Постанова від 01.06.2021 по справі 627/461/21

Справа № 627/461/21

01.06.2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.06.2021 рокусмт Краснокутськ

Суддя Краснокутського районного суду Харківської області Вовк Л. В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Бідило Краснокутського району Харківської області, тимчасово не працюючої, зареєстрованої по АДРЕСА_1 , проживаючої по АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області VII скликання, та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації (з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність), а саме 13.04.2021 року, о 12 год. 13 хв. , подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за типом «після звільнення» , шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Крім того , ОСОБА_1 , будучи депутатом Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області VII скликання, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «перед звільненням» (з 01 січня 2020 року по 01 грудня 2020 року), а саме 13.04.2021 року, о 12 год. 11 хв., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням».

Також , ОСОБА_1 , будучи депутатом Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області VII скликання, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації (до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020 року), а саме 14.04.2021 року , о 08 год. 07 хв. , подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю та пояснила суду, що дійсно без поважних причин, подала декларації після встановленого строку подачі декларацій.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Приміткою до ст.172-6 КУпАП визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону, суб'єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону , зобов'язанні щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декрарацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою , що визначається Національним агенством.

Роз'ясненням Національного агенства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 року №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю » передбачено один із типів декларацій суб'єкта декларування :

декларація особи, яка припинила діяльність ( декларація «після звільнення» ), декларація , яка подається відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року , наступного за звітним роком , у якому було припинено діяльність . Така декларація охоплює звітний рік ( період з 01 січня до 31 грудня включно ), що передує року , в якому подається декларація . Відлік строку подачі декларації «після звільнення» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним роком , у якому було припинено діяльність;

декларація суб'єкта декларування , який припиняє відповідну діяльність (декларація «перед звільненням» ) - декларація , яка подається відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності , пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , або іншої діяльності , зазначеної у підпунктах « а» та « в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період ,який не був охоплений деклараціями , раніше поданими таким суб'єктом декларування ;

щорічна декларація -декларація , яка подається відповідно до частини 1 ст.45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року , наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний період ( період з 01 січня до 31 грудня включно ), що передує року , в якому подається декларація .

Відповідно до до п.2-1 р ХIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII встановлено, що декларації особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , які відповідно до статті 45 Закону № 1700-VII подаються за минулий рік до 01 квітня , у 2020 році суб'єкти декларування подають до 01 червня .

Окрім визнання вини , вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами : протоколами про адміністративне правопорушення №215, №216 та №217 від 06.05.2021 р., рішенням I сесії VII скликання Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області від 09.11.2015 року «Про обрання депутатів Олексіївської сільської ради»; рішенням I сесії VIIІ скликання Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області від 01.12.2020 року «Про початок повноважень депутатів Краснокутської селищної ради VIIІ скликання»; скріншотом про подані декларації 13.04.2021 р. та 14.04.2021 р., рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Харківській області Дениса Бунчика про виявлені факти адміністративного правопорушення .

Протокол про адміністративне правопорушення , який складений з виконанням процесуальних вимог уповноваженою особою, є документом, який офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій і є одним з основних джерел доказів.

У відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції», депутатів сільських рад віднесено до суб'єктів , на яких поширюється дія вказаного Закону.

Відповідно до рішенням I сесії VII скликання Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області від 09.11.2015 року «Про обрання депутатів Олексіївської сільської ради», ОСОБА_1 обрана депутатом Олексіївської сільської ради, повноваження якої закінчилися 01.12.2020 р., в день першої сесії ради нового скликання .

Таким чином суд вважає, що будучи депутатом Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області VII скликання ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 р. , а саме до 01.06.2020 року , однак ОСОБА_1 подала декларацію тільки 14.04.2021 року ; подати декларацію особи, яка припинила діяльність , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення ) з 01.01.2021 р. по 01.04.2021 р. , однак ОСОБА_1 подала декларацію тільки 13.04.2021 року ; подати декларацію «перед звільненням» з 01.01.2020 року по 01.12.2020 р, однак ОСОБА_1 подала декларацію 13.04.2021 року.

На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , є щире розкаяння винної.

Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Європейський суд з прав людини в своєму рішенні "Ісмаїлов проти Росії" від 6 листопада 2008 року зазначив, що згідно з принципом верховенства права - однією з підвалин демократичного суспільства, який закріплений в усіх статтях ЄКПЛ, при розгляді справи та призначенні стягнення потрібно досягти справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи, щоб під час відповідного втручання був дотриманий принцип законності і воно не було свавільним, тобто стягнення повинне бути пропорційним, воно має відповідати тяжкості скоєного правопорушення, а також його наслідкам.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, обставину, що пом'якшує відповідальність правопорушника - щире розкаяння, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність , позитивну характеристику, майновий стан правопорушника , суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 454,00 грн.

Керуючись ч.1 ст.172-6, 283, 284, 287-289 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 935 (дев'ятсот тридцять п'ять) грн 00 коп., який зарахувати на рахунок UA778999980314030542000020613, отримувач ГУК Харків обл/СТГ Краснокут/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106)в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн 00 коп..

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Краснокутський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови викладений 03.06.2021 року.

Суддя Л. В. Вовк