Іменем України
01 червня 2021 року справа № 542/683/21
провадження № 3/542/206/21
Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Кашуба М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 184 КпАП України, -
ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених статтею 150 Сімейного кодексу України обов'язків щодо виховання свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який 19.04.2021 о 13:08 год. був виявлений працівниками ГРПП, які в ході патрулювання смт. Нові Санжари по вул. Чкалова, виявили двох дітей, які не змогли пояснити де вони проживають та як їх звати.
ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала, щиро розкаялася, просила суворо не карати. У письмовій заяві, поданій до суду зазначила, що вихованням сина займається сама, є малозабезпеченою. Вказала, що більше такого не повториться.
Крім визнання вини, винність ОСОБА_1 підтверджується також даними протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ № 017621 від 21.04.2021, рапортом інспектора - чергового СВ Новосанжарського ВП,письмовими поясненнями.
Досліджені матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене частиною 1 статті 184 КУпАП.
Згідно зі статтею 9 Кодексу України про адміністративне правопорушення адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративне правопорушення визнається, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
За змістом положень статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так, згідно зі статтею 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, не встановлено.
Водночас, статтею 34 КУпАП визначено, що обставинами, які пом'якшують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, зокрема, є: щире розкаяння. Орган (посадова особа), який вирішує справу про адміністративне правопорушення, може визнати пом'якшуючими і обставини, не зазначені в законі.
Враховуючи зазначене, обставинами, що пом'якшують відповідальність є визнання вини та щире розкаяння.
Відповідно до статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням конкретних обставин та характеру вчиненого правопорушення, даних про особу ОСОБА_1 , яка свою вину визнала повністю, щиро розкаялася, відсутність обставин, які обтяжують адміністративну відповідальність та наявність обставин, які її пом'якшують, приходжу до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 184 КУпАП і обмежитись усним зауваженням.
За змістом положень частини 2 статті 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку з оголошенням усного зауваження, відповідно, судовий збір стягненню не підлягає.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 22, частиною 1 статті 184, статтями 245, 251, 252, 283-285, 294 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 КУпАП.
На підставі статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, через Новосанжарський районний суд Полтавської області.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області Кашуба М.І.