прямої дії. Безумовному обов'язку залізничного перевізника надавати пільги визначеним категоріям громадян кореспондується безумовний обов'язок держави в особі її органів відшкодувати такі пільги.

Цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки (ч.1 ст. 11 Цивільного кодексу України).

Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства (ч.3 ст. 11 Цивільного кодексу України).

Господарські зобов'язання можуть виникати безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність (ч.1 ст. 174 Господарського кодексу України).

Пунктом 2 Порядку №256 встановлено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів щодо послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги.

Таким чином, чинне законодавство передбачає відшкодування витрат за надані послуги пільговим категоріям громадян. При цьому зобов'язання сторін по даній справі виникають безпосередньо із актів цивільного законодавства.

Встановлення тарифів на перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу залізничним транспортом (за винятком приміських пасажирських перевезень) у межах України здійснюється на підставі бюджетної, цінової та тарифної політики у порядку, що визначає Кабінет Міністрів України. Тарифи на перевезення пасажирів і багажу в приміському сполученні встановлюються Акціонерним товариством Укрзалізниця за погодженням з місцевими органами виконавчої влади. При рівні тарифів, що не забезпечують рентабельності цих перевезень, збитки компенсуються з місцевих бюджетів. Розрахунки за роботи і послуги, пов'язані з перевезенням вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу, пошти, щодо яких не здійснюється державне регулювання тарифів, провадяться за вільними тарифами, які визначаються за домовленістю сторін у порядку, що не суперечить законодавству про захист економічної конкуренції. Для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг (ст. 9 Закону України Про залізничний транспорт).

До видатків, що здійснюються з Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 5 частини другої статті 67-1 цього Кодексу), належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення (пункт 9 частини 1 статті 87 Бюджетного кодексу України).

Відповідно до підпункту ґ пункту 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Відповідно до п. 1 Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1359 від 16.12.2009, компенсаційні виплати залізницям за пільгові перевезення окремих категорій громадян, яким таке право надано законом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, а також субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на зазначені цілі.

Механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення щодо надання пільг з послуг зв'язку за рахунок субвенцій з державного бюджету визначено постановою Кабінету Міністрів України №256 від 04.03.2002 Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Відповідно до пункту 3 вказаного Порядку головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, об'єднаних територіальних громад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення.

Отже, розпорядником коштів бюджетного фінансування вказаних соціальних пільг у місті Костянтинівка Донецької області є Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради.

Як зазначено вище, механізм розрахунку обсягів компенсаційних виплат залізницям за пільгові перевезення окремих категорій громадян, яким таке право надано законом, що здійснюється за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, а також субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на зазначені цілі встановлено Порядком розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №1359 від 16.12.2009.

У пункті 3 вказаного Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян встановлено, що облік пільгових перевезень та визначення суми недоотриманих коштів від таких перевезень проводиться залізницями на підставі інформації автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями та реєстраторів розрахункових операцій при оформлені та видані пасажирам безоплатні або пільгові проїзні документи (квитки).

Сума недоотриманих коштів обчислюється в автоматизованому режимі під час оформлення кожного безоплатного та пільгового проїзного документа (квитка) як різниця між повною вартістю проїзду, встановленою згідно з діючими тарифами для відповідного виду сполучення, маршруту прямування, категорії поїзда та вагона, і вартістю проїзду, що сплачує пасажир відповідно до наданих пільг (пункт 4 Порядку №1359).

Інформація про оформлені та видані пасажирам безоплатні та пільгові проїзні документи (квитки) включається до місячної станційної звітності (пункт 5 Порядку №1359).

Пунктом 7 Порядку №1359 визначено, що сума недоотриманих коштів включається до місячної станційної звітності області, на території якої був придбаний пільговий проїзний документ (квиток), незалежно від місця проживання (навчання) пасажира.

Згідно з пунктами 9 - 11 Порядку №1359 на підставі місячної станційної звітності залізниці складають облікову форму про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з державного або місцевих бюджетів, згідно з додатком. Для компенсації недоотриманих коштів облікова форма складається окремо для органу виконавчої влади, який є головним розпорядником бюджетних коштів, передбачених на цю мету державним бюджетом, та органу виконавчої влади, який є головним розпорядником коштів, виділених місцевим бюджетом. Залізниці не пізніше ніж 15-го числа місяця наступного звітного періоду подають відповідним головним розпорядникам коштів рахунок на суму, яка підлягає компенсації, та облікові форми. Головні розпорядники коштів, передбачених на компенсаційні виплати, після надходження їх на власні рахунки у п'ятиденний строк перераховують зазначені кошти відповідній залізниці.

Вищезазначені нормативні акти покладають на розпорядника обов'язок компенсувати підтверджені обліковими формами недоотримані кошти залізницею за перевезення пільгової категорії населення в повному обсязі.

При цьому суд зазначає, що подання облікових форм за 2017 рік на загальну суму 406 596,18 грн. відповідає положенням п.10 Порядку №1359 розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, а тому такі облікові форми повинні бути оплачені розпорядником.

Відповідно до ч.2 ст. 218 Господарського кодексу України та ст.617 Цивільного кодексу України відсутність у боржника необхідних коштів не вважається обставиною, яка є підставою для звільнення боржника від виконання зобов'язання.

Законодавством не передбачена залежність відшкодування вартості послуг наданих пільговим категоріям громадян, від фактичного фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Також, Закон України Про залізничний транспорт та Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджені наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1196 від 27.12.2006, не передбачають жодного обмеження щодо надання послуг у разі відсутності коштів на зазначені цілі.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 10.10.2018 у справі №904/9488/17, постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.03.2020 у справі №904/94/19.

З огляду на викладене, враховуючи той факт, що відповідач, який є розпорядником бюджетних коштів, не провів розрахунків за пільгові перевезення окремих категорій громадян в повному обсязі, відповідно до вимог чинного законодавства - у останнього відсутні правові підстави для ухилення від обов'язку відшкодувати понесені позивачем витрати на перевезення пільговиків за 12 місяців 2017 року у загальному розмірі 406 596,18 грн.

Згідно зі ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку; зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 ЦК України.

Відповідно до приписів ст.ст.525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Між тим, як вбачається з матеріалів справ, і відповідачем, всупереч ст.ст. 13, 74 Господарського процесуального кодексу України належних у розумінні ч.1 ст.76 цього Кодексу належних доказів іншого до матеріалів справи не надано, відповідачем здійснено сплату компенсаційні виплати за пільговий проїзд залізничним транспортом окремих категорій громадян за період з січня по грудень 2017 року на суму 93 500,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №5909 від 05.12.2018, №6087 від 11.12.2018, №6416 від 26.12.2018 та №6427 від 27.12.2018.

Таким чином, враховуючи часткове відшкодування відповідачем компенсаційних виплат за пільговий проїзд залізничним транспортом окремих категорій громадян, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача збитків за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 406 596,18 грн. підлягають частковому задоволенню, а саме у розмірі 313 096,18 грн.

При цьому, посилання позивача про пропорційне розподілення отриманої від відповідача компенсації у розмірі 93 500,00 грн. між приміським та міжміським сполученням а саме у приміському сполученні - 28 050,01 грн. та міжміському - 65 449,99 грн. судом не приймаються до уваги, оскільки належних доказів такого розподілу матеріали спраи не містять.

Не заслуговують уваги посилання відповідача про сплив строку позовної давності відносно вимог позивача про збитків за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 406 596,18 грн., оскільки внаслідок часткової оплати витрат позивача за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік відповідачем 2 вчинено дії, що свідчать про визнання останнім свого боргу за спірним договором, отже враховуючи положення ст. 264 ЦК України, в даному випадку мало місце переривання строку позовної давності, з огляду на що, строк позовної давності за вимогою збитків за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 406 596,18 грн. грн. не сплив.

Судові витрати у відповідності до вимог п.2 ч.4 ст.129 Господарського процесуального кодексу України стягуються з відповідача на користь позивача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі ст.ст. 7, 13, 42, 86, 123, 127, 129, 210, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м. Київ в особі Регіональної філії “Донецька залізниця” Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м. Лиман Донецької області до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради Донецької області, м. Костянтинівка Донецької області про стягнення збитків за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 406 596,18 грн. - задовольнити частково.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради Донецької області (85113, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Громова, буд.14; код ЄДРПОУ 03197428) на користь Акціонерного товариства “Українська залізниця” (03680, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5, код ЄДРПОУ 40075815) в особі Регіональної філії “Донецька залізниця” акціонерного товариства “Українська залізниця” (84404, Донецька область, м. Лиман, вул. Привокзальна, 22; код ЄДРПОУ 40150216) збитки за пільгове перевезення пасажирів за 2017 рік у розмірі 313 096,18 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 4 696,18 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено у Східний апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення через Господарський суд Донецької області в порядку, передбаченому розділом ІV ГПК України.

Суддя О.В. Чернова

Повний текст рішення складено та підписано 02.06.2021 року.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/