Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/243/21
Провадження по справі № 3/281/206/21
03 червня 2021 року смт Лугини
Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Данчук В. В. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Лугинським РВ УМВС України в Житомирській області 03.02.2001 року, непрацюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,
До Лугинського районного суду Житомирської області від Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 079492 від 26.04.2021 року, ОСОБА_1 26.04.2021 року близько 16 год. 50 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , не виконала батьківських обов'язків по вихованню дітей, не забезпечивши належних умов проживання і приладдям для навчання неповнолітніх ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП.
У судові засідання призначені на 13.05.2021 року та 03.06.2021 року ОСОБА_1 не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлена.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 079492 від 26.04.2021 року, зазначено місце проживання та номер телефону ОСОБА_1 . За даною адресою надсилалися судові повістки, а також зроблено телефонограму та надіслано SMS про виклик ОСОБА_1 в судове засідання.
Знаючи про те, що відносно неї складено протокол за вчинення адміністративного правопорушення, а також отримавши телефонограму та SMS повідомлення про виклик до суду, ОСОБА_1 не цікавиться проходженням в суді справи щодо неї.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року, у справі «Смірнов проти України» зазначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Таким чином не прибуття у судові засідання ОСОБА_1 розцінюю, як спосіб затягнути розгляд справи зловживаючи своїми процесуальними правами.
З огляду на зазначене, керуючись ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 за наявними матеріалами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 26.04.2021 року близько 16 год. 50 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , не виконала батьківських обов'язків по вихованню дітей, не забезпечивши належних умов проживання і приладдям для навчання неповнолітніх ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Вина ОСОБА_1 у скоєнні інкримінованого діяння, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 079492 від 26.04.2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 26.04.2021 року, копією акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 26.04.2021 року, фотокартками.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 КУАП правопорушенням є ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Суд вважає доведеним поза розумним сумнівом, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП, а саме: ОСОБА_1 ухилилася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення належних умов проживання та виховання своїх неповнолітніх дітей.
За таких обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП, як невиконання матір'ю обов'язків щодо виховання дітей.
Оскільки санкція ч. 1 ст. 184 КУпАП є альтернативною, суд враховуючи обставини вчинення адміністративного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Таке адміністративне стягнення, за глибоким переконанням суду, буде необхідним та достатнім для досягнення мети адміністративного стягнення передбаченого ст. 23 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 184, 283, 284, 294 КУпАП України, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду через Лугинський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення судового збору - 3 місяці.
Суддя: В. В. Данчук