Постанова від 03.06.2021 по справі 489/5555/20

03.06.2021

Справа №489/5555/20

Провадження №2-а/489/83/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2021 року м. Миколаїв

Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:

головуючого судді Румянцевої Н.О.,

із секретарем судового засідання - Бодюл А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області, інспектора відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламова Олександра Володимировича про скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності серії ДПО18 № 576817 від 26 жовтня 2020 року

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просив визнати протиправною та скасувати постанови інспектора відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламова О.В. серії ДПО18 № 576817 від 26.10.2020 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, передбачене ч. 1 ст. 140 КУпАП та провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити. Мотивуючи свої вимоги тим, що правопорушення передбаченого ч.1 ст.140 КУпАП, не вчиняв, винним себе не вважає та взагалі, не є суб'єктом даного правопорушення. Зазначив, що основні функції підприємства міського електротранспорту визначені п.1.6.1 Правил експлуатації трамвая та тролейбуса, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 10.12.1996 року №103 (надалі - Правила) та не зобов'язують підприємства міського електротранспорту здійснювати ремонт дорожнього покриття, а зобов'язують їх вивчати умови безпеки руху на маршрутах міського електротранспорту та в межах своєї компетенції вживати заходів щодо усунення недоліків та перешкод для руху міського електротранспорту. За стан безпеки автомобільних доріг несуть відповідальність, зокрема Миколаївська міська рада та її виконавчий комітет, відповідно до ст.6 Закону України «Про дорожній рух». Балансоутримувачем та замовником робіт щодо пошуку підрядників по здійсненню ремонту, реконструкції та благоустрою вулиць, автомобільних доріг, всієї вулично-шляхової мережі (ВШМ) м.Миколаєва виступає Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради. КП ММР «Миколаївелектротранс» не належить до дорожньо-експлуатаційних організацій до обов'язків якої віднесено здійснення ремонту і утримання дорожніх об'єктів, що перебувають у загальнодержавній власності. В м.Миколаєві такою організацією є Комунальне підприємство «Експлуатаційно лінійне управління автодоріг» (КП ММР «ЕЛУ автодоріг»). Фінансовим планом КП ММР «Миколаївелектротранс» на 2020 рік не передбачено видатків на утримання, ремонт асфальтобетонного покриття в міжколійному просторі проїзної частини доріг та утримання вулично-шляхової мережі.

Від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Зазначає, що 13, 15, 16 жовтня 2020 року інспекторами відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Миколаївській області, а також головним спеціалістом відділу з експлуатації комунальних об'єктів Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Осадчою М.А. було проведено комісійне обстеження ділянок вулично-шляхової мережі в Центральному районі, зокрема, вул. 1 Воєнної, вул. Потьомкінської, вул. Нікльської, вул. Мала Морська, вул. Колодязної, вул. 3 Воєнної. За результатами обстеження було складені відповідні акти обстеження ділянок вулично-шляхової мережі. В ході вказаних обстежень було виявлено численні недоліки на між колійному просторі трамвайного полотна: на деяких ділянках між колійний простір потребує капітального ремонту, наявні численні вибоїни в між колійному просторі. Про ці небезпечні ділянки доріг учасники дорожнього руху інформовані не були, не були встановлені тимчасові дорожні знаки та інші засоби регулювання дорожнього руху. Зазначені вище недоліки в утриманні трамвайних колій є прямими порушення норм та стандартів, що стосується безпеки дорожнього руху та безпосередньо створюють загрозу його безпеці. При здійсненні комісійного обстеження вищевказаних ділянок, виявлені пошкодження трамвайного полотна, перевищували допустимі норми, встановлені п.п.3.1.1, 3.1.2 ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди» та ДСТУ 2644-94 «Рейки та основні виробки рейкових скріплень (Терміни та визначення). Позивач, як відповідальна посадова особа КП ММР «Миколаївелектротранс» запрошувався до Управління патрульної поліції в Миколаївській області, що підтверджується письмовими повідомленнями, для складання відповідних матеріалів, передбачених ч.1 ст.140 КУпАП, але не з'являвся. Саме тому, за фактом порушення посадовими особами КП ММР «Миколаївелектротранс» вимог правил, норм та стандартів при утриманні дорожньої мережі було розпочато провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.140 КУпАП та за його результатами винесено постанову відносно ОСОБА_1 , якою накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 1020 гривень. Відповідно до п.2.27 Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м.Миколаєві, затверджених рішенням Миколаївської міської ради від 16.05.2013 року №28/10 зі змінами, адміністрація КП ММР «Миколаївелектротранс» зобов'язана утримувати в належному технічному стані покриття частини міжрейкового простору трамвайних колій на проїзних частинах вулиць.

