Справа № 648/1465/21
Провадження № 3/648/431/21
03 червня 2021 року смт. Білозерка
Суддя Білозерського районного суду Херсонської області Сокирко Л.М., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «ВКП Екологія Плюс», за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 164 КпАП України,
До суду на розгляд надійшли матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 164 КпАП України відносно ОСОБА_1 , який 19 травня 2021 року о 10 год. порушив порядок провадження господарської дяльності без одержання документів дозвільного характеру - висновків оцінки впливу на довкілля та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Частиною 1 статті 256 КпАП України вказано, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до вимог КпАП України, матеріали справи про адміністративні правопорушення повинні містити докази скоєного правопорушення, а протокол відповідати вимогам статті 256 КпАП України, при цьому в протоколі повинно бути чітко зазначено суть адміністративного правопорушення та до протоколу повинні бути додані матеріали, які підтверджують факт вчинення правопорушення.
Диспозиція статті 164 КпАП України передбачає «Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди)».
Санкція вище згаданої статті передбачає накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
У відповідності до приписів статті 248 КпАП України суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Водночас слід зазначити, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за статтею 164 КпАП України не містять доказів інкримінованого йому правопорушення.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № 001458 від 19 травня 2021 року відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог КпАП України.
Крім того, до протоколу не додано документів на підтвердження займаної ОСОБА_1 посади. Прізвище особи яка притягується до адміністративної відповідальності не відповідає прізвищу особи, матеріали відносно якої надсилаються до суду, яке зазначене у супровідному листі.
За вказаних обставин суд позбавлений можливості об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти рішення про наявність чи відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 164 КпАП України, у зв'язку з чим матеріали підлягають поверненню для дооформлення і усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись статтями 164, 256, 280, 283 КпАП України,
Матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 164 КпАП України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути до Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області), місцезнаходження: 73003, місто Херсон, провулок Козацький, 10, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Сокирко Л.М.