Україна
Донецький окружний адміністративний суд
28 травня 2021 р. Справа№200/11280/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі розглянувши в порядку загального провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 03.08.2020 року звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років на підставі пункту "а" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року та Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року № 583. Проте в призначенні пенсії було відмовлено через недостатність пільгового стажу. А саме: відповідач зазначив, що згідно довідки ПАТ "Українська залізниця" регіональна філія "Донецька залізниця" структурний підрозділ "Слов'янська дистанція колії" № 04-22 Донфілія -1,2/1649 від 24.10.2018 року вказано, що з 02.01.2012 року інтенсивності руху поїздів не було. Відповідно до вищевказаного не зараховано до пільгового стажу періоди роботи з 02.01.2012 року на ПАТ "Українська залізниця". Пільговий стаж складає 10 років 08 місяців 29 днів.
Позивач вважає, що відповідач грубо порушує його конституційні права на пенсію та просить суд:
визнати протиправними дії Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо не зарахування стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років за період з 02.01.2012 року по теперішній час, громадянину України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;
зобов'язати Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років за період з 02.01.2012 року по теперішній час на посаді монтера колії, магістральних залізниць, зайнятого на поточному утриманні і ремонту колії на дільницях з інтенсивним рухом поїздів з повним робочим днем, безпосередньо здійснюючого організацію перевезень і який виконує безпеку руху поїздів на залізничному транспорті;
зобов'язати Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37803258, адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) призначити та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , пенсію за вислугу років на підставі пункту "а" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з моменту першого звернення за призначення такої пенсії, а саме з 03.08.2020 року.
У відзиві на адміністративний позов відповідач вказав на безпідставність позиції ОСОБА_1 та зазначив, що рішення про відмову у призначенні пенсії прийняте відповідачем в межах повноважень, та у спосіб, визначений чинним законодавством з питань пенсійного забезпечення. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 07.12.2021 року прийнято до розгляду позовну заяву і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Призначено засідання по справі.
Ухвалою суду від 08.02.2021 року витребувано у структурного підрозділу "Слов'янська дистанція колії" Регіональної філії "Донецька залізниця" ПАТ "Українська залізниця" (в. Хомякова, 42а, м. Слов'янськ) довідку з приводу інтенсивності руху поїздів за період з 02.01.2012 року по теперішній час із визначенням критеріїв, на підставі яких було визначено таку інтенсивність або відсутність такої інтенсивності; визначити періоди роботи ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на дільницях з інтенсивним або неінтенсивним рухом поїздів за період з 02.01.2012 року по теперішній час. Розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 31.03.2021 року повторно витребувано у структурного підрозділу "Слов'янська дистанція колії" Регіональної філії "Донецька залізниця" ПАТ "Українська залізниця" (в. Комяхова, 42а, м. Слов'янськ) довідку з приводу інтенсивності руху поїздів за період з 02.01.2012 року по теперішній час із визначенням критеріїв, на підставі яких було визначено таку інтенсивність або відсутність такої інтенсивності; визначити періоди роботи ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на дільницях з інтенсивним або неінтенсивним рухом поїздів за період з 02.01.2012 року по теперішній час. Витребувано у Департаменту управління рухом Акціонерного товариства "Українська залізниця" (в. Єжи Ґедройця, 5, м. Київ, 03150) довідку з приводу інтенсивності руху поїздів за період з 02.01.2012 року по теперішній час із визначенням критеріїв, на підставі яких було визначено таку інтенсивність або відсутність такої інтенсивності; визначити періоди роботи ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на дільницях з інтенсивним або неінтенсивним рухом поїздів за період з 02.01.2012 року по теперішній час. Продовжено строк підготовчого засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії на 30 днів. Відкладено розгляд справи.
Ухвалою суду від 29.04.2021 року закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії до судового розгляду.
Позивач та представник відповідача до судового засідання не з'явилися, клопотань про відкладення розгляду справи через канцелярію суду не надали.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Враховуючи наведене, суд розглядає позовну заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з'ясував наступні обставини справи.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 03.08.2020 року звернувся до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за вислугу років на підставі пункту "а" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року та Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року № 583.
До заяви про призначення пенсії було додано у тому числі трудову книжку, НОМЕР_2 , згідно якої позивач з 02.01.2012 року по теперішній час працює на посаді монтера колії №3, магістральних залізниць, зайнятого на поточному утриманні і ремонту колії на дільницях з інтенсивним рухом поїздів з повним робочим днем, безпосередньо здійснюючого організацію перевезень і який виконує безпеку руху поїздів на залізничному транспорті.
