Справа № 147/544/21
Провадження № 3/147/283/21
01 червня 2021 року смт.Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
01 червня 2021 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №367289 від 21.05.2021 щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №367289 від 21.05.2021 вбачається, що 21 травня 2021 року о 15.30 год. ОСОБА_1 в с. Рогізка на вул. Центральній порушив встановлені правила користування, а саме перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п.2 п.2 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ч.2, ч.3 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно з ч.3 ст. 8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, наступне питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч.1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Отже, відповідно до вимог ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, розглядається за місцем його вчинення.
У протоколі про адміністративне правопорушення місцем вчинення правопорушення вказано в с. Рогізка, що не належить до територіальної юрисдикції Тростянецького районного суду Вінницької області.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути до відділення поліції №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для направлення на розгляд до суду за місцем вчинення правопорушення.
Керуючись ст. ст. 245, 277, 278, 283 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №367289 від 21.05.2021 щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами повернути до відділення поліції №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для направлення на розгляд до суду за місцем вчинення правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак