про заміну сторони виконавчого провадження
01 червня 2021 року 320/4511/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балаклицького А.І., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому провадженні в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 22.10.2019 адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області щодо ненадання відповіді на запит ОСОБА_1 від 22.07.2019 у формі, визначеній ОСОБА_1 як запитувачем інформації, - на поштову адресу.
Зобов'язано Черняхівську сільську раду Кагарлицького району Київської області надати ОСОБА_1 відповідь на запит на отримання публічної інформації від 22.07.2019 шляхом надсилання її на поштову адресу ОСОБА_1 , визначену у запиті: АДРЕСА_1 .
Стягнуто на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області (код ЄДРПОУ 04358773) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.).
Київським окружним адміністративним судом було видано позивачу два виконавчих листа №320/4511/19, в яких боржником є Черняхівська сільська рада Кагарлицького району Київської області.
07.05.2021 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про заміну боржника у виконавчому провадженні, в якій просить суд замінити боржника з Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області на Кагарлицьку міську раду Обухівського району Київської області.
31 травня 2021 року вказана заява передана на розгляд судді Балаклицькому А.І., що підтверджується актом від 31.05.2021, складеним відділом ВДЗК (канцелярія).
Вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Так, частиною 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII, який набув чинності з 05.10.2016, передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Вказаній нормі матеріального права відповідають певні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Тобто, під час виконавчого провадження заміна сторони виконавчого провадження є аналогом інституту процесуального правонаступництва, встановленого статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає процесуальні наслідки переходу прав і обов'язків від однієї особи до іншої у відносинах, щодо яких виник спір.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Кагарлицької міської ради VIIІ скликання №51-01-VIIІ від 08.12.2020 "Про реорганізацію Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області шляхом приєднання до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області" реорганізовано Черняхівську сільську раду Кагарлицького району Київської області шляхом приєднання до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області, а Кагарлицьку міську раду визначено правонаступником всього майна, прав та обов'язків Черняхівської сільської ради.
В свою чергу слід зазначити, що особливості припинення повноважень сільської, селищної ради, сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади визначено у Законі України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".
Статтею 8-3 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" зокрема передбачено, що повноваження сільської, селищної ради та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до сільської, селищної об'єднаної територіальної громади, припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від територіальної громади, що приєдналася, обраних на виборах до сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади.
Повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об'єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об'єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об'єднаної територіальної громади.
З моменту припинення повноважень сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, повноваження сільського, селищного, міського голови об'єднаної територіальної громади поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади.
З дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільської, селищної ради, її виконавчого комітету шляхом їх приєднання до відповідних юридичних осіб - сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету об'єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільська, селищна рада, її виконавчий комітет припиняються у порядку, визначеному цим Законом.
Об'єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади.
Відповідні юридичні особи - сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет об'єднаної територіальної громади є правонаступниками прав та обов'язків відповідних юридичних осіб - сільської, селищної ради, її виконавчого комітету територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади.
З урахуванням викладеного та враховуючи рішення Кагарлицької міської ради VIIІ скликання №51-01-VIIІ від 08.12.2020 "Про реорганізацію Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області шляхом приєднання до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області", суд дійшов висновку, що Кагарлицька міська рада Обухівського району Київської області є правонаступником Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, а отже має певне коло прав та обов'язків останньої.
Статтею 124 Конституції України визначено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
У рішенні від 20.07.2004 у справі "Шматько проти України" Європейський Суд з прав людини, зазначив, що "право на суд" було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін.
З огляду на вищенаведене та з метою виконання судового рішення у справі №320/4511/19, суд дійшов висновку щодо необхідності замінити сторону виконавчого провадження, а саме боржника - "Черняхівську сільську раду Кагарлицького району Київської області" на її правонаступника - "Кагарлицьку міську раду Обухівського району Київської області" (ідентифікаційний код: 04054613, адреса місцезнаходження: 09200, Київська область, Обухівський район, м. Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 1).
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому провадженні в адміністративній справі №320/4511/19 - задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження в адміністративній справі №320/4511/19, а саме боржника - "Черняхівську сільську раду Кагарлицького району Київської області" на її правонаступника - "Кагарлицьку міську раду Обухівського району Київської області" (ідентифікаційний код: 04054613, адреса місцезнаходження: 09200, Київська область, Обухівський район, м. Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 1).
3. Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їх представникам) та Кагарлицькій міській раді Обухівського району Київської області.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Балаклицький А. І.