Ухвала від 18.05.2021 по справі 183/2203/20

Справа № 183/2203/20

№ 2/183/666/21

УХВАЛА

18 травня 2021 року м. Новомосковськ Дніпропетровська область

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Городецького Д.І.,

з секретарем судового засідання Березою І.П.

за участю:

відповідача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Українська страхова група» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,

ВСТАНОВИВ:

в провадженні Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває цивільна справа за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Українська страхова група» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

В підготовчому засіданні представник відповідача ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить забезпечити докази по справі, шляхом витребування у Товариство з обмеженою відповідальністю «Страхова компанія «Ю.ЕС.АЙ», місцезнаходження за адресою: м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, будинок 4, корпус 6А належним чином завірену копію справи за страховим випадком, який відбувся 23.03.2018 року в наслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю забезпеченого транспортного засобу автомобіля «LDV 3500 Convoy» державний номерний знак НОМЕР_1 , відповідальність якого відповідно до полісу №АМ /2064564 обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів застрахована саме Товариством з обмеженою відповідальністю «Страхова компанія «Ю.ЕС.АЙ».

Вислухавши думки учасників, дослідивши матеріали справи, клопотання про витребування доказів, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно до ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч.1, 6, 7 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Враховуючи наявність у відповідача складнощів у поданні доказів, для всебічного і повного розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Страхова компанія «Ю.ЕС.АЙ», місцезнаходження за адресою: м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, будинок 4, корпус 6А належним чином завірену копію справи за страховим випадком, який відбувся 23.03.2018 року в наслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю забезпеченого транспортного засобу автомобіля «LDV 3500 Convoy» державний номерний знак НОМЕР_1 , відповідальність якого застрахована відповідно до полісу №АМ /2064564 обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, оскільки дані докази є необхідними для вирішення справи по суті.

Керуючись ст.ст. 76, 84, 258-261, 352-354 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Страхова компанія «Ю.ЕС.АЙ», місцезнаходження за адресою: м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, будинок 4, корпус 6А надати на адресу суду належним чином завірену копію справи за страховим випадком, який відбувся 23.03.2018 року в наслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю забезпеченого транспортного засобу автомобіля «LDV 3500 Convoy» державний номерний знак НОМЕР_1 , відповідальність якого застрахована відповідно до полісу №АМ /2064564 обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.

Ухвала про забезпечення доказів (крім забезпечення доказів шляхом допиту свідків, призначення експертизи, огляду доказів) є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Судом роз'яснюється, що відповідно до ч.1 ст.148 ЦПК України, за невиконання ухвали про забезпечення доказів у встановлений судом строк суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути поданою до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Д.І. Городецький

Попередній документ
97407475
Наступний документ
97407477
Інформація про рішення:
№ рішення: 97407476
№ справи: 183/2203/20
Дата рішення: 18.05.2021
Дата публікації: 07.06.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (21.04.2020)
Дата надходження: 21.04.2020
Предмет позову: відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП
Розклад засідань:
02.07.2020 16:30 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
24.09.2020 08:15 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
25.11.2020 09:00 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
18.02.2021 16:30 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
09.04.2021 14:30 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
18.05.2021 08:15 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
05.08.2021 08:10 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області