про закриття провадження в адміністративній справі
31 травня 2021 р. № 400/1819/21
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Фульги А.П., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача:Казанківської селищної ради, вул. Миру, 228, смт.Казанка, Казанківський район, Миколаївська область,56000
про:визнання дій протиправними,
Позивач звернувся до суду з позовом до Казанківської селищної ради( з урахуванням змінених позовних вимог, викладених у заяві від 28.04.2021) 1) про визнання протиправними дії щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних на веб сторінці офіційного веб-сайту Казанківської селищної ради рішення виконавчого комітету Казанківської селищної ради № 1 від 23.02.2021 "Про погодження звіту про виконання бюджету Казанківської селищної ради та резервного фонду непередбачених видатків за 2020 рік"; 2) зобов'язання відповідно до ч.2 ст.15 Закону України № 2939, в межах наданих повноважень невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа, забезпечити оприлюднення на офіційному веб сайті: https://kazanka-gromada.gov.ua/ Казанківської селищної ради інформацію, передбаченої частиною 1 статті 15 Закону України № 2939-VІ, в тому числі рішень виконавчого комітету Казанської селищної ради починаючи з першого червня 2021.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що 20.03.2021 ним було виявлено, несвоєчасне, всупереч чинному законодавству, оприлюднення на офіційному веб-сайті рішення виконавчого комітету. Відповідно до Конституції України, ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та своїх веб-сайтах. Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації. Право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність, що узгоджується з висновками ВП ВС викладені у постанові від 19.03.2019 у справі № 800/369/17. Своєю бездіяльністю відповідач порушив законне право позивача на своєчасний доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, яке гарантовано Конституцією та законодавством України.
Суд ухвалою від 29.03.2021 року залишив позивачу позовну заяву без руху та встановив строк для усунення недоліків.
30.03.2021 року позивач усунув недоліки зазначені ухвалою.
Ухвалою від 05.04.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено справу до розгляду.
Відповідач надав заперечення на позовну заяву просив в задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на законність прийнятого рішення виконавчого комітету Казанківської селищної ради № 1 від 23.02.2021 "Про погодження звіту про виконання бюджету Казанківської селищної ради та резервного фонду непередбачених видатків за 2020 рік".
Суд розглянувши позовну заяву дійшов наступного.
Завданням адміністративного судочинства в силу частини першої статті 2 КАС є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частин першої, другої статті 242 КАС рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Зі змісту цієї норми випливає, що провадження у справі на підставі даного пункту частини першої статті 238 КАС України може бути закритим за наявності таких обов'язкових умов: виправлення суб'єктом владних повноважень у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності порушень; відсутності підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Позивач в позовній заяві наголошує на порушенні відповідачем його права на доступ до публічної інформації. Але зі змісту позову вбачається, що відповідач порушив лише строки опублікування рішення виконавчого комітету Казанківської селищної ради № 1 від 23.02.2021 "Про погодження звіту про виконання бюджету Казанківської селищної ради та резервного фонду непередбачених видатків за 2020 рік". Тобто позивач, хоча і з запізненням, але мав змогу ознайомитися з рішенням.
З наданої позовної заяви вбачається, що вказане рішення виконавчого комітету Казанківської селищної ради № 1 від 23.02.2021 "Про погодження звіту про виконання бюджету Казанківської селищної ради та резервного фонду непередбачених видатків за 2020 рік" було оприлюднено 09.03.2021 року тобто на 14 день після його затвердження
Отже, протиправні дії відповідача відсутні, так як відповідачем усунуті недоліки самостійно, що свідчить про відновлення законних прав та інтересів позивача та наявність підстав для закриття провадження у справі відповідно до пункту 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 238, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Закрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Казанківської селищної ради .
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А. П. Фульга