02.06.2021
Справа № 431/2745/21
Провадження №3/431/341/21
02 червня 2021 року м. Старобільськ Луганської області
Суддя Старобільського районного суду Луганської області Рукас О.В., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 175319 від 22.05.2021 року та долучені до нього матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Білокуракине, Луганської області, громадянина України, водія ВАТ «Білокуракінське автопідприємство», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
01.06.2021 року до Старобільського районного суду Луганської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 175319 від 22.05.2021 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 22.05.2021 року в с. Підгорівка, Луганської області по вул. Інтернаціональній на проти будинку 91, гр. ОСОБА_1 керував транспортним MERSEDES-BENS 308D д.н НОМЕР_1 , яке використовується для надання послуг з перевезення пасажирів за маршрутом «Старобільськ-Білокуракіне», та перевозив 24 (двадцять чотири) пасажири, у кількості більшій ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою ТЗ, а саме, згідно даних свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, повинно бути 19 (дев'ятнадцять) сидячих місць з сидінням для водія, чим порушив п.8, п.3, постанови КМУ № 1263 від 09.12.2020 року.
Згідно ст.278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При підготовці справи до розгляду було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП та підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки поліцейським старшим інспектором ВБОР УПП в Луганській області старшим лейтенантом поліції Сафроновим Є.Ю. до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 175319 від 22.05.2021 року, не було надано відеозапис з нагрудної камери DSJX х 300107_ВВ 0107, який зазначений у протоколі, як такий що до нього додається, відсутня копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, що підтверджує кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою ТЗ, відсутні пояснення ОСОБА_1 на окремому аркуші, та відсутні дані, які характеризують особу ОСОБА_1 (характеристика, відомості про сімейний, майновий стан тощо), які згідно ст.33 КУпАП мають обов'язково враховуватись при накладенні адміністративного стягнення. Також, до протоколу про адміністративне правопорушення ГР № 175319 від 22.05.2021 не надано будь-яких інших доказів, які б доводили вину ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ч.1 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення справи про адміністративні правопорушення розглядаються у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Так, згідно з п. 9 розділу II "Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції" при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема у графі "до протоколу додається" - зазначається пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення), однак, у матеріалах справи відсутні вказані документи.
Таким чином, до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 175319 від 22.05.2021 рокуне були долучені інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рапорти працівників поліції, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення), що є порушенням вимог ст. 15 Інструкції. Відсутній відеозапис з нагрудної камери DSJX х 300107_ВВ 0107, який додається до протоколу, відсутні пояснення ОСОБА_1 на окремому аркуші, та відсутні дані, які характеризують особу ОСОБА_1 (характеристика, відомості про сімейний, майновий стан тощо), які згідно ст.33 КУпАП мають обов'язково враховуватись при накладенні адміністративного стягнення.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються у тому числі «інші відомості, необхідні для вирішення справи».
У зв'язку з вищевикладеним суддя позбавлений можливості прийняти законне, обґрунтоване та об'єктивне рішення по справі та вважає за необхідне повернути дану адміністративну справу до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції - для доопрацювання.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення справи про адміністративні правопорушення розглядаються у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Зазначаємо, що главою 19 Розділу IV Кодексу України про адміністративні правопорушення регламентується порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення та вимоги до нього, тому для прийняття законного та об'єктивного процесуального рішення по справі необхідно привести матеріали справи у відповідність до норм чинного КУпАП.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суддя вважає, що провести розгляд справи та винести законне і обґрунтоване рішення, без усунення вказаних недоліків не можливо, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції областідля оформлення належним чином.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний протокол серії ГР № 175319 від 22.05.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП та додані до нього матеріали повернути до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліціїдля належного оформлення та усунення зазначених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Рукас