Рішення від 03.06.2021 по справі 600/1461/21-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/1461/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

І. РУХ СПРАВИ

1.1. ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач або ГУ ПФУ в Чернівецькій області), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, викладене у листі № 2400-1706-8/35759 від 16.12.2020р., яким відмовлено у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років без обмеження максимальним розміром з розрахунку 90% від суми заробітної плати, та здійснено перерахунок в розмірі 60% заробітної плати з обмеженням її 10 прожитковими мінімумами;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років без обмеження її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність, та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 р., без обмеження її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами.

1.2. Ухвалою суду від 01.04.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА АРГУМЕНТИ СТОРІН

2.1. Відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ) позивачу з 07.11.1996 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 75% від заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури на час призначення пенсії.

2.2. 01.12.2020 року позивач звернувся до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою про перерахунок пенсії у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження її граничного розміру на підставі виданої йому Чернівецькою обласною прокуратурою довідки. Листами від 16.12.2020 року № 2400-1706-8/35759 позивача повідомлено про те, що на підставі його заяви та довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 р. йому з 01.01.2020 року проведено перерахунок раніше призначеної пенсії в розмірі 60 відсотків від суми заробітної плати.

2.3. Своє рішення пенсійний фонд мотивував тим, що Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р (11)2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII (далі - Закон №1697-VII), яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України зі встановлення наступного порядку його виконання.

Позиція позивача

2.4. Позивач вважає рішення відповідача щодо проведення перерахунку його пенсії в розмірі 60 відсотків від суми заробітної плати протиправними з огляду на те, що таке порушують його конституційні права на соціальний захист і належне пенсійне забезпечення.

2.5. На переконання позивача, з моменту призначення йому пенсії згідно із Законом №1789-ХІІ, до статті 50-1 вказаного Закону неодноразово вносилися зміни, які звужували зміст та обсяг існуючих прав та свобод, однак такі зміни набирали чинності після призначення їй пенсії, а тому не можуть застосовуватися до неї.

2.6. За таких обставин, вказує, що відповідач при здійсненні перерахунку пенсії, не взяв до уваги те, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма закону, що визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсії, яка діяла на момент призначення пенсії, а не на дату звернення з заявою про проведення такого перерахунку. Зокрема, вважає, що на момент призначення йому пенсії, порядок та підстави перерахунку пенсії були визначені частинами 12 та 17 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ.

2.7. Поряд з цим, позивач зазначає, що Рішенням Конституційного Суду України №7-р(II)/2019 від 13.12.2019 року у справі №3-209/2018(2413/18, 2807/19), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року, відтак вказана норма не підлягає застосуванню в редакції, за якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Натомість, з 13.12.2019 року підлягає застосуванню частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року в первинній редакції.

Позиція відповідача

2.8. 20.04.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно змісту якого представник відповідача заперечує щодо задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

2.9. Так, вказує, що 02.12.2020 позивач звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про здійснення перерахунку пенсії відповідно до довідки прокуратури Чернівецької області від 27.10.2020 року № 21-490 вих-20. Листом від 16.12.2020 року №2400-1706-8/35759 ГУ ПФУ в Чернівецькій області повідомило позивача про здійснення перерахунку пенсії.

2.10. Зазначає, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 року щодо невідповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VII призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставина, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшення розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому ч. 2, ч. 3 та ч. 4 ст.86 Закону №1697-VII, при звільненні з роботи або за кожні 2 відпрацьовані роки.

2.11. Згідно з наказом Генерального прокурора від 08.09.2020 року № 414 "Про день початку роботи обласних прокуратур" 11.09.2020 року визначено днем початку роботи обласних прокуратур, з зазначеної дати здійснюється оплата праці прокурорів обласних прокуратур та спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах обласних прокуратур) відповідно до ст. 81 Закону №1697-VII та надаються довідки про заробітну плату для перерахунку пенсій.

2.12. Враховуючи зазначене вище, перерахунок пенсії прокурорам обласних прокуратур здійснюється з 01.10.2020 року на підставі наданих довідок про заробітну плату.

2.13. Відповідно до ч.2 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" пенсія обчислюється в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

2.14. Враховуючи вище викладене, перерахунок пенсії позивачу згідно з довідкою про розмір заробітної плати Чернівецької обласної прокуратури від 27.10.2020 року за №21-490 вих.-20, проведено з 01.10.2020 року в розмірі 60 відсотків від суми заробітку, з якої було сплачено єдиний страховий внесок, тобто - 75000,00 грн., що дорівнює 45000,00 грн.

