Рішення від 31.05.2021 по справі 215/4917/17

Справа № 215/4917/17

2/215/60/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2021 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - Камбул М.О.,

при секретарі судового засідання - Новиковій К.М.,

за участю: представника позивача - ОСОБА_1 ,

відповідача - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №7 м. Кривого Рогу за допомогою звукозаписувального технічного засобу за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу,-

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача.

07.11.2017 та уточнено 13.05.2019, ПАТ «Криворіжгаз» (правонаступником якої є АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз») звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , правонаступником якого є ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу, в якій просило стягнути з відповідача борг за необлікований (донарахований) об'єм природного газу в розмірі 65359,71 грн., також просить стягнути з ОСОБА_2 понесені судові витрати по оплаті судового збору в сумі 1600 грн.

В обґрунтування позову представник позивача вказує, що відповідач є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , в якому зареєстровано одна особа. Домоволодіння за зазначеною адресою опалювальною площею 183,70 м? та устаткований газовою плитою, опалювальним приладом, водонагрівачем проточним газовим. За результатами перевірки 08.08.2017 за адресою відповідача представниками АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» було складено акт про порушення № 07-08/17, відповідно до якого було встановлено порушення, а саме: «несанкціонований відбір природного газу споживачем шляхом несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу прихованими способом. Наявні пломби заводу-виробника на лічильнику газу та охоронна пломба ПАТ «Криворіжгаз» ціла. Підозра щодо зміни конструкції лічильника та наявності стороннього предмету у вимірювальному механізмі підтверджена після демонтажу лічильника із газопроводу. Сторонній предмет помітно через вхідний патрубок, він реагує на магніт. При включенні 1 горілки ПГ-4 та фактичній витраті газу із встановленим на корпус лічильника магнітом рух відлікового механізму відсутній; позаштатний режим роботи лічильника внаслідок перекосу третього ролику цифрового ряду». В п.8 Акту про порушення відповідачу повідомлено, що комісія Оператора ГМР з розгляду цього Акту буде проводити засідання 10.08.2017 з 14-00 год. за адресою: АДРЕСА_2 , та зазначено контактний телефон.

08.08.2017 за адресою відповідача ОСОБА_3 представниками позивача було складено Акт №6735 про демонтаж засобу вимірювальної техніки, результатом огляду засобу вимірювальної техніки зазначено, що при демонтажу лічильника у вхідному патрубку виявлено сторонній пристрій. Акт був підписаний споживачем ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Крім того, був складений Протокол № 0397 щодо направлення ЗВТ на експертизу, також у п.10 та п.11 Протоколу повідомлено, що експертиза буде проводиться 09.08.2017 о 11-30 год.

08.08.2017 за адресою споживача було також складено Акт №0397 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи, а саме лічильника газу типу Візир G4 зав.№ 0081291, для подальшого його направлення за місцем проведення експертизи: АДРЕСА_2 . ОСОБА_3 , було запрошено на 09.08.2017 о 11-30 год. на проведення експертизи. Акт був складений за адресою споживача і ним підписано. 09.08.2017 проведено експертизу лічильника газу, а саме лічильника газу типу Візир G4 зав.№ 0081291, за результатами якої складено акт №139, відповідно до якого встановлено порушення: «в середині лічильника на колекторі вимірювального механізму виявлено отвір, в якому знаходяться сторонній предмет, а саме медичний шприц із закріпленим на ньому магнітом. Дані порушення є наслідком несанкціонованого втручання в роботу лічильника здійснені шляхом прихованих заходів та призвели до недостовірності показів. Лічильник непридатний до подальшої експлуатації». Експертиза проведена без присутності ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до п.10 гл.10 Розділу 10 Кодексу ГМР після проведення експертизи ЗВТ проводиться його позачергова повірка. Повірка була здійснена представником ДП «Кривбасстандартметрологія» та за результатами повірки встановлено, що лічильник газу типу Візир G4 зав.№ 0081291 не відповідає вимогам згідно рекомендацій Р50-071-98 «Лічильники газу побутові» Методи та засоби повірки. Лічильник непридатний до використання. Похибка вимірювань перевищує допустиму, про що надано довідку про непридатність засобу вимірювальної техніки № Т-ДН-5798/17 від 09.08.2017.

