Справа № 420/4842/21
31 травня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження, за наявними матеріалами, у порядку письмового провадження, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про:
визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у призначенні пенсії за віком;
зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити пенсію за віком відповідно до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та виплатити пенсію з 23 лютого 2021 року.
Адміністративний позов мотивовано наступним.
ОСОБА_1 зазначив, що 22 лютого 2021 року, його було звільнено у зв'язку з ліквідацією Управління соціального захисту Іванівської районної державної адміністрації Одеської області.
Позивач вказував, що оскільки на день звільнення з роботи йому до досягнення пенсійного віку залишилося менше півтора року (фактично 7 місяців і 10 днів) та він має трудового стажу понад 40 років (з них 37 років страхового стажу), він набув право на дострокове призначення пенсії за віком відповідно до статті 21 закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».
У свою чергу, на думку ОСОБА_1 , Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області протиправно відмовило у призначенні пенсії з посиланням на п. 3 пункту 12 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2021 року, вищевказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження по справі без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.
У встановлений судом строк, відповідач надав відзив (вх.№ЕП/12093/21 від 29.04.2021р.) на позовну заяву (а.с.150-154).
Відзив обґрунтований наступним.
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області вказувало, що ОСОБА_1 до пенсійного органу з заявою про призначення пенсії - не звертався, а його звернення від 23 лютого 2021 року було розглянуто у порядку Закону України «Про звернення громадян» та надано відповідні роз'яснення.
У відповіді на відзив (вх.№ЕП/12316/21 від 05.05.2021 р.) ОСОБА_1 вказував, що під час звернення з заявою про призначення пенсії до ГУ ПФУ в Одеській області через відділ обслуговування громадян №3, його не було повідомлено, що його заява не відповідає встановленим законодавством вимогам.
Позивач наголошує, що набув право на дострокове призначення пенсії за віком відповідно до статті 21 закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», проте відповідач протиправно наполягає, що таке право настане не раніше 04 жовтня 2021 року, коли позивачеві виповниться 60 років (а.с.160-161).
Станом на 31 травня 2021 року, інших заяв по суті справи від сторін на адресу суду не надходило.
Розпорядженням Іванівської районної державної адміністрації Одеської області №8/А-2021 від 19.01.2021 року «Про реорганізацію структурних підрозділів районної державної адміністрації зі статусом юридичної особи публічного права шляхом приєднання до Іванівської районної державної адміністрації та створення комісій з припинення», Управління соціального захисту Іванівської районної державної адміністрації Одеської області (код ЄДРПОУ) припинено шляхом реорганізації (а.с.57-60).
Згідно відомостей трудової книжки серії НОМЕР_1 , ОСОБА_1 з 22.02.2021 року звільнено з посади спеціаліста з інформаційних технологій Управління соціального захисту Іванівської районної державної адміністрації Одеської області у зв'язку з реорганізацією та скороченням чисельності або штату працівників (а.с.42).
23.02.2021 року, ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (через підрозділ фонду в смт. Іванівка Березівського району) зі зверненням про призначення пенсії відповідно до рішення Конституційного суду України №5-р/2018 від 23.05.2018 року (а.с.6).
Листом №3265-2946/3-02/6-1500/21 від 09.03.2021 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило ОСОБА_1 , що для призначення пенсії йому необхідно звернутися з відповідною заявою встановленого зразка до відділу обслуговування громадян №3 або через Вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з наданням відповідних документів. Крім того, вказано, що право на дострокову пенсію скасоване Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року (а.с.7).
26.02.2021 року, через Вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, ОСОБА_1 звернувся з заявою про призначення пенсії за віком (а.с.85).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №155750002484 від 04.03.2021 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з тим, що заява про призначення пенсії була надана раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку (а.с.82).
Вважаючи відмову у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» - протиправною, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 9 липня 2003 року (далі - Закон України №1058-IV).