2.15. Щодо вимоги позивача виконати перерахунок пенсії без обмеження граничного розміру, стверджує наступне. Частиною 18 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Аналогічні вимоги було встановлено також ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991. При цьому, Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, затверджено з 01.07.2020 року в розмірі 1712,00 грн., а з 01.12.2020 року - 1769,00 грн.

2.16. Відтак, після проведеного перерахунку, розмір пенсії позивача з 01.10.2020 року становить 17120,00 грн., а з 01.12.2020 року складає 17690,00 грн.

2.17. При цьому, Рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 №6-Р/2020 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідні положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

2.18. Враховуючи вищенаведені факти, вважаємо, що в діях органу Пенсійного фонду не вбачається протиправних дій по відношенню до ОСОБА_1

ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

3.1. З матеріалів справи та з аргументів сторін судом встановлено, що ОСОБА_1 з 07.11.1996 року перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог статті 50-1 Закону №1789-XII. Пенсія призначена позивачу в розмірі 75% від середньомісячного заробітку, що підтверджується протоколом про призначення пенсії (а.с. 25).

3.2. В подальшу, пенсія позивача перераховувалася в розмірі 90% від середньомісячного заробітку, що підтверджується, зокрема, згідно наявного у матеріалах справи розрахунку пенсії від 17.11.2020 року (а.с. 28).

3.3. 27.10.2020 року, на підставі рішення Конституційного Суду України від 26.03.2020 року №6-р/2020, Чернівецькою обласною прокуратурою позивачу видано довідку № 21-490 вих-20 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) (а.с. 14).

3.4. 01.12.2020 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Чернівецькій області із заявою про здійснення перерахунку пенсії за вислугу років пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати Чернівецької обласної прокуратури від 27.10.2020 року № 21-490 вих-20 без обмеження максимального розміру з розрахунку 90% від суми середньомісячного заробітку (а.с. 11).

3.5. Листом від 16.12.2020 року № 2400-1706-8/35759 ГУ ПФУ в Чернівецькій області позивача повідомлено про те, що на підставі його заяви та довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 р. йому з 01.01.2020 року проведено перерахунок раніше призначеної пенсії в розмірі 60 відсотків від суми заробітної плати (а.с. 13).

ІV. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ПОЗИЦІЯ СУДУ

4.1. Конституцією України закріплено, що людина визнається найвищою соціальною цінністю в Україні - в соціальній і правовій державі, в якій визнається і діє принцип верховенства права (статті 1, 3 та 8).

4.2. Право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державною і, за жодних умов не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України (статті 22 та 64).

4.3. Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

4.4. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом (стаття 46 Конституції України).

4.5. Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих на час призначення пенсії позивачу визначався статтею 50-1 Закону № 1789-XII.

4.6. За приписами частини 1 статті 50-1 Закону № 1789-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

4.7. Окрім цього, приписами вказаної статті Закону № 1789-XII визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

4.8. Таким чином, станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно Закону № 1789-XII, на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

4.9. 14.10.2014 року прийнято Закон №1697-VII, який набрав чинності 15.07.2015 року та на цій підставі втратила чинність частина 18 статті 50-1 Закону №1789-XII.

4.10. Разом з цим, порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури урегульовано статтею 86 Закону від 14.10.2014 року №1697-VII, відповідно до частини 20 якої (в первинній редакції) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

4.11. Надалі, Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року №76-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 року (далі - Закон від №76-VIII) до частини 18 статті 50-1 Закону №1789-XII (в редакції Закону №3668-VI) та до частини 20 статті 86 Закону №1697-VII внесено зміни, зокрема, вказані частини викладено у однакових редакціях: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

4.12. Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону №1697-VII попередній Закон від 05.11.1991 року №1789-XII із змінами частково втратив чинність, крім частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 Закону.

4.13. Пунктом 16 Прикінцевих положень Закону №76-VIII зобов'язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, тобто до кінця січня 2015 року, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, у тому числі щодо визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.

4.14. Окрім цього, 11.10.2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VIII, яким викладено у новій редакції, зокрема, пункт 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якого у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до Закону України "Про прокуратуру", її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується. Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

4.15. Станом на дату звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, положення статі 50-1 Закону №1789-XII (крім частин третьої, четвертої, шостої, одинадцятої) втратили чинність згідно з Законом №1697-VII. Визначення умов і порядку перерахунку пенсій, призначених працівникам прокуратури, за вказаним Законом віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України.

