Постанова від 26.05.2021 по справі 671/722/21

Справа №: 671/722/21

ПОСТАНОВА

26 травня 2021 року суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Хмельницький, проживаючої та зареєстрованої по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До суду від відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області 12 травня 2021 року надійшов адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Вивчивши адміністративні матеріали, приходжу до висновку, що їх слід повернути до відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.

Підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №693089 від 16 квітня 2021 року, складений поліцейським СРПП Волочиського ВнП старшим сержантом поліції Гуменюком О.І.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №693089 від 16 квітня 2021 року вбачається, що 16 квітня 2021 року близько 18 год. 46 хв. гр. ОСОБА_1 перебуваючи в приміщенні бару “Орхідея” в м. Волочиськ по вул. Незалежності, 47а, здійснювала проведення банкету у складі дванадцяти осіб (відвідувачів), чим порушила п. 11 постанови КМУ №1236, вчинивши при цьому адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, який є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Вищезазначений протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.

Частина 1 статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Отже, диспозиція цієї статті є бланкетною (відсилочною) не конкретизованою, а такою, що скеровує до норм законодавства України, актів органів місцевого самоврядування, які регулюють питання боротьби з інфекційними хворобами.

Підпунктом 11 пункту 2 Постанови КМУ № 1236 від 09 грудня 2020 року передбачено, що на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме: забороняється проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій.

Встановлено, що в порушення вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не зазначено, яку саме конкретну норму, який саме пункт чи підпункт постанови КМУ № 12136 порушено.

Окрім цього, відповідно до вимог Закону, крім посилання на конкретну норму, зміст протоколу повинен давати чітку змогу встановити, який зовнішній прояв (об'єктивну сторону) мало відповідне адміністративне правопорушення, тобто які конкретно дії вчинила особа для вчинення адміністративного правопорушення, у ньому має бути коректно визначено суб'єкта правопорушення, тобто особу, яка в силу закону несе відповідальність за відповідні дії. Таких відомостей в протоколі про адміністративне правопорушення, не зазначені, в тому числі не додано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 працює на посаді адміністратора бару “Орхідея”, є відповідальною особою в цьому закладі та має відповідні повноваження щодо організації дотримання протиепідемічних заходів, тобто може бути суб'єктом адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 44-3 КУпАП.

Дані порушення закону є істотними, а тому матеріали справи слід повернути до відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, під час якого необхідно усунути вищевказані недоліки з врахуванням вимог чинного законодавства, зазначивши в протоколі нормативно-правовий акт, який діяв на момент інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3 ч. 1, 245, 252, 254, 255, 256, 268, 277, 278, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

п ос т а н о в и в :

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути до відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, в ході якого слід усунути зазначені в описовій частині постанови недоліки.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: