ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про передачу адміністративної справи
"25" травня 2021 р. справа № 300/2382/21
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали позову кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови за №214 від 19.05.2021 "Про виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 травня 2021 року в справі №9901/114/21", -
24.05.2021 кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови за №214 від 19.05.2021 "Про виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 травня 2021 року в справі №9901/114/21".
Згідно вимог пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України, Кодекс), після одержання позовної заяви, суддя серед іншого, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Зі змісту позовної заяви встановлено, що позивачем визначено предметну підсудність адміністративної справи за даною позовною заявою без урахування приписів Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 3 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що адміністративний суд - це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Отже, належним та компетентним судом в розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил інстанційної, предметної та територіальної підсудності.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом та процесом референдуму (пункт 6 частини 1 статті 19 КАС України).
Як слідує із змісту позовної заяви, позивач оскаржує постанову Центральної виборчої комісії за №214 від 19.05.2021 "Про виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 травня 2021 року в справі №9901/114/21".
Частиною 3 статті 27 КАС України, яка визначає виключну підсудність, передбачено, що підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим Кодексом.
Так, за змістом частини 3 статті 273 КАС України рішення, дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Верховного Суду. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії, прийняті у межах виборчого процесу, оскаржуються до апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ.
Таким чином, в силу наведених вище положень процесуального законодавства, враховуючи, що предмет даного позову підпадає під вимоги частини 3 статті 273 КАС України, то справа предметно не підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду і має бути передана до належного суду.
За змістом статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи із предмету оскарження, визначеного у позові, саме Шостий апеляційний адміністративний суд є тим належним судом до предметної юрисдикції якого належать спори з приводу рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії, прийняті у межах виборчого процесу та які не пов'язані з встановленням нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму.
Отже, слід передати матеріали вказаної позовної заяви на розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду.
На підставі наведеного та керуючись статтями 29, 30, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Матеріали адміністративної справи №300/2382/21 за позовом кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови за №214 від 19.05.2021 "Про виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 травня 2021 року в справі №9901/114/21" - передати на розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом двох днів, з моменту її підписання.
Строк на апеляційне оскарження, відповідно до частини 5 статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України, не може бути поновлено.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 1 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Матуляк Я.П.