До заяви про призначення пенсії було додано також довідку "Слов'янської дистанції колії" структурного підрозділу регіональної філії "Донецька залізниця" № П4-22 Донфілія -1.2/1649 від 24.10.2018 року, згідно змісту якої позивач з 03.05.2001 року по теперішній час виконує роботу монтера колії магістральних залізниць, зайнятого на поточному утриманні і ремонту колії на дільницях з інтенсивним рухом поїздів з повним робочім днем, безпосередньо здійснюючого організацію перевезень і який виконує безпеку руху поїздів на залізничному транспорті. Вказано, що з 02.01.2012 року інтенсивності руху поїздів не було.
Рішенням відповідача від 31.07.2020 року № 136 відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії, зазначено, що в довідці "Слов'янської дистанції колії" структурного підрозділу регіональної філії "Донецька залізниця" № П4-22 Донфілія -1.2/1649 від 24.10.2018 року, зазначено, що з 02.01.2012 року інтенсивності руху поїздів не було.
Згідно довідки Департаменту управління Рухом Акціонерного товариства "Українська залізниця" від 11.02.2021 року № 13/03, згідно Наказу № 337Ц від 09.06.2009 року графіки виконаного руху поїздів зберігаються 1 рік. Надати довідку про інтенсивність поїздів напрямку Кожушко-Шпичкине, Шпичкине-Кожушко, Краматорськ-Слов'янськ та Слов'янськ-Краматорськ регіональної філії "Донецька залізниця" за 2012, 2013, 2014 роки не має можливості так як ця інформація є конфіденційною.
Відповідно довідки Департаменту управління Рухом Акціонерного товариства "Українська залізниця" від 08.04.2021 року № 11/68, надати довідку про інтенсивність поїздів напрямку Кожушко-Шпичкине, Шпичкине-Кожушко, Краматорськ-Слов'янськ та Слов'янськ-Краматорськ регіональної філії "Донецька залізниця" за 2012, 2013, 2014 роки не має можливості, оскільки відповідно до Наказу Укрзалізниці від 09.06.2009 року № 337-Ц термін зберігання графіків виконаного руху поїздів і маневрової роботи складає 1 рік.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Відповідно до статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Згідно з статтею 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах.
Пунктом "а" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають: робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України; водії вантажних автомобілів, безпосередньо зайнятих у технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар'єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи, - після досягнення 55 років і при стажі роботи: для чоловіків - не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року №583 "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення" до "Списку професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років" входять монтери колій магістральних залізниць, зайняті на поточному утримання, ремонті колій і штучних споруд на дільницях з інтенсивним рухом поїздів.
Згідно зі статтею 48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника, а, відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" - основним документом, що підтверджує стаж роботи.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2.1., пункту 2.4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затв. постановою Правління ПФУ від 25 листопада 2005 року №22, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637. До заяви про призначення пенсії за вислугу років, крім документів, передбачених підпунктами 1-4 пункту 2.1. цього розділу, надаються також документи, що підтверджують стаж роботи, який дає право на призначення такого виду пенсії.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затв. постановою КМУ від 12 серпня 1993 року №637 у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, в яких має бути зазначені періоди, що зараховуються до спеціального трудового стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи, що зараховується до спеціального трудового стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, на підставі яких видана довідка. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Аналіз зазначених нормативно-правових актів свідчить про те, що надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній, які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Аналогічна позиція викладена Верховним Судом у постановах від 20 лютого 2018 року у справі № 234/13910/17 та від 7 березня 2018 року у справі № 233/2084/17.
Правилами технічної експлуатації залізниць України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20 грудня 1996 року №411, розділом терміни, що застосовуються в правилах технічної експлуатації залізниць України визначено, що інтенсивний рух поїздів - розміри руху пасажирських та вантажних поїздів (у сумі) за графіком на двоколійних ділянках більше 50 пар і одноколійних - більше 24 пар на добу.
В матеріалах справи наявна довідка "Слов'янської дистанції колії" структурного підрозділу регіональної філії "Донецька залізниця" № П4-22 Донфілія -1.2/1649 від 24.10.2018 року, згідно змісту якої з 02.01.2012 року інтенсивності руху поїздів не було.