За результатами розгляду акту про порушення № 07-08/17 від 08.08.2017, на засіданні комісії, складено протокол № 65 від 10.08.2017 про задоволення вказаного акту про порушення та виконання нарахування в розмірі 50% від суми розрахунку за не облікований об'єм природного газу 7953,12м? за період з 08.08.2016 по 08.08.2017 (12 місяців) в сумі 65837,34 грн.

У зв'язку з вищевикладеним, враховуючи прийняття рішення комісії про задоволення акту у серпні 2017 року, відповідачу було виставлено рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості від 10.08.2017 за період з 08.08.2016 по 08.08.2017 на суму 65837,34 грн.

Розрахунок необлікованого об'єму природного газу в сумі 13 389, 12 грн., який виконано згідно акту про порушення №07-08/17 від 08.08.2017, здійснений в наступному порядку:

- Домоволодіння Позивача устатковане: плита газова - 1, опалювальний прилад - 1, водонагрівач проточний газовий -1, опалювальна площа 183,7 м2.

- Граничні об'єми споживання природного газу населенням у разі порушення вимог Кодексу визначені у Додатку № 15 до Кодексу, а саме визначена норма обсягу споживання в 11 м3 на індивідуальне опалення в будинках на 1 м2 опалювальної площі. При цьому, згідно п.2 приміток якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.

- Додатком 15 до Кодексу визначена норма обсягу споживання на плиту газову та водонагрівач 23,6 м3 людино-місяць. Враховуючи той факт, що в домоволодінні зареєстровано 1 особа, граничний об'єм споживання при розрахунку підлягає помноженню на «1».

- Відповідно до п.4 гл.1 розділу1 Кодексу опалювальний період - період з 01 жовтня по 30 квітня включно.

- Розрахунки здійснені наступним чином:

23,6 (норма обсягу споживання на плиту газову та водонагрівач) * 1 (кількість зареєстрованих осіб) = 23,6 м3 за повний місяць.

11 м3 (граничний об'єм споживання індивідуальне опалення) * 183,7 м2 (опалювальна площа) = 2020,70 м3 за повний місяць в опалювальний період.

11 м3 (граничний об'єм споживання індивідуальне опалення) * 183,70 м2 (опалювальна площа)*30% = 606,21 м3 за повний місяць в неопалювальний період.

Розрахунок за опалювальний період: 2044,30 м3 (2020,7 м3 + 23,6 м3) - об'єм спожитий по лічильнику;

Розрахунок за неопалювальний період: 629,81 м3 (606,21 м3 + 23,6 м3) - об'єм спожитий по лічильнику.

ОСОБА_3 направлено лист від 19.08.2018 щодо рахунку на оплату не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартість від 10.08.2017, проте оплату суми боргу не здійснено, у зв'язку з чим позивач змушений звернутися до суду з вказаним позовом.

Заяви, клопотання учасників справи.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 на позовних вимогах наполягала, просила, позов задовольнити у повному обсязі, з підстав викладених в уточнюючому позові.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні просила у задоволенні позовних вимогах відмовити. Вказує, що Типовий договір відсутній, у зв'язку з цим обґрунтування позовних вимог не свідчить про виникнення між сторонами договірних відносин. Крім того зазначає, що сторонній предмет - шприц, був виявлений всередині лічильнику газу, у зв'язку з цим, пояснює для того, щоб помістити шприц у лічильник необхідно порушити пломби. Пломби на вилученому лічильнику порушенні не були (наявність та цілісність пломб ПАТ «Криворіжгаз»: норма). Лічильник пломбується заводом-виробником та ПАТ «Криворіжгаз». Отже, представник позивача при пломбуванні лічильника повинен був знати і бачити сторонній предмет в лічильнику. Вважає, що оскільки пломби не порушені, то саме представники позивача встановили лічильник зі стороннім предметом, ні вона, ні її батько в лічильник газу не втручалися.

Представник позивача ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою судді Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Науменко Я.О. від 22.01.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

24.05.2018 ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу відмовлено у задоволенні заяви представника позивача ПАТ «Криворіжгаз» Угринович Н.К. про зупинення провадження у справі до залучення правонаступника, закрито провадження у даній цивільній справі, у зв'язку зі смертю відповідача.

Постановою апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.09.2018, скасовано ухвалу Тернівського районного суду міста Кривого Рогу від 24.05.2018 про закриття провадження і справу направлено до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу для вирішення питання відповідно до вимог ЦПК України.

17.09.2018 після повторного автоматизованого розподілу судової справи, згідно ухвали про самовідвід судді Науменко Я.О. справу розподілено судді Квятковському Я.А., який ухвалою від 18.09.2018 прийняв до свого провадження дану цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 12.10.2018 зупинено провадження у справі, до з'ясування кола спадкоємців ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , та вирішення питання про їх залучення до участі у справі.

24.01.2019 винесено розпорядження щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судової справи, в зв'язку із закінченням п'ятирічного строку повноважень судді Квятковського Я.А. Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи від 23.01.2019 цивільну справу №215/4917/17 було розподілено для розгляду судді Камбул М.О.

24.01.2019 постановлено ухвалу суду про прийняття справи до розгляду, в порядку спрощеного позовного провадження.

11.02.2019 ухвалою суду поновлено провадження у зазначеній справі та призначено на 09-00 год. 04.03.2019 розгляд справи по суті, витребувано у приватного нотаріуса Криворізького міського нотаріального округу Саяпіної І.Г. відомості про осіб, які звернулись за прийняттям спадщини після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , або відмовились від прийняття спадщини.

Ухвалою суду від 04.03.2019 відкладено розгляд справи на 09-00 год. 01.04.2019 та повторно витребувано відомості у приватного нотаріуса Криворізького міського нотаріального округу Саяпіної І.Г.

01.04.2019 постановлено ухвалу суду про відкладення розгляду справи до 09-15 год. 24.04.2019, у зв'язку з неявкою сторін.

Ухвалою суду від 24.04.2019 залучено до участі по цивільній справі №215/4917/17 за позовною заявою ПАТ «Криворіжгаз» до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу, в якості відповідача ОСОБА_2 , яка є правонаступником ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , та судове засідання відкладено до 10-30 год. 22.05.2019, за клопотанням представника позивача для надання часу для підготовки уточнюючої позовної заяви та направлення її правонаступнику ОСОБА_2

22.05.2019 постановлено ухвалу суду про залучення до участі у цивільній справі за позовною заявою ПАТ «Криворіжгаз» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу, правонаступника позивача АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» та в судовому засіданні відкладено розгляд справи на 14-00 год. 25.06.2019, за клопотанням представника позивача ОСОБА_5 .

Ухвалою суду від 31.05.2021 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_2 про призначення у справі судово-трасологічної експертизи.

Інші процесуальні дії (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження тощо) не застосовувались.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Як встановлено судом та вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був споживачем послуг природного газу, правонаступником якого є ОСОБА_2 , які надаються АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» за адресою: АДРЕСА_1 , зазначене домоволодіння устатковане газовою плитою, опалювальним приладом, водонагрівачем проточним газовим.

Згідно Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть №00019889101 від 03.04.2018, наданого Тернівським районним у місті Кривому Розі відділом реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області, ОСОБА_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис № 223, від 13.02.2018, що також підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 13.02.2018 (Т1 а.с. 37, 44-45).

Відповідно до листа за вих.№ 146/01-16 від 12.03.2019, наданого приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Саяпіною І.Г., після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , з заявою про прийняття спадщини звернулася донька померлого ОСОБА_2 , та 17.05.2018 була заведена спадкова справа № 29/2018. 23.01.2019 було видане Свідоцтво про право на спадщину за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , що також підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (Т1 а.с. 145-147).

Згідно акту про порушення № 07-08/17 від 08 серпня 2017 року, за адресою ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , правонаступником якого є відповідач ОСОБА_6 , представниками ПАТ «Криворіжгаз» (правонаступником якої є АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз») було виявлено порушення Кодексу газорозподільних систем п.7 гл.9 розділу Х, п.п.3 п.1 гл.2, розділу ХІ: 1) несанкціонований відбір природного газу споживачем шляхом несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу прихованими способом. Наявні пломби заводу-виробника на лічильнику газу та охоронна пломба ПАТ «Криворіжгаз» ціла. Підозра щодо зміни конструкції лічильника та наявності стороннього предмету у вимірювальному механізмі підтверджена після демонтажу лічильника із газопроводу. Сторонній предмет помітно через вхідний патрубок, він реагує на магніт. При включенні 1 горілки ПГ-4 та фактичній витраті газу із встановленим на корпус лічильника магнітом рух відлікового механізму відсутній; 2) позаштатний режим роботи лічильника внаслідок перекосу третього ролику цифрового ряду. Акт підписаний представниками позивача та ОСОБА_3 , який у зауваженнях до Акту вказав, що при повірці газового лічильника несанкціонованого відбору газу не було встановлено, не зрозуміло звідки виявлено пристрій, який реагує на механізм, від проведення експертизи відмовлявся (Т1 а.с. 7-8).

08 серпня 2017 року представниками АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» здійснено демонтаж лічильника газу типу Візир G4 зав.№ 0081291, для проведення експертизи, про що складено акти №6735 та №0397, які підписані представником позивача та споживачем ОСОБА_3 (Т1 а.с. 9, 11).

Відповідно до протоколу № 0397 від 08.08.2017, лічильник газу типу Візир G4 зав.№ 0081291, направлено для проведення експертизи до ДП «Кривбасстандартметрологія», також визначено дату та час проведення експертизи, з яким ОСОБА_3 був ознайомлений, згідно підпису у протоколі. Стороною відповідальною за доставку ЗВТ на експертизу визначено ПАТ «Криворіжгаз» (Т1 а.с. 10).

09 серпня 2017 року у складі комісії визначеної оператором ГРМ, та у присутності представника ДП «Кривбасстандартметрологія» проведено експертизу лічильника газу типу Візир G4 зав.№ 0081291, що підтверджується актом за №139, відповідно до висновків якої, при проведенні експертизи виявлено порушення: в середині лічильника, на колекторі вимірювального механізму виявлено отвір, у якому знаходиться сторонній предмет, а саме, медичний шприц із закріпленим на ньому магнітом. Дані порушення є наслідком несанкціонованого втручання в роботу лічильника здійснені шляхом прихованих заходів та призвели до недостовірності показів. Лічильник непридатний до подальшої експлуатації (Т1 а.с. 14).

Відповідно до довідки №Т-ДН-5798/17 ДП «Кривбасстандартметрологія» від 09 серпня 2017 року, встановлено, що лічильник газу типу Візир G4 зав.№ 0081291 не відповідає вимогам згідно рекомендацій Р50-071-98 «Лічильники газу побутові» Методи та засоби повірки. Підстави для визначення ЗВТ непридатним: згідно п.6.9. Похибка вимірювань перевищує допустиму (Т1 а.с.13).

Відповідно до акту-розрахунку від 10.08.2018 не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості члени комісії на підставі акту про порушення від 08.08.2017 №07-08/17 до споживача ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 , з приводу виявлених порушень, розрахували необлікований (донарахований) об'єм та обсяг природного газу і його вартість, яка складає 65837,34 грн. за період з 08.08.2016 по 08.08.2018, акт складений головою комісії та членами комісії, та затверджений підписами (Т1 а.с.18).

19 серпня 2018 року за вих.№Кд03.1-СЛ-14947-0817 позивачем на адресу ОСОБА_3 направлено листа із зазначенням необхідності сплати вартості за необлікований (донарахований) об'єм та обсяг природного газу, що підтверджується поштовим повідомленням, яке ОСОБА_3 отримав (Т1 а.с. 19-21), але суму боргу не сплатив.

Судом не було відхилено жодного доказу наданого позивачем.

Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного учасниками справи, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову. Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.

Вислухавши учасників справи, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, визнавши їх достатніми для вирішення справи, суд вважає, що позов слід задовольнити.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Статтею 714 ЦК України визначено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечувати безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав - сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу, визначає Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015.

Відповідно до вимог п. 25 Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. №2496, побутовий споживач несе відповідальність за: несвоєчасне та/або не в повному обсязі внесення плати за надані послуги з газопостачання; відмову в доступі до об'єкта споживача представникам постачальника для виконання ними функцій, передбачених цими Правилами та договором; порушення інших вимог цих Правил.

Відповідно до п.1 ст. 1 вказаного Закону, оператор газорозподільної системи - це суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (пп.17); побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп.23); ринок природного газу - сукупність правовідносин, що виникають у процесі купівлі-продажу, постачання природного газу, а також надання послуг з його транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), послуг установки LNG (пп.33); розподіл природного газу - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов'язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу (пп.3); споживач - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37); суб'єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп.39).