Частиною 1 статті 4 Закону України №1058-IV визначено, що законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Отже, відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні можуть бути врегульовані також іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до законів про пенсійне забезпечення.
Основні засади державної політики щодо ветеранів праці, інших громадян похилого віку і спрямований на формування в суспільстві гуманного, шанобливого ставлення до них і забезпечення їх активного довголіття, визначає Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» №3721-XII від 16 грудня 1993 року (далі - Закон №3721-XII), який гарантує ветеранам праці та громадянам похилого віку рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя.
Відповідно до статті 10 Закону України №3721-XII, громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України №1058-IV, а також особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року.
За містом частини 1 статті 26 Закону України №1058-IV, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.
Згідно зі статтею 21 Закону України №3721-XII особам, трудовий договір з якими розірвано за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України №1058-IV, або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність» (за наявності відповідних умов), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України №1058-IV.
Підпунктом 3 пункту 12 розділу І закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року із тексту Закону України №3721-XII стаття 21 - виключена.
Однак, Рішенням Конституційного Суду України №5-р/2018 від 22 травня 2018 року визнаний таким, що не відповідає Конституції України зазначений підпункт 3 пункту 12 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року.
У вищевказаному рішення Конституційний Суд України зазначив, що підпункт 3 пункту 12 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року, визнаний неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Отже, статтею 21 закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» №3721-XII від 16 грудня 1993 року в редакції, чинній на час звільнення позивача та звернення з заявою про призначення дострокової пенсії, передбачене право громадян, звільнених у зв'язку із скороченням штату чи чисельності, на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.
Станом на 22.02.2021 року (дату звільнення позивача у зв'язку реорганізацією Управління соціального захисту Іванівської районної державної адміністрації Одеської області та скороченням чисельності або штату працівників) вік позивача становив 59 років 4 місяці.
Отже, за наявності у нього 27 - річного страхового стажу позивач має право на призначення пенсії на умовах, передбачених статтею 21 закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» №3721-XII від 16 грудня 1993 року.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що посилання відповідача у листі №3265-2946/3-02/6-1500/21 від 09.03.2021 року на скасування статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» №3721-XII від 16 грудня 1993 року - є неправомірним.
Вирішуючи позовні вимоги ОСОБА_1 у частині зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком відповідно до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та виплатити пенсію з 23 лютого 2021 року, суд зазначає наступне.
З урахуванням положень статті 21 Закону України №3721-XII та статті 26 Закону України №1058-IV, умовами призначення дострокової пенсії за віком є звільнення у зв'язку з скороченням штату чи чисельності за півтора року до встановленого законодавством строку та наявність при цьому страхового стажу не менше 27 років.
Перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії, визначений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України №1058-IV, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 4.1 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Згідно з пунктом 1.7. Порядку №22-1 у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення.
Абзацом 1 пункту 4.3 Порядку №22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 4.2. цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Таким чином, обов'язок пенсійного органу щодо дострокового призначення пенсії відповідно до статті 21 Закону України №3721-XII виникає за умови подання особою, яка має право на її призначення, документів, передбачених Порядком №22-1, у тому числі тих, які підтверджують наявність у такої особи 27 - річного страхового стажу.
Повноваження щодо розгляду документів, необхідних для призначення пенсії, належать до компетенції органів Пенсійного фонду.
Натомість, суд, у разі виникнення спору щодо правомірності дій органів Пенсійного фонду, здійснює правовий аналіз дотримання цими органами вимог законодавства у процесі здійснення ними повноважень, визначених Законом.
Зі змісту звернення ОСОБА_1 від 23.02.2021 року та листа Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області №3265-2946/3-02/6-1500/21 від 09.03.2021 року, суд встановив, що до звернення позивачем не надавалося жодного з документів передбачених Порядком №22-1.
Суд погоджується з твердженнями пенсійного органу, що 23.02.2021 року позивачем заява встановленого Порядком №22-1 зразка не надавалася, а звернення ОСОБА_1 , було розглянуто у відповідності до Закону України «Про звернення громадян».
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для зобов'язання Головного управління Пенсійного органу в Одеській області призначити позивачеві пенсію за віком відповідно до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» з 23.02.2021 року.
Натомість, 26.02.2021 року, через Вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, ОСОБА_1 звернувся з заявою встановленого зразка про призначення пенсії за віком надавши відповідний перелік документів визначений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України №1058-IV, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (а.с.85-148).
Крім того, судом встановлено, що до заяви від 26.02.2021 року позивачем надавалася копія Рішення Конституційного Суду України №5-р/2018 від 22 травня 2018 року (а.с.125-145), а запис у трудовій книжці позивача свідчить про його звільнення з посади спеціаліста з інформаційних технологій Управління соціального захисту Іванівської районної державної адміністрації Одеської області у зв'язку з реорганізацією та скороченням чисельності або штату працівників (а.с.42).
У свою чергу, Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №155750002484 від 04.03.2021 року, ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв'язку з тим, що заява про призначення пенсії була надана раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку (а.с.82).
Суд зазначає, що заява ОСОБА_1 у контексті призначення дострокової пенсії у відповідності до статті 21 Закону України №3721-XII Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області - не розглядалася, наявність/відсутність у позивача необхідного страхового стажу під час розгляду заяви відповідачем - не встановлювалась.
Натомість, у матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 , міститься довідка-розрахунок стажу для призначення пенсії за віком, відповідно до якої стаж позивача становить 22 роки 0 місяців 7 днів (а.с.84).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що наразі у суду відсутні підстави для перевірки на відповідність дотримання умов для призначення позивачу пенсії за віком передбаченої положеннями Закону України №3721-XII та задоволення позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області призначити позивачу дострокову пенсію за віком, оскільки пенсійним органом рішення про відмову у призначенні ОСОБА_1 дострокової пенсії фактично - не приймалося.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №155750002484 від 04.03.2021 року відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком у зв'язку з передчасністю звернення.
На думку суду, відповідачем протиправно не було розглянуто заяву ОСОБА_1 у контексті призначення дострокової пенсії у відповідності до Закону України №3721-XII, враховуючи на надання позивачем відповідних документів та копії Рішення Конституційного Суду України №5-р/2018 від 22 травня 2018 року, а тому, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №155750002484 від 04.03.2021 року належить визнати протиправним та скасувати.
У свою чергу, згідно з частиною 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод і інтересів який забезпечує ефективний спосіб захисту позивача.
Враховуючи вищевикладене, для ефективного захисту прав позивача суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.02.2021 року про призначення пенсії за віком, у відповідності до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» №3721-XII від 16 грудня 1993 року та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 9 липня 2003 року, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, ці норми одночасно покладають обов'язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.
Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.
Так, у п.29 Рішення Європейського суду з прав людини від 09.12.1994 року (справа «РуїзТоріха проти Іспанії») Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з'ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню частково.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що принцип пропорційності при стягненні судового збору у разі часткового задоволення позову щодо позовних вимог немайнового характеру не застосовується.
Судом встановлено, що під час подання позовної заяви ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 908,00 гривень, який підлягає відшкодуванню.
Керуючись статтями 2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна 83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у призначенні пенсії за віком; зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити пенсію за віком відповідно до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та виплатити пенсію з 23 лютого 2021 року - задовольнити частково.
Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №155750002484 від 04.03.2021 року про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 - визнати протиправним та скасувати.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) від 26.02.2021 року про призначення пенсії за віком, у відповідності до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» №3721-XII від 16 грудня 1993 року та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 9 липня 2003 року, з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908,00 (дев'ятсот вісім) гривень.
Рішення набирає законної сили згідно статті 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду згідно статті 295 КАС України подається до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Одеський окружний адміністративний суд.
Суддя Балан Я.В.