36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
про залишення позовної заяви без розгляду
01.06.2021 Справа № 917/64/21
за позовною заявою Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», код ЄДРПОУ 31141625, юридична адреса: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 389
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «БК ТАНДЕМ», код ЄДРПОУ 40526835, 39631, Полтавська обл. м. Кременчук, пров. Героїв Бреста, 52
2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотрансальянс», код ЄДРПОУ 40811721, 39800, Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Строни, 23
про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги від 20.10.2020 року № 20/10/2020
Суддя Киричук О.А.
Представники сторін:
представник позивача: не з"явився
представник відповідача 1: не з"явився
представник відповідача 2: не з"явився
Дочірнє підприємство «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (ДП «Черкаський облавтодор») звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю « БК ТАНДЕМ» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотрансальянс» про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги від 20.10.2020 року № 20/10/2020, що укладений між ТОВ «Автотрансальянс» і ТОВ «БК ТАНДЕМ».
Ухвалою від 20.01.2020р. суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі, постановив справу розглядати в порядку загального позовного провадження, призначити підготовче засідання у справі
Ухвалою від 15.04.2020р. суд постановив закрити підготовче провадження у справі № 917/64/21, призначити справу до судового розгляду по суті в засіданні суду на 06.05.2021.
Розгляд справи по суті розпочатий не був, ухвалою від 15.04.2020р. суд постановив відкласти розгляд справи на 01.06.2021.
Від позивача 01.06.21 надійшла заява про залишення позову без розгляду.
Розглянувши заяву позивача про залишення позову без розгляду, суд приходить до висновку про необхідність її задоволення з огляду на наступне.
Пунктом 5 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Як вбачається із даної норми, вказане право позивача є абсолютним, тобто, не залежить від мотивів позивача чи волі сторін у справі.
Водночас, положення ст. 226 Господарського процесуального кодексу України не є диспозитивними та передбачають обов'язок суду залишити позов без розгляду з підстав вказаних у частині 1 цієї статті.
Відтак, зважаючи на те, що має місце подання позивачем 01.06.2021 відповідної заяви, розгляд справи по суті розпочатий не був, вказане є підставою для залишення позову без розгляду, передбаченою п. 5 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України, суд зобов'язаний залишити позов без розгляду.
Перевіривши повноваження особи, яка підписала заяву про залишення позову без розгляду, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення відповідної заяви та залишення позову без розгляду.
Згідно ч. 2 ст. 226 ГПК України про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Пунктом 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Зважаючи на те, що позовну заяву позивача у цій справі залишено без розгляду за заявою позивача, сплачений останнім за розгляд даного спору судовий збір не повертається.
Керуючись п. 5 ч.1 ст. 226, ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Залишити позов Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду.
Повний текст ухвали складено 01.06.21 р.
Суддя Киричук О.А.