Справа № 152/666/21
31 травня 2021 року м. Шаргород
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Войнаровський І.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 013578 від 20 травня 2021 року ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП, а саме у тому, що він о 22 годині 00 хвилин 18 квітня 2021 року грубо порушив правила любительського та спортивного рибальства, а саме: на ставку між с. Довжок та с. Мурафа Шаргородського району Вінницької області спільно з громадянином ОСОБА_2 , за допомогою забороненого сіткоснастевого знаряддя лову - сітки, довжиною 100 м, висотою 1,5 м, вічко 40х40 мм, в заборонений нерестовий період, здійснював вилов водних живих біоресурсів - риби. В результаті незаконного лову виловив рибу видів: 4 (чотири) коропи, 1 (один) товстолоб, 5 (п'ять) карасів. Незаконно виловлену рибу та сітку було вилучено працівниками ВП №2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що цей адміністративний матеріал підлягає направленню для додаткового оформлення органу, який направив його до суду, оскільки протокол не відповідає ст. 256 КУпАП.
За приписами статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення №013578 від 20 травня 2021 року відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 та не зазначено про його відмову від підписання, натомість вказано, що від пояснень відмовився.
Крім того, в графі «Місце, суть правопорушення» протоколу зокрема зазначено, що ОСОБА_1 …за допомогою забороненого сіткоснастевого знаряддя лову - сітки, довжиною 100 м, висотою 1,5 м, вічко 40х40 мм, в заборонений нерестовий період, здійснював вилов водних живих біоресурсів - риби. В результаті незаконного лову виловив рибу видів: 4 (чотири) коропи, 1 (один) товстолоб, 5 (п'ять) карасів. Незаконно виловлену рибу та сітку було вилучено працівниками ВП №2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області. В графі «У порушника виявлені» зазначено «Сітка: довжина - 100м, висота 1,5 м, вічко 40х40 мм; риба: короп - 4 шт, карась - 5 шт, товсто лоб - 1 шт.» і вилучені згідно з описом № від року зазначено «не вилучалось».
Окрім того, додані до протоколу про адміністративне правопорушення копії документів належним чином не завірені.
Зазначені недоліки унеможливлюють встановити обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній у відповідності з законом.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Пунктом 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 № 10 передбачено, що у разі невідповідності протоколу вимогам, статті 256 КУпАП, суддя повертає матеріали органу внутрішніх справ для додаткового оформлення.
Отже, для всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її у відповідності з законом, вважаю за необхідне повернути вказані матеріали для додаткового оформлення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 7, ч. 4 ст. 85, 256, 272, 278, 280 КУпАП,
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП повернути до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області для додаткового оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Войнаровський