Справа №485/689/21
Провадження №2-а/485/6/21
про залишення позовної заяви без руху
01 червня 2021 року м. Снігурівка
Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Яворський С.Й., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 до ВП№2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області про скасування постанови серії БАБ №077429 від 21 травня 2021 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,
встановив:
01 червня 2021року до суду надійшла позовна заява, в якій позивач просить скасувати постанову інспектора СРПП ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області ст. сержанта поліції Хапуна Є.О.БАБ №077429 від 21 травня 2021 року про накладення на нього адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у виді штрафу у розмірі 425 грн.
Ознайомившись з позовною заявою, вважаю, що така підлягає залишенню без руху.
Так, в порушення вимог ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви позивач не додав документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 242 КАС України суд при виборі і застосування норми права до спірних правовідносин враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Так, Великою Палатою Верховного Суду в постанові № 543/775/17 від 18 березня 2020 року викладено наступний правовий висновок про застосування норм права. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" № 3674-VІ.
За ст. ст. 1, 2 Закону № 3674-VІ судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 2 ст. 3 Закону № 3674-VІ містить перелік об'єктів, за які не справляється судовий збір, а ст. 5 цього Закону - перелік суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовів, заяв, скарг тощо, а також підстави звільнення від сплати судового збору осіб, які звертаються із заявами про захист не власних прав, а охоронюваних законом прав та інтересів інших осіб.
Відповідно до ст. 4 цього ж Закону за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб'єкт владних повноважень).
Відповідно до положень ст. ст. 3, 5 Закону № 3674-VI серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об'єктів оплати судовим збором.
Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 1 січня 2021 року установлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2270 грн.
Таким чином, позивач має сплатити судовий збір за даним позовом у розмірі 454,00 грн. за реквізитами https://sn.mk.court.gov.ua/sud1422/gromadyanam/29/ та квитанцію про сплату судового збору подати до суду або подати документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд також вважає за необхідне попередити позивача, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, то позовна заява у відповідності до п.1 ч. 4 ст. 169 КАС України буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Керуючись ст. ст. 160,161,169 КАС України,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ВП№2Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області про скасування постанови серії БАБ №077429 від 21 травня 2021 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позова без руху. Роз'яснити, що інакше адміністративний позов буде вважатися неподаним та повернутий позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.Й. Яворський