4.16. Згідно з частиною 20 статті 86 Закону №1697-VII (зі змінами згідно Закону №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

4.17. Однак, Кабінетом Міністрів України не прийнято жодного нормативно-правового акта, який би регулював умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.

4.18. Суд зазначає, що відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури (як було передбачено частиною 18 статті 50-1 Закону №1789-XII, а потім частиною 20 статті 86 Закону від 14.10.2014 р. № 1697-VII (зі змінами згідно Закону №76-VIII) зумовлювало неможливість проведення органами Пенсійного фонду перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.

4.20. Аналогічні правові висновки були викладені у постановах Верховного Суду від 27.03.2018 року по справі №127/11766/16-а, від 14.02.2018 року по справі №569/5531/16-а, від 22.08.2018 року по справі №754/15912/16-а тощо.

4.21. Так, постановою Верховного Суду від 24.04.2019 року у справі №826/8546/18 залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.11.2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.01.2019 року, якими визнано протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України в частині неприйняття порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури та зобов'язано Кабінет Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання рішенням законної сили вжити заходів та прийняти рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

4.22. У пункті 54 вказаної постанови Верховний Суд звертає увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом від 14.10.2014 року №1697-VII покладено саме на відповідача, що у свою чергу, призвело до неможливості пенсійними органами провести перерахунок пенсій працівникам прокуратури та численних звернень пенсіонерів до суду щодо оскарження таких дій територіальних управлінь Пенсійного фонду України.

4.23. Рішенням Другого сенату Конституційного Суду України №7-р(II)/2019 від 13.12.2019 року визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини 20 статті 86 Закону №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

4.24. Положення частини 20 статті 86 Закону №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втратило чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

4.25. Згідно частиною 2 статті 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

4.26. Відповідні закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані за рішеннями Конституційного Суду України неконституційними, не підлягають застосуванню як такі, що втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність (абзац 6 пункт 4 Рішення Конституційного Суду України у Справі №1-31/2000 від 14.12.2000 про порядок виконання рішень Конституційного Суду України).

4.27. Отже, правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України Рішення №7-р(II)/2019 від 13.12.2019 року, є втрата чинності із 13.12.2019 року норм частини 20 статті 86 Закону №1697-VII.

4.28. Конституційний Суд України в пункті 3 вказаного рішення по справі №7-р(II)/2019 від 13.12.2019 року установив такий порядок виконання ухваленого Рішення:

- частина 20 статті 86 Закону від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина 20 статті 86 Закону від 14.10.2014 №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

" 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

4.29. У своєму рішенні Конституційний Суд України зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону. Частина 20 статті 86 Закону в первинній редакції передбачала низку підстав для перерахунку призначених пенсій. Проте згідно з чинною редакцією оспорюваного положення Закону умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури вже не врегульовуються Законом, а повноваження щодо їх визначення делеговано Кабінету Міністрів України. Враховуючи міжнародні стандарти діяльності органів прокуратури та юридичні позиції Конституційного Суду України, метою нормативного регулювання, зокрема питань соціального захисту працівників прокуратури, є уникнення втручання інших органів влади в діяльність прокуратури з метою додержання принципу поділу влади та закріплення виключно на рівні закону питань пенсійного забезпечення працівників прокуратури. До повноважень Кабінету Міністрів України законодавець відніс право визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури без закріплення на законодавчому рівні відповідних критеріїв, чим поставив у залежність фінансування пенсійного забезпечення прокурорів від виконавчої влади. Таке нормативне регулювання призводить до втручання виконавчої влади в діяльність органів прокуратури, а також до недотримання конституційної вимоги щодо здійснення органами державної влади своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

4.30. Конституційний Суд України констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.

4.31. Разом з цим, Закон №1697-VII з 13.12.2019 року не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

4.32. Тому, відсутність визначеного Кабінетом Міністрів України умов і порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не можу бути підставою для не здійснення перерахунку пенсії таким особам.

4.33. Натомість підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

4.34. Суд зазначає, що Постановою №657, яка набрала законної сили 06.09.2017 року, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.

4.35. А отже, вказана постанова, є підставою для проведення перерахунку пенсії за вислугу років позивача.

4.36. Таким чином, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі Постанови №657 та ухваленням Конституційним Судом України рішення №7-р(ІІ)/2019, позивач набув право на перерахунок пенсії, починаючи з 13.12.2019 року.

4.37. Поряд з цим, суд звертає увагу на те, Законом України № 79-VIII від 28.12.2014 р. Розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26 згідно із яким, норми і положення статті 81, частин шістнадцятої, сімнадцятої, вісімнадцятої статті 86, пунктів 13, 14 розділу XIII «Перехідні положення» Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

4.38. Тобто, правове регулювання щодо перерахунку пенсій, призначених працівникам прокуратури знову зазнало змін.

4.39. Однак, Рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 №6-Р/2020 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

4.40. Мотивуючи ухвалення такого рішення Конституційний Суд України вказав, що наділивши Кабінет Міністрів України повноваженнями встановлювати порядок та розміри заробітної плати прокурора, законодавець запровадив відмінне від передбаченого положеннями статті 81 Закону нормативне регулювання заробітної плати прокурора.

Таким чином, Конституційний Суд України вважає, що окреме положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу, згідно з яким норми і положення статті 81 Закону застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, спричиняє юридичну невизначеність при застосуванні зазначених норм Кодексу та Закону, а отже, є таким, що суперечить принципу верховенства права, передбаченого частиною першою статті 8 Конституції України.

4.41. Разом з цим, у цій справі варто зазначити, що пенсійний орган фактично погоджується з наявністю у заявника права на перерахунок пенсії, оскільки такий перерахунку було здійснено з 01.01.2020 року на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року.

Однак, на переконання відповідача, розмір пенсії має обраховуватися з розрахунку 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати.

4.42. Натомість, щодо такої позиції відповідача стосовно того, що відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ на даний час пенсія обчислюється в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, суд зазначає, що наведений розмір (60%) стосується призначення пенсії, а не її перерахунку.

4.43. На момент призначення пенсії позивачеві (у 1996 році), максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 50-1 Закону №1789-XII, не повинен був перевищувати 75 % від суми місячної (чинної) заробітної плати працівників прокуратури, і саме з урахуванням даного максимального розміру пенсії позивачеві призначена пенсія за вислугу років.

4.44. В подальшу, як встановлено судом, пенсію позивачу перераховано з урахуванням 90 % від суми місячної (чинної) заробітної плати працівників прокуратури.

4.45. Однак, з 01.10.2020 року при здійсненні перерахунку пенсії позивача процентне відношення пенсії до суми місячної (чинної) заробітної плати працівників прокуратури зменшено до 60 %.

4.46. Тобто, внаслідок внесення змін до статті 50-1 Закону №1789-XII, а також набрання чинності Законом №1697-VII рівень фінансового забезпечення пенсіонерів, яким призначена пенсія відповідно до Закону №1789-XII, в частині визначення максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, погіршився.

4.47. Разом з цим, стаття 86 Закону №1697-VII врегульовує порядок призначення пенсій, а не її перерахунок. Слова "призначення" та "перерахунок" не є тотожними і відповідно носять різний зміст. Зокрема, під "призначенням" в Законі №1697-VII необхідно розуміти первинні дії органів Пенсійного фонду України щодо соціально-фінансового забезпечення особи, яка вийшла на пенсію, тоді як, під "перерахунком" необхідно розуміти вторинні дії органів Пенсійного фонду України щодо поліпшення соціально-фінансового забезпечення особи. Призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення.

4.48. При цьому, враховуючи соціальну спрямованість держави, базові гарантії позивача при призначенні пенсії не можуть бути звужені в подальшому, при здійсненні перерахунку пенсії. Зазначене твердження, обґрунтоване положеннями статті 22 Конституції України відповідно до якої, закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані та при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.

4.49. Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції. Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

4.50. У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян, як і під час проходження служби, так і після її закінчення, зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

4.51. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто, комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

4.52. За таких обставин, суд вважає, що при розрахунку розміру пенсії на підставі довідки уповноваженого органу максимальний її розмір має обраховуватися із вказаного у довідці про заробітну плату, але виходячи із розміру пенсії у відсотках (у нашому випадку 90%), право на які особа набула на момент призначення пенсії або ж подальших перерахунків і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві. Таким чином, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір місячної заробітної плати, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

4.53. При цьому, суд звертає увагу на те, Верховним Судом виокремлено правову позицію, стосовно того, що при перерахунку пенсії, зокрема відповідним категоріям військовослужбовців, має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії (постанови від 03.04.2018 року у справі № 175/1665/17 (№К/9901/9550/18) та від 24.04.2018 року у справі №686/12623/17 (К/9901/849/17). Правовідносини щодо перерахунку пенсії прокурорам є подібними до правовідносин щодо перерахунку пенсії військовослужбовцям, а тому суд вважає за доцільним використовувати таку позицію, як правовий інструмент практичного характеру, у цій справі.

Щодо вимоги позивача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років без обмеження її максимального розміру, то суд не вбачає підстав для зобов'язання ГУ ПФУ в Чернівецькій області вчинити такі дії, з огляду на наступне.

4.54. Згідно з Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 р. №3668 внесено зміни до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, а саме: визначено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

4.55. Окрім цього, аналогічні положень викладені у абзаці 6 частини 15 статті 86 Закону №1697-VII, яким передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

4.56. Зазначені вище положення не визнавались у встановленому порядку Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), отже, є чинними і підлягають виконанню. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 02 травня 2018 року (справа №704/87/17), від 03 квітня 2018 року (справа №361/4922/17) та від 15 травня 2019 року (справа №554/4191/17), від 21 листопада 2019 року (справа №161/14321/16-а), від 21 травня 2020 року (справа №554/10510/16-а).

4.57. Конституційний Суд України Рішенні від 26 грудня 2011 року №20-рп/2011 вказав, що одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень.

4.58. З урахуванням такого елемента принципу верховенства права, як пропорційність (розмірність) Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов'язана регулювати економічні процеси, встановлювати й застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян, то механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересами всього суспільства. При цьому зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.

4.59. Позивач не може перебувати у привілейованому становищу, по відношенню до інших осіб, які отримують пенсію на підставі Закону України "Про прокуратуру" №1789-XII. Це є фундаментальною основою верховенства права: рівні права за рівних умов.

4.60. Вирішуючи цей спір судом враховані правові висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, що викладені Верховним Судом у зразковому рішенні від 14 вересня 2020 року у справі №560/2120/20 (адміністративне провадження №Пз/9901/9/20), яке постановою Великої Палати Верховного Суду від 20 січня 2021 року залишено без змін.

4.61. Суд звертає увагу на те, що у вказаному рішенні від 14 вересня 2020 року Верховний Суд вказана на безпідставність вимог позивачів про перерахунок розміру пенсії на підставі частини вісімнадцятої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії та визначала умовою перерахунку пенсії за вислугу років працівника прокуратури збільшення заробітної плати за посадою, з якої ця особа звільнялася на пенсію), оскільки зазначена норма ще з 01.01.2015 року є нечинною. У таких випадках судам слід керуватись діючим законодавством, зокрема статтею 86 Закону №1697-VII.

4.62. Верховний Суд також вказав, що висновки у цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення осіб до суду з позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України з вимогами перерахувати пенсію відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ або статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII після ухвалення Конституційним Судом України рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019.

4.63. Відтак, суд у цій справі приходить до висновку про те, що позивачу належить здійснити перерахунок з розрахунку 90% від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури у відповідності до вимог статті 86 Закону №1697-VII.

Щодо дати, з якої пенсійний орган зобов'язаний здійснити перерахунок пенсії позивача.

4.64. Так, позивач у цій справі просить здійснити перерахунок його пенсії на підставі довідки на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року

4.65. Як встановлено судом, первинна редакція частини 20 статті 86 Закону №1697-VII до 13.12.2019 року (дата ухвалення Конституційним Судом України рішення №7-р(II)/2019) не набирала чинності та не застосовувалася, оскільки Законом № 76-VIII цю первинну редакцію з 01.01.2015 року було змінено на речення "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України". Тобто ці зміни було внесені в текст статті 86 Закону №1697-VІІ ще до дати набрання нею чинності (15.07.2015 року).

4.66. Тому частина 20 статті 86 Закону №1697-VII (в первинній редакції, якою визначено умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років працівникам прокуратури) на підставі рішення Конституційного Суду України №7-р(II)/2019 набрала чинності 13.12.2019 року та підлягає застосуванню починаючи з цієї дати. Отже, після тривалої перерви (01.01.2015-12.12.2019) в Україні з'явилася/набрала чинності норма Закону, що визначає умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної на підставі Закону України "Про прокуратуру".

