Ухвала від 03.06.2021 по справі 200/6670/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про передачу справи до іншого суду

03 червня 2021 р. Справа № 200/6670/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б., розглянувши матеріали позовної заяви в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду

за позовом Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

до товариства з обмеженою відповідальністю «Донінтервугілля»

про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду

ВСТАНОВИВ:

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Донінтервугілля» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до збагачувальної фабрики «Щербинівська» за адресою: Донецька область м. Торецьк, вул. Історична, буд. 11 товариства з обмеженою відповідальністю «Донінтервугілля» юридична адреса: м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 18/7, офіс 415 шляхом зобов'язання повного припинення виконання робіт обладнанням, призначеним для використання в потенційно вибухонебезпечному середовищі, а саме: паливо роздавальною колонкою та ємностями інв. №№ 8277, 8276, 8275, 8274 для зберігання дизельного палива розташованого за адресою: Донецька область, м. Торецьк, вул. Історична, буд. 11 у зв'язку із загрозою життю людей.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд доходить висновку, що позовна заява подана до Донецького окружного адміністративного суду з порушенням правил територіальної підсудності адміністративних справ, тому, справа підлягає передачі на розгляд до іншого адміністративного суду, виходячи з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Згідно з ч. 4 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За приписами ч. 1 та 3 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Як зазначено позивачем в позовній заяві, юридична адреса відповідача: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 18/7, офіс 415.

Судом здійснено перевірку місцезнаходження відповідача за адресою його реєстрації згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, та встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Донінтервугілля» з ідентифікаційним кодом юридичної особи 40722939 зареєстровано за адресою: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 18/7, офіс 415.

Таким чином, встановлено, що місцезнаходженням відповідача є м. Київ, отже справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Окружного адміністративного суду м. Києва, оскільки, відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 року № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі» з 01.01.2005 року в системі адміністративних судів України утворено, зокрема, Окружний адміністративний суд м. Києва, юрисдикція якого поширюється на м. Київ.

Також суд зазначає, що відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 року № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі» юрисдикція Донецького окружного адміністративного суду поширюється на Донецьку область.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що справу належить передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва, територіальна юрисдикція якого поширюється на м. Київ.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до вимог частини першої статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Відповідно до ч.ч. 6, 8 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.

Таким, чином, порушення окружним адміністративним судом правил як предметної, так і територіальної підсудності є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Наведене дає підстави стверджувати, що процесуальний закон забороняє адміністративним судам розглядати справи, які йому територіально не підсудні, і зобов'язує суд направити таку справу на розгляд за встановленою законом підсудністю.

З огляду на встановлене місцезнаходження відповідача у справі, суд дійшов висновку про необхідність передачі адміністративної справи № 200/6670/21 до Окружного адміністративного суду м. Києва для розгляду справи по суті заявлених позовних вимог за територіальною підсудністю.

Керуючись статтями 20, 25, 27, 29, 30, 243, 248, 256, 286, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу № 200/6670/21 за позовом Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці до товариства з обмеженою відповідальністю «Донінтервугілля» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду для розгляду до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати (вручити) сторонам.

Повний текст ухвали складено та підписано 03 червня 2021 року.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Л.Б. Голубова