Проте суд зазначає, що згідно матеріалів справи позивач звернувся за призначенням пенсії 03.08.2020 року, а довідка датована - 24.10.2018 року, тобто інформація з проводу інтенсивності руху поїздів з 25.10.2018 року по 03.08.2020 року (дата звернення за призначенням пенсії), у відповідача була відсутня.
Відповідно п. 1.7 Порядку № 22-1, у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Також суд зауважує, що згідно п. 4, 2 Порядку № 22-1, орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Суд зауважує, що матеріали справи не містять доказів письмового повідомлення заявника про необхідність подання додаткових документів стосовно інтенсивності руху поїздів в період з 25.10.2018 року по 03.08.2020 року, відповідних документів у Акціонерного товариства "Українська залізниця" відповідачем також не витребувано.
Як вже було зазначено вище, довідка Департаменту управління Рухом Акціонерного товариства "Українська залізниця" від 11.02.2021 року № 13/03 містить інформацію, що згідно Наказу № 337Ц від 09.06.2009 року графіки виконаного руху поїздів зберігаються 1 рік. Надати довідку про інтенсивність поїздів напрямку Кожушко-Шпичкине, Шпичкине-Кожушко, Краматорськ-Слов'янськ та Слов'янськ-Краматорськ регіональної філії "Донецька залізниця" за 2012, 2013, 2014 роки не має можливості так як ця інформація є конфіденційною.
Поряд з цим, з довідки Департаменту управління Рухом Акціонерного товариства "Українська залізниця" від 08.04.2021 року № 11/68, вбачається, що надати довідку про інтенсивність поїздів напрямку Кожушко-Шпичкине, Шпичкине-Кожушко, Краматорськ-Слов'янськ та Слов'янськ-Краматорськ регіональної філії "Донецька залізниця" за 2012, 2013, 2014 роки не має можливості, оскільки відповідно до Наказу Укрзалізниці від 09.06.2009 року № 337-Ц термін зберігання графіків виконаного руху поїздів і маневрової роботи складає 1 рік.
Аналізуючи вказані довідки, які були надані як під час судового провадження, так і позивачу на підставі його заяви, суд відмічає, що такі довідки містять взаємовиключну інформацію, а саме: запитувана інформація одночасно є і конфіденційною і зберігається один рік.
Крім цього суд зазначає, що посилання на дію Наказу Укрзалізниці від 09.06.2009 року № 337-Ц є некоректним з огляду на те, що сам факт зберігання документів, які вказують на "інтенсивність руху поїздів" лише рік, обмежують можливість збирання доказів з метою підтвердження пільгового стажу роботи позивача.
А відтак суд приходить до висновку що дії Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо не зарахування стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років за період з 02.01.2012 року по теперішній час, громадянину України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , є протиправними.
Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Керуючись зазначеним, з метою належного та повного захисту прав позивача, які безпосередньо охоплюють соціальні гарантії, суд вважає за належне вийти за межі позовних вимог та скасувати рішення Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 136 від 31.07.2020 року підлягає скасуванню, а права позивача підлягають відновленню шляхом:
зобов'язання зарахувати позивачу стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років за період з 02.01.2012 року по теперішній час на посаді монтера колії, магістральних залізниць, зайнятого на поточному утриманні і ремонту колії на дільницях з інтенсивним рухом поїздів з повним робочим днем, безпосередньо здійснюючого організацію перевезень і який виконує безпеку руху поїздів на залізничному транспорті.
зобов'язання призначити та виплатити пенсію за вислугу років на підставі пункту "а" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з моменту першого звернення за призначення такої пенсії, а саме з 03.08.2020 року.
Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вказане, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодування або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області (84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, б. 3, ЄДРПОУ 37803258) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправними дії Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо не зарахування стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років за період з 02.01.2012 року по теперішній час, громадянину України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
Рішення Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 136 від 31.07.2020 року, - скасувати
Зобов'язати Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років за період з 02.01.2012 року по теперішній час на посаді монтера колії, магістральних залізниць, зайнятого на поточному утриманні і ремонту колії на дільницях з інтенсивним рухом поїздів з повним робочим днем, безпосередньо здійснюючого організацію перевезень і який виконує безпеку руху поїздів на залізничному транспорті.
Зобов'язати Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37803258, адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) призначити та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , пенсію за вислугу років на підставі пункту "а" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з моменту першого звернення за призначення такої пенсії, а саме з 03.08.2020 року.
Стягнути з Слов'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області (84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, б. 3, ЄДРПОУ 37803258) (за рахунок бюджетних асигнувань) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 840 грн. (вісімсот сорок) 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.В. Стойка