Ухвала від 31.05.2021 по справі 440/4568/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

31 травня 2021 рокум. ПолтаваСправа №440/4568/21

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації (вул. Короленка, 7, м. Полтава, Полтавська область, 36011) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Полтавського окружного адміністративного суду 06.05.2021 надійшов позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації, у якому позивач просив:

визнання протиправним та скасування рішення Управління соціального захисту населення Новосанжарської районної державної адміністрації від 08.09.2020 про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;

зобов'язання Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації здійснити виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за жовтень та листопад 2020 року загалом у розмірі 12379,38 грн уповноваженому представнику сім'ї ОСОБА_4 .

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.05.2021 позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам частини шостої статті 161 КАС України.

25.05.2021 до суду надійшло клопотання позивача про поновлення строку звернення з цим позовом, в обґрунтування якого ініціатор звернення зазначив, що про прийняття відповідачем спірного рішення від довідався від уповноваженої особи ОСОБА_4 30.10.2020, після отримання нею листа Управління соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації від 28.10.2020 вих.№02-37/5296.

Частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини другої цієї статті, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як визначено частиною першою статті 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Зважаючи на повідомлені позивачем обставини та з огляду на подання цього позову до суду шляхом направлення поштою 28.04.2021, суд дійшов висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 подано до суду у межах строку, визначеного частиною другою статті 122 КАС України.

Отже, позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду, а також поданий у строк, встановлений законом.

Оскільки визначених законом підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії немає, суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Оскільки рішення про припинення виплати допомоги малозабезпеченим сім'ям стосується ОСОБА_4 , як уповноваженого представника сім'ї, її належить залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.

У силу положень пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України ця справа відноситься до справ незначної складності, а тому суд, керуючись приписами пункту 2 частини першої статті 263 КАС України, вважає за можливе здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

Згідно з частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд визнав за необхідне витребувати від відповідача додаткові докази.

Керуючись статтями 9, 12, 49 77, 121, 122, 171, 257, 260, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №440/4568/21 за позовом ОСОБА_1 (в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 ( АДРЕСА_1 ).

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Роз'яснити відповідачу, що:

відповідно до частини третьої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має подати суду усі наявні в нього докази разом із поданням відзиву;

відповідно до статті 162, частини першої статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має право подати відзив на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;

у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 КАС України.

Витребувати від Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації належним чином засвідчену копію спірного рішення разом з усіма наявними доказами, що стали підставою для його прийняття.

Витребувані докази подати до суду у строк для надання відзиву на позов.

Визначити третій особі десятиденний строк з дня отримання позову та відзиву для надання до суду письмових пояснень з дотриманням вимог статей 162, 165 КАС України.

Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочинається через п'ятнадцять днів після відкриття провадження у справі (з 16.06.2021), справу буде розглянуто без виклику учасників справи в судове засідання (у порядку письмового провадження) протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі (до 30.06.2021 включно).

Повідомити учасників справи, що:

процесуальні права та обов'язки визначені статтями 44, 47, 51 КАС України;

відповідно до частини третьої статті 263 КАС України заявами по суті справи є позов та відзив;

письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України;

копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;

у разі невиконання процесуальних обов'язків суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу;

інформація у справі розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.

Надіслати відповідачу та третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.

Суддя О.О. Кукоба

Попередній документ
97275012
Наступний документ
97275014
Інформація про рішення:
№ рішення: 97275013
№ справи: 440/4568/21
Дата рішення: 31.05.2021
Дата публікації: 02.06.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Полтавський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; соціального захисту (крім соціального страхування), з них; сімей із дітьми
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (20.07.2021)
Дата надходження: 06.05.2021
Предмет позову: визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії