Провадження № 2/243/1759/2021
Справа № 428/2677/21
24 травня 2021 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Ільяшевич О. В., розглянувши позовну заяву комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги постачання теплової енергії, -
Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 12 квітня 2021 року цивільну справу № 428/2677/21 за позовом комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги постачання теплової енергії було направлено за підсудністю до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області.
19 травня 2021 року цивільна справа № 428/2677/21 за позовом комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги постачання теплової енергії надійшла в провадження судді Ільяшевич О. В..
Останнім відомим зареєстрованим місцем проживання відповідачки ОСОБА_1 є адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 2710/38-14 від 02 вересня 2014 року, позивач повинен звертатися з вказаним позовом до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області, а саме за місцем знаходження відповідача.
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що квартира АДРЕСА_2 , яка відповідно до договору купівлі - продажу належить ОСОБА_1 та за якою виникла заборгованість по комунальних послугах, знаходиться в межах територіальної підсудності Сєвєродонецького міського суду Луганської області.
Верховний Суд у постанові від 10 квітня 2019 року, у справі № 638/1988/17 (провадження № 61-30812св18), зробив висновок, який узгоджується із нормами чинного ЦПК України, зважаючи на те, що правила загальної та виключної підсудності залишилися незмінними, відповідно до якого:
правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов'язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об'єктом якого є нерухоме майно.
Предметом позову у цій справі є зобов'язання, які випливають з надання послуг централізованого постачання холодної води та водовідведення. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.
З урахуванням наведеного, позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред'являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Разом з тим, відповідно до вимог ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З огляду на імперативність норм ст. 32 ЦПК України, суд вирішує питання про прийняття позовної заяви.
Позовна заява подана із додержанням вимог передбачених статтями 175 і 177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно із п. 4, 6, 8, 9 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається зокрема за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, дата, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, строк для подання відповідачем відзиву на позов та строки для подання відповіді на відзив та заперечень, якщо справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до положень ч. 4, п. 1 ч. 6 ст. 19, ч. 1 ст. 274 ЦПК України, дана справа є малозначною, оскільки ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому її розгляд можливо проводити у порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 128, ч. 5 ст. 187, ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд вважає доцільним проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотань щодо проведення процесуальних дій, визначених чинним ЦПК України, сторонами не заявлено.
З огляду на викладене, існують всі підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Згідно із повідомленням на офіційному веб-сайті Генеральної дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» http://www.ukrposhta.ua/ від 11 березня 2015 року, відповідно Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 «Про рішення ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» (зі змінами), УДППЗ «Укрпошта» не здійснюється пересилання пошти, зокрема, до м. Горлівка Донецької області.
Крім того, оскільки робота підрозділів Державної міграційної Служби Донецької та Луганської областей заблокована незаконними формуваннями ЛНР та ДНР, що підтверджується відповідним повідомлення Державної міграційної служби України № 6-6479/3-14 від 24 жовтня 2014 року, органи місцевого самоврядування не здійснюють свої повноваження на окупованій території, перевірити реєстрацію місця проживання осіб на території цих областей, та безпосередньо відповідача, на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України та у спосіб, зазначений у вказаній статті не уявляється можливим.
Слід також зазначити, що ЄДДР на теперішній час перебуває у процесі формування, що також позбавляє можливості отримати достовірні дані про зареєстроване місце проживання відповідача-фізичної особи.
Разом з тим, така інформація дозволить суду належним чином повідомити відповідача про час та місце судового розгляду та взагалі про наявність спору у суді, а також достовірно встановити чи підсудна справа цьому суду.
Відповідно до п. 5 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, затвердженого постановою КМУ № 509 від 01 жовтня 2014 року, з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Міністерство соціальної політики України, до якої вноситься зокрема відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування.
Згідно із ст. 5 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яка передбачає реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
З огляду на викладене, на виконання вимог ст. ст. 1, 2, ч. 6 ст. 187 ЦПК України, суд вважає за можливе здійснити дії по встановленню місця проживання (перебування) відповідача шляхом витребування з Міністерства соціальної політики України відомостей з Єдиної інформаційної бази даних про те, чи входить до переліку взятих на облік осіб, які переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення відповідачка: ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 187, 274 ЦПК України, -
Прийняти до розгляду позовну заяву комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги постачання теплової енергії.
Відкрити спрощене позовне провадження у справі за позовом комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги постачання теплової енергії.
Повідомити учасників справи, що проведення судового засідання у справі відбудеться 14 червня 2021 року, о 09 год. 15 хв., в приміщенні Слов'янського міськрайонного суду (Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд. 2).
Витребувати з Міністерства соціальної політики України, відомості з Єдиної інформаційної бази даних про те, чи входить до переліку взятих на облік осіб, які переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали надіслати Міністерству соціальної політики України для виконання.
Відповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі має право подати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на сторінці на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою - http://sl.dn.court.gov.ua/sud0544.
Копію ухвали про відкриття провадження одночасно з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду О. В. Ільяшевич