Ухвала від 02.06.2021 по справі 766/9040/21

Справа №766/9040/21

н/п 1-в/766/525/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.06.2021 року м. Херсон

Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

Головуючого судді: ОСОБА_1

за участю секретаря: ОСОБА_2

представника поліції: ОСОБА_3

засудженого: ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання начальника Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області Херсонського районного управління поліції відділення № 1 про продовження адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець м. Херсона, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області (далі - Херсонський РУП) звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду по відношенню до ОСОБА_4 обґрунтування подання посилається на ту обставину, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, постійної роботи немає, на життя заробляє тимчасовими заробітками, за місцем проживання характеризується негативно. Має вузьке коло друзів, підтримує стосунки з раніше судимими особами, та особами, які ведуть антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями, протягом 2021 р. неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Так, представник Херсонського РУП подання підтримав, просив задовольнити його з викладених у ньому підстав. Зазначив, що ОСОБА_4 за 2021 рік був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності, на шлях виправлення не став.

ОСОБА_4 з поданням Херсонського РУП погодився повністю.

Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше

терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_4 у минулому неодноразово судимий.

Крім того, у продовж 2021 року перебуваючи під адміністративним наглядом останній дев'ять разів притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку. Враховуючи наведене, а також те, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, офіційного постійного місця роботи немає, перебуває на обліку як особа, яка притягувалася до адміністративної та кримінальної відповідальності, суд вважає за необхідне застосувати продовжити останньому адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців з застосуванням відповідних обмежень, оскільки існують належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, а тому існують достатньо підстав, визначені п. «б» ст. 6 Закону для продовження адміністративного нагляду відносно нього.

Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 4 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 06 (шість) місяців.

Застосувати до ОСОБА_4 під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:

- заборона виходу з квартири (будинку) за місцем проживання в період часу з 22:00 години до 06:00 години наступного дня;

- заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу органів поліції;

Роз'яснити ОСОБА_4 що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

СуддяОСОБА_1