4.67. Вирішуючи питання щодо порядку перерахунку пенсії за вислугу років колишнього працівника прокуратури, суд враховує, що: перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії; відповідно до частини 20 статті 86 Закону № 1697-VII перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

4.68. Частина 20 статті 86 Закону № 1697-VII, як вже зазначено вище, набрала чинності з 13.12.2019 року, а відтак право на перерахунок пенсії у позивача виникло з 13.12.2019 року.

4.69. Натомість, суд зазначає, що згідно з наказом Генерального прокурора від 08.09.2020 року № 414 "Про день початку роботи обласних прокуратур" 11.09.2020 року визначено днем початку роботи обласних прокуратур, а відтак із зазначеної дати здійснюється оплата праці прокурорів обласних прокуратур та спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах обласних прокуратур) відповідно до статті 81 Закону №1697-VII та надаються довідки про заробітну плату для перерахунку пенсій. Відтак, перерахунок пенсії прокурорам обласних прокуратур здійснюється з 01.10.2020 року на підставі наданих довідок про заробітну плату.

4.70. З огляду на зміст виданої позивачу довідки Чернівецької обласної прокуратури №21-490 вих-20 від 27.10.2020 року така довідка видана відповідно до вищеописаного Рішення Конституційного Суду України від 26.03.2020 №6-Р/2020, а розмір заробітної плати (грошового забезпечення), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначений за нормами чинними на 11.09.2020 року за відповідною (прирівняною) посадою працівника прокуратури.

5.72. Відтак, вірним у цій справі є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.10.2020 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) на підставі оновленої довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року.

V. ВИСНОВКИ СУДУ

5.1. Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На розвиток зазначених положень Конституції України частиною другою статті 2 КАС України визначені критерії законності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким є відповідач.

5.2. Дослідженням матеріалів справи встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області при здійсненні перерахунку пенсії позивача протиправно змінено базові гарантії позивача у вигляді максимального розміру пенсії шляхом зменшення процентної ставки з 90 до 60 від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури.

5.3. А тому, відповідач, здійснивши позивачу перерахунок пенсії з розрахунку 60% від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури з 01.10.2020 року на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року, діяв не на підставі Конституції та законів України.

5.4. Однак, суд звертає увагу на те, що спосіб захисту порушеного права позивачем обрано не вірно. Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, викладене у листі № 2400-1706-8/35759 від 16.12.2020р., яким відмовлено у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років без обмеження максимальним розміром з розрахунку 90% від суми заробітньої плати. Такий спосіб захисту по своїй суті не призведе до ефективного відновлення права позивача, з огляду на те, що за заявою позивача на підставі на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року вже здійснено перерахунок пенсії, однак такий перерахунок здійснено не вірно.

5.5. Відтак, враховуючи положення частини 2 статті 9 КАС України щодо права суду вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, суд вважає за необхідним у цій справі вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним та скасувати рішення Головно управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо проведення позивачу перерахунку раніше призначеної пенсії за вислугу років в розмірі 60 % від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури 01.10.2020 року на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року.

5.6. Таким чином, суд у цій справі вважає, що відповідача належить зобов'язати здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII з розрахунку 90% від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури з 01.10.2020 року на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

5.7. Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що зазначений позов підлягає частковому задоволенню з підстав, викладених у його мотивувальній частині.

VІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

6.1. Статтею 139 КАС України вирішено питання розподілу судових витрат. Зокрема, відповідно до її частини 1 при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

6.2. В силу частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

6.3. З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908 грн, що підтверджується квитанцією №18 від 29.03.2021 року (а.с. 8).

6.4. Суд звертає увагу на те, що позов задоволено частково, відтак, суд вважає, що на користь позивача необхідно стягнути судові витрати (судовий збір) у сумі 800 грн. (пропорційно задоволеним вимогам) за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправними та скасувати рішення Головно управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо проведення ОСОБА_1 перерахунку раніше призначеної пенсії за вислугу років в розмірі 60 % від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури 01.10.2020 року на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII з розрахунку 90% від суми середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури з 01.10.2020 року на підставі довідки Чернівецької обласної прокуратури № 21-490 вих-20 від 27.10.2020 року, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

4. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій судові витрати у вигляді сплаченого згідно квитанції №18 від 29.03.2021 року судового збору у розмірі 800 (вісімсот) грн. 00 коп.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (58022, м. Чернівці, площа Центральна, 3, код ЄДРПОУ 40329345).

Суддя О.В. Анісімов