За приписами статті 40 Закону України «Про ринок природного газу» розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.

Судом встановлено, що згідно постанови НКРЕКП №1274 від 16.04.2015 ПАТ «Криворіжгаз» (правонаступником якої є АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз») наділене правом провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ на території м. Кривий Ріг та Криворізького району Дніпропетровської області (крім житлового масиву Інгулець Інгулецького району в м. Кривий Ріг) в зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають у власності та користуванні підприємства.

В Кодексі газорозподільних систем, затверджених постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015, зазначено, що оператор газорозподільної системи (далі Оператор ГРМ) це суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.

Отже, позивач ПАТ «Криворіжгаз» (правонаступником якої є АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз») є газорозподільним підприємством оператором газорозподільної системи в розумінні п.п.3 п.1 розділу І Кодексу газорозподільних систем.

06.11.2015, набрали чинності Правила постачання природного газу, затверджені Постановою НКРЕКП № 2496, які регулюють відносини між постачальниками та споживачами природного газу, з урахуванням їх взаємовідносин з операторами газорозподільної системи/газотранспортної системи.

Відповідно до п. 2 розділу 3 Правил постачання природного газу, постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору, що укладається між ним та постачальником на умовах типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого Регулятором, які є однаковими для всіх побутових споживачів України.

Договір постачання природного газу побутовим споживачам укладається з урахуванням статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України шляхом заявочного приєднання побутового споживача до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, що розміщений на офіційному веб-сайті Регулятора та постачальника і не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.

В п. 7 гл. 3 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем, фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договорі розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунку Оператора ГРМ та/або документальне підтверджене споживання природного газу.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_3 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та знятий з місця реєстрації, у зв'язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто на час складання Акту був споживачем природного газу, який постачав позивач за вказаною адресою, що підтверджується довідкою відділу реєстрації місця проживання громадян Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради та копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 13.02.2018 (Т1 а.с. 25, 37).

Згідно листа за вих.№ 146/01-16 від 12.03.2019, наданого приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Саяпіною І.Г., після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , з заявою про прийняття спадщини звернулася донька померлого ОСОБА_2 , та 17.05.2018 була заведена спадкова справа № 29/2018. 23.01.2019 було видане Свідоцтво про право на спадщину за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , що також підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (Т1 а.с. 145-147), тому ОСОБА_2 є правонаступником всіх прав та обов'язків ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Доводи відповідача щодо не укладання з позивачем договору не заслуговують на увагу, оскільки ОСОБА_3 був зареєстрований та проживав за вказаною адресою, та фактично користувався послугами позивача.

Згідно частини 1 та пунктів 2, 7 частини 2 статті 59 Закону України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015, суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку природного газу зокрема є: несанкціонований відбір природного газу та несанкціоноване втручання в роботу газової інфраструктури.

Відповідно до п.п.3 п.1 гл. 2 розділу 11 Кодексу до порушень споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать, зокрема, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до п.4 гл.1 Розділу 1 Кодексу, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу; приховані заходи - несанкціоновані заходи, здійснені споживачем чи іншою особою, внаслідок яких здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу, які неможливо виявити без використання спеціальних технічних засобів, проведення земельних робіт, демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів, часткового чи повного демонтажу ЗВТ або дактилоскопічної експертизи чи перевірки метрологічних характеристик ЗВТ.

Відповідно до п. 1 гл. 10 Розділу 10 Кодексу ГРМ, якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.

Відповідно до п. 2 гл. 6 Розділу 10 Кодексу ГРС, протягом експлуатації комерційного ОСОБА_7 та його складових Оператор ГРМ та споживач проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ОСОБА_7 та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт, тобто, відповідно до Кодексу ГРС, у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, за ініціативою представників оператора ГРМ, лічильник газу може бути демонтовано для проведення експертизи

Згідно глави 5 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається Акт про порушення за формою, наведеною в додатку 11 до цього Кодексу.

Акт про порушення після пред'явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами.

Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

Представник Оператора ГРМ перед складанням акту про порушення зобов'язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Під час складання Акту про порушення, акту про усунення порушення, Акту про припинення/відновлення газопостачання, тощо, представниками Оператора ГРМ обов'язково фіксуються та зазначаються у вищезазначених актах показання лічильника газу (ЗВТ), за винятком випадків відмови у доступі до об'єкта споживача, де розташований лічильник газу (ЗВТ).

Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

При складанні Акту про порушення представник Оператора ГРМ зазначає в ньому про необхідність споживача (несанкціонованого споживача) бути присутнім на засіданні комісії, на якому буде розглянуто складений акт про порушення, та визначає: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення; 3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії).

Споживач (несанкціонований споживач) зобов'язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду Актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього Акт про порушення.

За результатами розгляду Акту про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією Акту про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

При складанні акту-розрахунку враховується таке: 1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу; 2) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об'ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об'єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці; 3) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу має бути віднятий об'єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір природного газу поза охопленням комерційного вузла обліку; 4) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

Згідно підпункту 3.1.3 «Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті», затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 грудня 2005 року № 619, лічильники газу під час експлуатації підлягають експертизі в таких випадках: у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак порушень конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника.

За змістом пунктів 3.2.-3.3 Положення, у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак порушень, зазначених у підпункті 3.1.3 цього Положення, складається акт про виявлені порушення. Акт про виявлені порушення складається у двох примірниках за формою, наведеною у додатку 1. Один примірник акта про виявлені порушення залишається у споживача, а другий - залишається у представника газопостачальної (газотранспортної) організації.

Акт про виявлені порушення підписується представником газопостачальної (газотранспортної) організації та споживачем, що є підставою для проведення експертизи лічильника газу та відшкодування збитків.

Відшкодування збитків здійснюється згідно з Порядком відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання .

У разі відмови споживача від підпису в акті про виявлені порушення представником газопостачальної (газотранспортної) організації робиться відповідний запис.

При наявності Акту про виявлені порушення або заяви споживача про проведення експертизи лічильника газу газопостачальна (газотранспортна) організація зобов'язана протягом трьох робочих днів у містах та п'яти робочих днів у сільській місцевості віддати реєстрації заяви або акту про виявлені порушення у відповідних журналах реєстрації газопостачальної (газотранспортної) організації демонтувати та відправити лічильник газу на експертизу.

Демонтаж лічильника газу проводиться у присутності споживача представником газопостачальної (газотранспортної) організації, якому в установленому порядку надано право виконувати монтажні роботи.

У присутності споживача лічильник пакується представником газопостачальної (газотранспортної) організації в пакет з поліетилену або з іншого цупкого матеріалу, який опломбовується пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації.

Представник газопостачальної (газотранспортної) організації спільно із споживачем складають та підписують акт про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи.

У разі демонтажу лічильника газу на підставі Акту про виявлені порушення на період проведення експертизи газопостачальна (газотранспортна) організація при демонтажі лічильника газу зобов'язана безкоштовно встановити на його місце лічильник газу з власного обмінного фонду.

Демонтований лічильник газу доставляється на місце проведення експертизи представником газопостачальної (газотранспортної) організації або споживачем (на його бажання), про що робиться відповідний запис в акті про демонтаж лічильника газу.

Експертизу лічильника газу проводить комісія, яка призначається наказом по газопостачальній (газотранспортній) організації. До складу комісії повинні входити представники газопостачальної (газотранспортної) організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.

Споживач має право бути присутнім під час проведення експертизи лічильника газу. При неможливості бути присутнім під час проведення експертизи споживач має право дати письмову згоду на проведення експертизи без його присутності або у присутності уповноваженої ним іншої особи. Результати огляду та позачергової повірки фіксуються в акті експертизи. Акт експертизи підписується всіма членами комісії, а також споживачем або його вповноваженою особою.

Результати огляду та позачергової повірки фіксуються в акті експертизи. Акт експертизи підписується всіма членами комісії, а також споживачем або його вповноваженою особою.

Залежно від результатів експертизи до Акта експертизи додається довідка про непридатність засобу вимірювальної техніки або свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки згідно з ДСТУ 2708-99.

Так, судом встановлено, що під час перевірки 08.08.2017 за адресою ОСОБА_3 , представниками позивача було складено акт про порушення № 07-08/17,підставою для складання якого стало виявлене порушення передбачених у п.7 гл.9 розділу Х, п.п.3 п.1 гл.2, розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, а саме: несанкціонований відбір природного газу споживачем шляхом несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу прихованими способом. Наявні пломби заводу-виробника на лічильнику газу та охоронна пломба ПАТ «Криворіжгаз» ціла. Підозра щодо зміни конструкції лічильника та наявності стороннього предмету у вимірювальному механізмі підтверджена після демонтажу лічильника із газопроводу. Сторонній предмет помітно через вхідний патрубок, він реагує на магніт. При включенні 1 горілки ПГ-4 та фактичній витраті газу із встановленим на корпус лічильника магнітом рух відлікового механізму відсутній; 2) позаштатний режим роботи лічильника внаслідок перекосу третього ролику цифрового ряду.

Отже вказаний акт про порушення є носієм інформації, який був складений в присутності споживача ОСОБА_3 та підписаний ним, даний акт було складено з дотриманням Кодексу газорозподільних систем.

Також, в цей же день, 08.08.2017, представниками позивача було складено Акт №6735 про демонтаж засобу вимірювальної техніки, результатом огляду засобу вимірювальної техніки зазначено, що при демонтажу лічильника у вхідному патрубку виявлено сторонній пристрій. Акт був підписаний споживачем ОСОБА_3 без зауважень, та, був складений Протокол № 0397 щодо направлення ЗВТ на експертизу, також було повідомлено споживача ОСОБА_3 , коли буде проводитися експертиза.

Крім того, 08.08.2017 за адресою споживача було також складено Акт №0397 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи, а саме лічильника газу типу Візир G4 зав.№ 0081291, для подальшого його направлення на місце проведення експертизи. Акт був складений за адресою споживача і ним підписаний без зауважень.

09.08.2017 проведено експертизу лічильника газу у складі комісії визначеної оператором ГРМ, та у присутності представника ДП «Кривбасстандартметрологія», за результатами якої складено Акт №139, відповідно до якого встановлено порушення: «всередині лічильника на колекторі вимірювального механізму виявлено отвір, в якому знаходяться сторонній предмет, а саме медичний шприц із закріпленим на ньому магнітом. Дані порушення є наслідком несанкціонованого втручання в роботу лічильника здійснені шляхом прихованих заходів та призвели до недостовірності показів. Лічильник непридатний до подальшої експлуатації». Експертиза проведена без присутності споживача ОСОБА_3 .

Після проведення експертизи ЗВТ проводиться його позачергова повірка. Повірка була здійснена представником ДП «Кривбасстандартметрологія» Кучер Є.Л. та за результатами повірки встановлено, що лічильник газу типу Візир G4 зав.№ 0081291 не відповідає вимогам згідно рекомендацій Р50-071-98 «Лічильники газу побутові» Методи та засоби повірки. Підстави для визначення ЗВТ непридатним: згідно п.6.9. Похибка вимірювань перевищує допустиму, про що надано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № Т-ДН-5798/17 від 09.08.2017.

За результатами розгляду акту про порушення № 07-08/17 від 08.08.2017, на засіданні комісії, складено протокол № 65 від 10.08.2017 про задоволення вказаного Акту про порушення та виконання нарахування в розмірі 50% від суми розрахунку за не облікований об'єм природного газу 7953,12м? за період з 08.08.2016 по 08.08.2017 (12 місяців) в сумі 65837,34 грн.

Таким чином, актом експертизи лічильника газу та пломб №139 від 09.08.2017 та довідкою № Т-ДН-5798/17 від 09.08.2017, встановлено, що проведено експертизу, за висновками якої було встановлено несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу Візир G4 зав.№ 0081291, який був встановлений за адресою проживання відповідача, лічильник є непридатним до експлуатації, не відповідає вимогам згідно рекомендацій Р 50-071-98 «Лічильники газу побутові» Методи та засоби повірки та згідно п.6.9 Похибка вимірювань перевищує допустиму (Т1 а.с. 6-18).

Свідок ОСОБА_8 , який на час проведення перевірки працював слюсарем в АТ "Криворіжгаз", в судовому засіданні пояснював, що він був присутній під час проведення експертизи. Зазначає, що при відкритті лічильника, було вивлено медичний шприць з магнітом, який під впливом магнітного поля, відкриває клапан та газ не обліковується. В судовому засіданні на прикладі іншого лічильника показав, як реагує медичний шприць на магніт.

Свідок ОСОБА_9 , яка є провідним фахівцем АТ "Криворіжгаз", в судовому засіданні пояснила, що в серпні 2017 року під час перевірки лічильника газу, який був встановлений за адресою: АДРЕСА_1 , було оглянуто цілісність пломб, які не викликали зауважень. В лічильнику газу було виявлено перекос ролика цифрового ряду після коми, був перший червоний, тому було вирішено зняти лічильник газу. При огляді лічильника вбачалося, що ОСОБА_10 заклинив між показами 3 та 4. Заводська пломба на лічильнику була такою, що її можливо було аккуратно зняти, а потім знову поставити. Після демонтажу лічильника газу було оглянуто внутрішню частину лічильника (патрубок), та було помічено там сторонній предмет, який реагував на магніт. Споживач ОСОБА_3 від експертизи відмовився, але лічильник газу вони забрали на експертизу та встановили інший лічильник. Експертизу було проведено 09.08.2017 об 11-30 год., на яку ОСОБА_3 не з'явився. При розборці лічильника газу, було виявлено, що в колекторі було зроблено отвір, та виявлений вклеєний поршень з медичного шприца з магнітом. Втручання було без пошкодження пломб. Потім видалили магніт, лічильник газу зібрали, та здійснили повірку лічильника. За висновками, після повірки, було встанволено похибку вимірювання. Було втручання в роботу лічильника газу прихованим шляхом, тому донарахування здійснено за 1 рік до перевірки. Споживача повідомляли, щоб він забрав лічильник газу та акти, та якщо він не забрав, йому направлялося поштою. Сам лічильник був переданий споживачу, в Криворіжгаз лічильник не зберігається.

Так, дослідивши письмові докази, вислухавши свідків та проаналізувавши їх сукупність між собою, суд вважає, що акт про порушення було складено з дотриманням вимог Кодексу газорозподільних систем та факт несанкціонованого відбору природного газу шляхом несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу прихованими способом та наявність стороннього предмету у вимірювальному механізмі підтверджена належними доказами, що дало можливість споживачу частково безобліково користуватись газом, тому суд вважає , що існують правові підстави для задоволення позову.

Слід також звернути увагу, що наявність в лічильнику стороннього предмету підтвержеється крім письмовимих доказів, доданих до справи, також показами свідків та поясненнями самого відповідача ОСОБА_2 , яка в судовому засіданні не заперечувала проти того, що в лічильнику було виявлено шприць.

Відповідно до ч. 3 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, якщо несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу здійснено шляхом прихованих заходів, початок періоду, за який визначається об'єм необлікованого природного газу, визначається з дня встановлення лічильника газу та/або пломби, які виявились пошкодженими (їх встановлення повинно підтверджуватися відповідним актом про їх встановлення), але не більше 12 місяців.

На підставі викладеного, позивачем вірно здійснено розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу за період з 08.08.2016 по 01.07.2017, складає 65359,71 грн.

З'ясувавши повно і всебічно обставини справи, суд приходить до висновку про порушення майнових прав позивача та необхідність їх захисту в судовому порядку.

Оскільки споживач ОСОБА_3 порушив Кодекс газорозподільних систем, а саме несанкціоновано втрутився в роботу лічильника газу (ЗВТ), що призвело несанкціонованого відбору природного газу, тому суд вважає необхідним позов задовольнити, стягнути з ОСОБА_2 , яка є правонаступником ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь позивача заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм природного газу в розмірі 65359,71 грн.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, судові витрати, пов'язані з розглядом справи покладаються у разі задоволення позову на відповідача, тому слід стягнути з відповідача ОСОБА_2 1600 грн. судового збору, який сплачений позивачем при подачі позову (Т1 а.с. 1).

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про ринок природного газу», Кодексу ГРМ, ст. 11, 15, 16, 264, 509, 526, 527, 530, 610, 625, 714 ЦК України, ст.ст.12, 19, 43, 49, 81, 133, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм природного газу в розмірі 65359,71 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» судовий збір в розмірі 1600,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду або через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до п.3 розділу XII «Прикінцевих положень» ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.

Повний текст рішення складено та підписано 03 червня 2021 року.

Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України:

Позивач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз», код ЄДРПОУ 03341397, місцезнаходження за адресою: 50051, м.Кривий Ріг, пр. Металургів, 1.

Відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 .

Суддя: