Постанова від 02.06.2021 по справі 627/457/21

Справа № 627/457/21

02.06.2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.06.2021 рокусмт. Краснокутськ

Краснокутський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді - Каліберди В.А.,

при секретарі - Коломієць Н.Д.,

за участю прокурора - Лисенко В.Ю.,

правопорушника - ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.1726 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

До Краснокутського районного суду Харківської області надійшов протокол № 221 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 .

З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області VІІ скликання, відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз.1 ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за типом «перед звільненням» (з 01 січня 2020 року по 01 грудня 2020 року), а саме 10.03.2021 о 11:42, подала на веб - сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням». Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні прохав притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки в її діях є склад адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у скоєнні правопорушення визнала, пояснила, що умислу на вчинення правопорушення не мала, оскільки вважала, що декларацію за типом «перед звільненням» необхідно було подати до 01.04.2021 року.

Суддя, дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Згідно з ч.ч.1,2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Частиною 3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".

Згідно рішення І сесії VII скликання Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області від 09 листопада 2015 року «Про обрання депутатів Олексіївської сільської ради», ОСОБА_1 набула повноважень депутата Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області.

Відповідно до вимог абз.1 ч.1 ст.83 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» повноваження сільської, селищної ради та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до сільської, селищної об'єднаної територіальної громади, припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від територіальної громади, що приєдналася, обраних на виборах до сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади.

Відповідно до рішення №1 - VIII від 01 грудня 2020 року Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області «Про початок повноважень депутатів Краснокутської селищної ради VIII скликання», селищним головою ОСОБА_2 , керуючись ч.2 ст.4, ч.1 ст.9 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.45, ч.2 ст.46, ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.12 ст.85 Закону України «Про місцеві вибори», заслухавши інформацію голови Краснокутської селищної територіальної комісії ОСОБА_3 та розглянувши Протокол про результати виборів депутатів Краснокутської селищної ради, Постанови про обрання депутатів Краснокутської селищної ради, Постанови про реєстрацію депутатів Краснокутської селищної ради, затверджено факт початку повноважень депутатів цієї ради, серед яких ОСОБА_1 відсутня.

Таким чином 01.12.2020 року у ОСОБА_1 припинено повноваження депутата Олексіївської сільської ради Краснокутського району Харківської області.

Відповідно до абзацу 15 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і "в"пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Суб'єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання та корупції» є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови (пп «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції»).

Аналізуючи зазначені норми Закону ОСОБА_1 була суб'єктом декларування.

За правилами абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та роз'ясненнями Національного агенства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Декларація суб'єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування.

Тобто, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію перед звільненням до 00-00 год. 30.12.2020.

З Єдиного Державного реєстру декларацій вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 10.03.2021 об 11:42.

На підставі ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст. ст.245,251,252,280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержанняКонституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Частиною 1 статті 172-6КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв"язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Поважних причин, які би об'єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 електронної декларації перед звільнення у встановлений законом строк, під час розгляду справи не було встановлено, натомість сам правопорушник ОСОБА_1 факт вчинення правоворушення визнав та повідомила, що вона не подала своєчасно декларацію перед звільненням через свою юридичну необізнаність.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як таку, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обставин, що обтяжують покарання, визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.

Відповідно дост. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 грн.

Керуючись ч.1 ст.172-6, 283, 284, 287-289 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., який зарахувати на рахунок UA778999980314030542000020613, отримувач ГУК Харків обл/СТГ Краснокут/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн 00 коп..

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Краснокутський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови виготовлений 03.06.2021 року.

Суддя В.А.Каліберда