Провадження № 3/742/417/21
Єдиний унікальний № 742/1304/21
Постанова
Іменем України
31 травня 2021 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області, в складі: головуючого-судді Циганка М. О., за участю секретаря Харченко Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Прилуцького районного відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця Чернігівської обл., в протоколі АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.130 КУпАП,-
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 382848 від 05 квітня 2021 року, складеного поліцейським Прилуцького районного відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області Федоренко Анатолієм Вікторовичем, вбачається, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.3 ст.130 КУпАП за порушення п. 2.9.«а» . Дане порушення ОСОБА_1 було скоєно повторно протягом року.
Суддя, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1,2,3 ст.130 КУпАП, Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Відповідно до ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу (ч.2 ст.251 КУпАП).
За таких обставин, оскільки судом встановлено, що згідно диспозиції ч.3 ст.130 КУпАП за якою поліцейським Федоренко А.В. кваліфіковані дії ОСОБА_1 , відповідальність настає, коли особа, двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проте в матеріалах адміністративного провадження відсутні жодні докази щодо притягнення ОСОБА_1 за ч. 2 ст.130 КУпАП, та не вказано у протоколі повторності вчинення правопорушення (в протоколі не вказано дати та року вчинення попереднього правопорушення за даною статтею а саме за ч.2 ст.130 КУпАП), крім того, відсутня завірена належним чином постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП, яка набрала законної сили, крім того санкція ч. 3 ст.130 КУпАП передбачає застосування обов'язкової конфіскації транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, тому, суд вказує при доопрацюванні відповідних матеріалів надати суду в обов'язковому порядку відповідних відомостей кому належить на праві приватної власності і на підставі яких документів встановлено поліцейським, що мопед Хонда яким керував ОСОБА_2 належить саме останньому, та в подальшому при направленні відповідних матеріалів прошу керівника Прилуцького районного відділу поліції Парація Н. звернути увагу на такі вимоги Закону, та провести з особовим складом поліції які відповідальні за складання відповідних протоколів на безальтернативні вимоги Закону про надання відповідних правовстановлюючих документів на транспортні засоби якщо дії порушників кваліфікуються за ч.3 ст.130 КУпАП , а тому все наведене позбавляє суд повно та об'єктивно вирішити адміністративну справу по суті відповідно до вимог Закону, тому, даний адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання начальнику Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.
Згідно ст.252 КУпПА, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Керуючись ст. ст. 121, 251, 252, 280, 283 КУпАП, суддя, -
Направити адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.130 КУпАП на доопрацювання начальнику Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Парацію Н.
Суддя М.О.Циганко