Ухвалою суду від 20.04.2021, позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Статтею 268 ч. 3 КАС України встановлено, що неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.

Згідно ст. 269 у справах визначених зокрема ст. 286 КАС України заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).

Враховуючи наявність позовної заяви з викладеним обґрунтуванням та підставами для оскарження постанови, наявність відзиву, відсутності необхідності заслуховувати додаткові пояснення, з урахуванням особливого порядку розгляду даної категорії справ, суд не вбачає визначених нормами КАС України підстав для відкладання судового розгляду, та вважає за необхідне розглянути справи за наявними матеріалами без участі сторін по справі.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши обставини та дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що встановлені наступні факти та відповідні правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 25.01.2019 року перебуває на посаді виконуючого обов'язки директора Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» на підставі розпорядження Миколаївського міського голови № 22рк від 25.01.2019 року «Про покладення виконання обов'язків директора комунального підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс».

13, 15, 16 жовтня 2020 року інспекторами відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області спільно з головним спеціалістом відділу з експлуатації комунальних об'єктів ДЖКГ Миколаївської міської ради Осадчою М.А. проведено обстеження ділянки вулично-шляхової мережі в міжколійному просторі та приляганні до трамвайних колій по вул. Потьомкінської, вул. Малій Морській, вул. 1 Воєнній, вул. Колодязної, вул. 3 Воєнної, вул. Нікольської в Центральному районі м. Миколаєва, та на наслідками яких були складені Акти обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 13.10.2020, 15.10.2020, 16.10.2020 (далі - Акти обстеження).

Відповідно до Актів обстеження, забезпечення безпечного експлуатаційного стану ділянки дороги (вулиці) покладено на КП ММР «Миколаївелектротранс», директор - ОСОБА_2 .

Разом з цим, під час обстеження встановлено, що експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам п.п. 3.1.1, 3.1.2, 3.1.7, 3.1.8, 3.4.6, 3.4.7, 4.1.3, 4.1.4, 4.2.1, 4.2.2, 4.4.1, 4.4.5 ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану», що виразилось, зокрема, у наявності ямковості та вибоїн в міжколійному просторі та в прилеганні до трамвайних колій на вул. Потьомкінської, вул. Малій Морській, вул. 1 Воєнній, вул. Колодязної, вул. 3 Воєнної, вул. Нікольської Центрального району м. Миколаєва.

На підставі вказаних Актів обстеження інспектором відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламовим О.В. винесено постанову серії ДПО18 № 576817 а від 26.10.2020 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, винесену за ч. 1 ст. 140 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі 1 020 грн. за порушення п. 1.5. Правил дорожнього руху у зв'язку із невиконанням вимог ДСТУ 3587-97, ДСТУ 2644-94, ч. 3 ст. 12 Закону України «Про дорожній рух» що виразилося у наявності вибоїн (просідання) дорожнього покриття в міжколійному просторі, зазначених у Актах обстеження виїм.

Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 (із змінами та доповненнями).

Частиною 1 статті 140 КУпАП встановлено відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.

За приписами ч. 1 та 4 ст. 16 Закону України «Про автомобільні дороги» визначено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю. Проїзна частина доріг, штучні споруди (мости і шляхопроводи), технічні засоби організації дорожнього руху та зовнішнє освітлення на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів можуть передаватися безоплатно в державну власність, а також з державної в комунальну власність за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування та Кабінету Міністрів України.

Органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають зокрема за, стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів; якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів (п. 1 ст. 21 Закону України «Про автомобільні дороги»).

Статтею 9 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху віднесено, зокрема:

- розробка програм та здійснення заходів щодо розвитку, удосконалення, ремонту та утримання у безпечному для дорожнього руху стані доріг, вулиць та залізничних переїздів, зон відчуження;

- визначення структур управління, проектування, будівництва та утримання доріг, вулиць та залізничних переїздів;

- забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху;

- термінове усунення пошкоджень на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах;

- проведення лінійного аналізу аварійності на підвідомчих автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах;

- виявлення аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод і впровадження у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху;

- забезпечення роботи спеціалізованих служб по здійсненню заходів щодо організації дорожнього руху;

- своєчасне виявлення перешкод дорожньому руху та їх усунення, а у разі неможливості - невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами;

- організація виконання встановлених вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

- вирішення інших питань дорожнього руху згідно з чинним законодавством.

Як вбачається з положень ГСТУ 204.04.05.005-2004 «Колії трамвайні. Система технічного обслуговування та ремонту. Загальні положення», затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 10 грудня 2004 року № 219:

трамвайна колія - споруда, яка скеровує рух коліс трамвайних вагонів і сприймає від них навантаження. Складається з нижньої та верхньої будови, дорожнього покриття та колійних облаштувань;

трамвайне полотно - частина вулиці, дороги або поверхні землі на яких розміщена трамвайна колія у межах встановлених проектною документацією;

суміщене трамвайне полотно - трамвайна колія, полотно якої розміщено в одному рівні з проїзною частиною вулиці (дороги) і має дорожнє покриття, що допускає рух по ньому безрейкового транспорту;

система встановлює наступні види технічного обслуговування і ремонтів трамвайних колій: технічне обслуговування; профілактичний (поточний) ремонт; середній ремонт; капітальний ремонт; неплановий ремонт;

під час контролю трамвайної колії оцінка їх технічного стану здійснюється за результатами візуального огляду і прямих вимірювань. При цьому обов'язковій перевірці підлягають: стан рейок, рейкових скріплень, шпал, спецчастин, колійних облаштувань, дорожнього покриття, стиків, ширина колії, перевищення зовнішньої рейки над внутрішньою, просідання і перекоси, а також дотримання габаритних норм трамвайної колії та якість її утримання. Порядок і терміни проведення контролю за станом трамвайної колії, а також перелік посадових осіб, на яких покладається обов'язок щодо його здійснення встановлюється підприємством. У разі виявлення невідповідності технічного стану трамвайної колії встановленим вимогам, посадовими особами підприємства повинні вживатися заходи відповідно до вимог [2]. Усунення пошкодження колії, спецчастин та колійних облаштувань проводиться на неплановому або профілактичному (поточному) ремонтах;

для попередження та усунення несправностей під час ПР виконуються наступні роботи: усунення ослаблених рейкових скріплень (стикових та проміжних); заміна окремих відрізків рейок; відновлення, ремонт або заміна окремих конструктивних елементів колії; усунення місцевих просідань і перекосів колії; усунення місцевих відхилень по ширині колії; виправлення колій по шаблону та рівню з наступним підбиттям шпал в місцях ремонту; ремонт стиків, кріплень контррейок та охоронних рейок; ремонт спецчастин із заміною окремих деталей; регулювання та ремонт приводів переводу вістряків стрілок; регулювання та ремонт пристроїв електрообігрівання стрілок (у зимовий час); очищення та ремонт водовідвідних пристроїв; досипання шару баласту; частковий (ямковий) ремонт дорожнього покриття колії; ремонт або заміна окремих конструктивних елементів огорож з фарбуванням;

в окремих випадках, в залежності від характеру несправностей або руйнувань, під час НР виконують роботи з відновлення земляного полотна, верхньої будови колії, колійних облаштувань та споруд.

Відповідно до Додатку А «Розмежування трамвайного полотна і прилеглих до нього ділянок, а також відповідальності за їх утриманням» вказаного Галузевого стандарту:

п. А.1 межі трамвайного полотна встановлюються: на суміщеному та відокремленому трамвайному полотні на відстані 0,7 м від зовнішнього краю головок рейок, з обох боків колії; на власному трамвайному полотні, в межах основного майданчика земляного полотна та його схилів або на відстані 0,7 м від зовнішнього краю головок рейок з обох боків колії;

п. А.2 за стан трамвайної колії та колійних облаштувань відповідають трамвайні або трамвайно-тролейбусні підприємства.

Правила експлуатації трамвая та тролейбуса, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству № 103 від 10.12.1996 року, які діяли на момент спірних правовідносин, передбачають:

п. 2.2.1.2 до колійного господарства належать: постійні та тимчасові колії та колійні споруди;

п. 2.2.4.1 до верхньої будови трамвайної колії належать: рейки, контррейки, стикові та проміжні кріплення, колійні тяги, температурні компенсатори (зрівноважувальні пристрої), підрейкова основа - шпали, бруси, лежні, рами, баласт, а також спецчастини - стрілочні переводи та глухі перехрещення; крім того, на суміщеному та відокремленому полотні - дорожнє покриття; на мостах, шляхопроводах, естакадах та насипах - охоронні рейки та бруси;

п. 2.2.7.1 утримання та ремонт трамвайних колій повинні виконуватися відповідно до технічних умов, затверджених керівником підприємства міського електротранспорту. Роботи з догляду та ремонту колій повинні виконуватися із застосуванням засобів механізації персоналом дистанцій (ділянок), колій за планом, який затверджується начальником служби колії;

п. 2.2.7.6 для забезпечення безперебійного та безпечного руху трамвайних поїздів колії та колійне господарство повинні оглядатися робітниками та технічним персоналом служби колії за затвердженим начальником служби графіком. Обов'язково перевіряються: стан рейок та рейкових кріплень; ширина колії на прямих та кривих ділянках та на спеціальних частинах; стан шпал; перевищення зовнішньої рейки над внутрішньою; наявність просідань та перекошень колії; стан збірних та зварних стиків (збіг робочих кантів, щільність кріплення, цільність зварних стиків, справність електричних стикових з'єднань); справність спеціальних частин (стрілок, хрестовин, компенсаторів); якість очищення рейок, рейкового полотна, кюветів, каналів водовідведення та приймальних дощових колодязів, розташованих поблизу трамвайної колії; якість змащування рейок на кривих ділянках колії; якість дорожнього покриття у межах трамвайної колії.

Крім того, рішенням Миколаївської міської ради від 19.04.2007 року № 12/21 затверджено «Правила благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві», до яких відповідним рішенням Миколаївської міської ради від 16.05.2013 року за № 28/10 внесено зміни та викладено ці правила у новій редакції, відповідно до якої пунктом 2.27 встановлено, зокрема, що адміністрація КП ММР «Миколаївелектротранс» зобов'язана утримувати в належному технічному стані покриття частини міжрейкового простору трамвайної колії на проїзній ділянці вулиці.

Отже, трамвайна колія, що знаходиться у м. Миколаєві, зокрема, по вул. Потьомкінської, вул. Малій Морській, вул. 1 Воєнній, вул. Колодязної, вул. 3 Воєнної, вул. Нікольської перебуває на балансі саме у КП Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», яке зобов'язано утримувати в належному технічному стані покриття частини міжрейкового простору трамвайної колії на проїзній ділянці вулиці.

Разом з тим, ч. 3 ст. 12 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані, зокрема:

- забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

- при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху;

- виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки;

- своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.

Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про дорожній рух»).

У пункті 11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року № 198 встановлено, що власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані: своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху; постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух; вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях і виникнення інших перешкод у дорожньому русі й разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху і за погодженням з Державтоінспекцією оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху; відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізних переїздів.

Вказані правила є обов'язковими для їх власників або уповноважених ними органів, організацій, що здійснюють ремонт і утримання дорожніх об'єктів і користувачів (п. 1 зазначених Правил).

З урахуванням викладеного, саме КП Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», на балансі якого знаходяться відповідні трамвайні колії, зобов'язане забезпечити безпеку дорожнього руху на ділянці в місцезнаходженні вказаних вибоїн, ям, та є відповідальним за утримання дорожнього покриття між трамвайними рейками (в міжколійному просторі).

Аналізом вище наведених вимог нормативних актів повністю спростовуються доводи адміністративного позову в частині того, що ОСОБА_1 , як директор КП ММР «Миколаївелектротранс», відповідно до своїх посадових обов'язків не несе відповідальність за утримання меж трамвайної колії.

З приводу притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 140 КУпАП, суд зазначає наступне.

Так, звертаючись з даним адміністративним позовом до суду, позивач посилається, як на підставу для визнання протиправною та скасування зазначеної постанови на відсутність своєї вини у вчиненні вказаного правопорушення - зазначав, що він не відповідає за стан дорожнього покриття між рейками.

Предмет доказування у справі про адміністративні правопорушення становлять обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення. Доказами ж в справі про адміністративне правопорушення, як зазначалося вище, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність події адміністративного правопорушення, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Пунктом 1.5 Правил дорожнього руху передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

На виконання п. 3 розділу ІІ «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» (затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395, зареєстрованої в Мінюсті України 10.11.2015 року за № 1408/27853), Акти обстеження ділянки вулично-шляхової мережі містять відповідні заміри пошкодження асфальтного покриття в міжколійному просторі по вул. Потьомкінської, вул. Малій Морській, вул. 1 Воєнній, вул. Колодязної, вул. 3 Воєнної, вул. Нікольської, які загрожують безпеці дорожнього руху.

Отже, досліджені обставини, а саме місце знаходження вибоїн та ям в міжрейковому просторі на суміщеному трамвайному полотні, в сукупності з наведеними вище положеннями нормативних актів дають підстави зробити висновок, що саме КП ММР «Миколаївелектротранс», на балансі якого знаходяться відповідні трамвайні колії, зобов'язане забезпечити безпеку дорожнього руху на ділянці в місці знаходженні вказаних вибоїн, ям, та є відповідальним за утримання дорожнього покриття між трамвайними рейками (в міжколійному просторі).

Наведені вище обставини в їх сукупності та взаємозв'язку дають підстави зробити висновок, що саме ОСОБА_1 , як виконуючий обов'язки директора КП ММР «Миколаївелектротранс», до компетенції якого відноситься додержання правил, норм і стандартів при утриманні трамвайної колії у м. Миколаєві, винен у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 140 КУпАП, а за таких обставин інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламов О.В. обґрунтовано визнав ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КУпАП.

Отже, з огляду на встановлення допущення позивачем правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КУпАП, за яке його притягнуто до адміністративної відповідальності оскарженою постановою інспектора відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламова О.В., суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову з огляду на його необґрунтованість.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 242-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області, інспектора відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламова Олександра Володимировича про скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності серії ДПО18 № 576817 від 26 жовтня 2020 року - відмовити.

Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.

Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності з п. 15.5 Розділу ХІІІ Кодексу про адміністративне судочинство України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні подаються учасниками справи через Ленінський районний суд міста Миколаєва або в порядку статті 297 КАС України безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції, місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Новозаводська, 1-Б/1;

Відповідач: інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Миколаївській області Харламов Олександр Володимирович, місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Новозаводська, 1-Б/1.

Суддя Ленінського районного

суду міста Миколаєва Н.О. Рум'янцева

Повний текст судового рішення складено «03» червня 2021 року.